Skocz do zawartości

Szpilki kol


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zalozyc dluzsze szpilki w piastach. Chodzi mi glownie o wygade przy przekladaniu kol, bo na dlugie szybciej 'zarzuca' sie kolo i nanizuje nakretki. Dodatkowo mozna kombinowac z pierscieniami dystanowymi, a nakreti pewniej trzymaja (acz 8 obrotow daje raczej pelne bezpieczenstwo).

 

W zwiazku z tym pytania:

  • 1. czy wymiana szpilek wiaze sie z wymiana lozysk w piastach?
     
    2. jakia specyfikacja szlilek? M12x1,25 to wiem, a jaki wymiar moletowania? Jak dlugich szukac? 60mm? 80mm?
     
    3. wiem ze dobre frukty w sensownej cenie robi Bimecc. Czego jeszcze mozna poszukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie musisz wymieniać, łożyska zostają te same....pod warunkiem, że są sprawne... :twisted:

 

a reszta - według widzimisia, jak widzimisio chce długie szpilki, to niech se kupi, a gdzie nie powiem, bo to pewno koń kurencja dla SIPu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogie :razz:

 

[ Dodano: Wto Kwi 06, 2010 3:52 pm ]

śpilki mam w domu (nowe....długie......ocynkowane.... :razz: ), a syfmiarkie we garazu, ale na oko...to raczej ten większy wymiar, ta część osadzona w piaście jest na pewno duuuużo grubsza (więcej niż 0,3mm) niż sam gwint, który jak wiadomo ma 12mm.... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu, jaki wymiar moletowania (tej glowki szpilki). Sa 12,3mm i 14,3mm... ktore sa do naszych subarakow? Moze ktos to sprawdzic?

 

14,3 :cool:

z przednimi szpilkami nie ma problemu, z tylnymi bedziesz miał problem żeby je założyć w rozstawie 5x100, bo sa długie ( mówie tu o 80mm) i nie ma jak ich włożyć bo blokuje o zwrotnice. trzeba wtedy łożysko nowe :cool:, ale da sie to obejść :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Będę wymieniał łożysko, wiec przydało by się zrobić tez szpilki. M12x1,25, średnica radełka - 14,3mm, a jaka długość całkowita? I czemu na allegro sprzedają do subaru szpilki o średnicy radełka - 12,3mm? Bo chyba carfit nie myli się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
bedziesz miał problem żeby je założyć w rozstawie 5x100

Czy oznacza to ze przy 5x114,3 dadza sie wyjac bez zdejmowanie piasty :?:

 

-- 22 kwi 2012, o 11:46 --

 

up

Mam juz szpilki i nie wiem jak sie zbrac do wymiany. Czy musze zdejmowac piasty i wymieniac lozysko czy jest jakis skrot do wykonania tej czynnosci.

Moze kotos cos opisac??

jak bym byl w kraju to bym sie zmeldowal na carfitowe czary mary ale mam daleko i boje sie zmarznac :roll:

 

-- 22 kwi 2012, o 18:41 --

 

up

 

-- 23 kwi 2012, o 19:46 --

 

dobra, sam napisze jak zrobie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
z tylnymi bedziesz miał problem żeby je założyć w rozstawie 5x100, bo sa długie ( mówie tu o 80mm) i nie ma jak ich włożyć bo blokuje o zwrotnice. trzeba wtedy łożysko nowe , ale da sie to obejść
Edwin a deko krótsze 63mm wejdą bez problemu/bez kombinowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...