Skocz do zawartości

nakładka wydechu


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani poszukuję sugestii a własciwie konkretnych porad gdzie i jaką nakładkę na gołe rurki wydechowe do forysia posiadacie co warto kupić aby było estetyczne i trwałe

za wszelkie info duże THX

 

Cała puszkę końcową kupić, a nie jakieś nakładki.

 

Poza tym by sie przydała infomacja co to za Forester. Rok i silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do czego taka nakładka służy?

Wg broszury z akcesoriami (09MY_Forester_Accessory.pdf): "for sporty look". :wink:

 

Widziałem już takie w samochodach; rzeczywiście wygląda to fajnie. Sam też może założę. Pytanie tylko: jak trwałe to jest? Bo jeśli tak samo, jak seryjny wydech, to chyba się nie opłaca... :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładki są ok, ale jednak taka sól jak po tegorocznej zimie zostawia na nich rude plamki w małej ilości, a ponieważ żadnego na niej lakieru nie ma, to można spolerować/zetrzeć bez trudu (w sumie to raczej pośledni gatunek blachy nierdzewnej, na pewno nie kwasówka 1H18N9T). Jedyny problem to to by wkręt dociskowy wkręcany po spodem też był nierdzewny (albo chromowany ,albo zabezpieczyć), bo inaczej kiedyś (1 - 2 zimy) będzie problem ze ściągnięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przyspawać, i ...

no właśnie, przyszedł mi do głowy pomysł, że jakby FHI pomyślało o odsłoniętym "tyłku" forestera, to by mogli zrobić dekiel z rurką wspawaną - oba elementy z nierdzewki - i mocowaną na zakładkowe połączenie (takie jakie jest oryginalnie) z "tanią" blachą reszty puszki. Nakładki by były niepotrzebne i estetyka większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do czego taka nakładka służy?

Wg broszury z akcesoriami (09MY_Forester_Accessory.pdf): "for sporty look". :wink:

 

Widziałem już takie w samochodach; rzeczywiście wygląda to fajnie. Sam też może założę. Pytanie tylko: jak trwałe to jest? Bo jeśli tak samo, jak seryjny wydech, to chyba się nie opłaca... :neutral:

 

Moja wygląda zdecydowanie lepiej od puszki do której jest przykręcona :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko: jak trwałe to jest? Bo jeśli tak samo, jak seryjny wydech, to chyba się nie opłaca...

 

ja mam takie coś na swoim (poprzedni model co prawda, ale nakładka pewnie ta sama) i generalnie jest to porządne - póki co trzyma sie bez śladów rdzy, zasłania puszke i ogólnie daje znacznie lepsze wrażenie niż goła rurka :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki wydech jest w miarę nowy i cały, i nie ma potrzeby robienia na nim jakichś modów i może zostać cichy....to nakładki dodaja trochę wyglądu, dziko wyglądają dwie rureczki grubości kciuka wystające spod rozdmuchanego zderzaka i grubej fury... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja emotorsport. Wygląd bez końcówek ozdobnych to załamka. Bez modyfikacji czyli przyozdobienia auto wyglada jak by miało silnik 1.1 :wink: A dla zainteresowanego najbardziej czyli autora postu proponuje skoro auto odbierasz z salonu to powalcz troche o gratisy. Nowe oryginalne końcówki to 203 zł za sztukę ale mozna dostać nawet za 0zł. Ja wyjade z salonu w tym tygodniu i zapłaciłem 203 za 2 szt. Wszystko zależy od negocjacji przy zakupie, jakie dodatki wybierzesz takie dostaniesz a jakie rozmowy przeprowadzisz tyle zapłacisz ;) Polecam bo wygląd jest zupełnie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakładam, że STABLO wytargował gratisy przy odbieraniu auta, tak jak mu radzono. Ja nie bardzo mam możliwości się targować, a jakieś nakładki by się przydały.

Może ktoś zamontował nakładki na końcówki wydechu w Forku i z czystym sumieniem je poleci?

Czy do diesla muszą być specjalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując..., oglądałem takie nakładki w sklepie w Łodzi, ale nie wiem:

1. czy może ona być dłuższa , o ile od rury na którą ma być nałożona,

2. czy może nieco zmniejszać średnicę (są takie wywinięte do środka i ładnie maskują krawędź zasłanianej rury),

3. czy może być lekko wygięta do dołu

 

z góry THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odebrale pare tygodni temu forka dezela i juz zona sie ze mnie smieje ze mam mala rure (w porownaniu z jej imprezom) Argument ze mam dwie nie wystarcza i znowu temat wraca. Nakladki troche poprawiaja wyglad i chyba zalze bo nie zaznam spokoju. Moze ktos ma namiar na jakies ciekawe estetycznie. Te z accesoriow subaru som fajne ale z czyms warto by porownac ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie ten brak końcówek raził - ale stwierdziłem że skoro nic nie dają to po jaką cholerę mają tam być? Nie kupiłem bynajmniej tego auta dla jego wyglądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...