Skocz do zawartości

LOTOS Quazar - rekomendowany przez Subaru


tzd

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam, że znajdujemy się w dziale pytań do Dyrekcji. Osoby nie będące Dyrekcją proszone są o nie kontynuowanie swoich rozważań w tym wątku.

1.Dyrekcja Milczy... :roll:

2.Znam dobrze dyrektora w mojej firmie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Skoro Firma LOTOS przedstawiła produkty spełniające wymagania producenta to nie ma problemu ... takie produkty można stosować .

dla silników benzynowych - spełnia wymagania certyfikatu jakości API SM lub SL lub ACEA A1,A2,A3 lub ILSAC GF-3 ,a w dieslach norma ACEA C2 lul C3

Jest kilka produktów które producent zastrzegł jako jedyne do stosowania i tych nie zmieniamy , np olej do skrzyni automatycznej.

 

rozumiem że jest jednoznaczne stanowisko i ASO nie maja żadnych podstaw do kwestionowania innych olejów niż zalecane jeżeli spełniają powyższe warunki.

Proszę o potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo, cóż to za olej Lotos Quazar S (wymieniony na stronie SPRT.PL http://www.sprt.pl/lang.pl/4/page/7 ) :shock: :?:

 

"W rodzinie olejów LOTOS Quazar znajdują się następujące produkty: LOTOS Quazar 0W30, LOTOS Quazar C3 5W30, LOTOS Quazar LLIII 5W30, LOTOS Quazar F 5W30, LOTOS Quazar 5W40, LOTOS Quazar S (dedykowane do samochodów Subaru). "

 

- ponoć dedykowany dla Subaru a nie ma go w ofercie Lotosa :idea: :?: Kiedy go poznamy i co szczególnego ten olej wyróżnia, że akurat dla Subaru jest odpowiedni :?:

Z góry dziękuję za merytoryczną odpowiedź i wskazanie specyfikacji tego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudź się. po prostu inna nalepka na butelce....daj spokój Dyrekcji, ma i tak dużo na głowie.....

mam nadzieję, że nie zamiennie z Quazar F bo to wersja, o którą nawet sam Lotos niewiele się chwali :wink: Nie zakładam jednak aż tak czarnego scenariusza - Midland produkuje więc może i Lotos potrafi się z Subaru rzeczowo porozumieć :idea:

 

ciekawe czy dyrekcja przypuszczala, ze ta kooperacja z lotosem wywola tyle ciezkich pytan i dociekan

jak emocjonujący jest na tym Forum wątek olejowy to już wiele osób wie.. :roll: rynek olejowy w Polsce również, niestety w większości dzięki wielu negatywnym oponiom/wydarzeniom - dajmy więc Dyrekcji i Lotosowi szansę na konkretną wypowiedź i wyjaśnienie tych kilku kwestii a wtedy może czapki z głów.. :idea: :shock:

 

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 10:10 am ]

Sam się dowiedziałem w Lotosie (podziękowania dla Pana Kierownika Działu

Serwisu Olejowego - z Krakowa :idea: ) że premiera Lotosa Quazara S (dedykowanego dla Subaru) jest planowana na 16.04.2010.... wtedy mam również otrzymać dodatkowe info o tym oleju / specyfikację (Pan Kierownik obiecał :wink: ) - podzielę się jak tylko otrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

rozumiem że jest jednoznaczne stanowisko i ASO nie maja żadnych podstaw do kwestionowania innych olejów niż zalecane jeżeli spełniają powyższe warunki.

Proszę o potwierdzenie.

Potwierdzam.

 

Ogólnie do tematu należy dodać, że forma "zalecania" zawiera dość szeroki zakres współpracy, tak technicznej, jak i marketingowej. Rozmowy toczyły się dość długo i zawierały intensywne konsultacje w obydwu zakresach. Nie muszę dodawać, że zakończone pozytywnie. Nie mamy żadnych wątpliwości co jakości zalecanego produktu. To, że image u niektórych z Państwa może budzić wątpliwości nie jest nieoczekiwane. Ale, bazując na własnym doświadczeniu - gdy w roku 1999 zaczynaliśmy działalność bardzo wielu potencjalnie zainteresowanych miało jeszcze większe wątpliwości co do Subaru.

Nawet nie potrafię zliczyć ile razy spotykaliśmy się nawet z prognozami rychłej .... likwidacji SIP i przejęcia dystrybucji przez Opla, tego samego z przejęciem dystrybucji przez FHI, wyrzucenia mnie osobiście z pracy, czy też ... likwidacją niniejszego Forum. Budowanie image to kwestia czasu. Wiem też, że w Polsce zaufanie do polskich produktów ( no, może poza żywnością ) jest .... powiedzmy ograniczone. Czasem jest to uzasadnione, czasem nie. Na podstawie ocenionej technologii produkcji oferowanych olejów, posiadanych certyfikatów etc.etc. śmiem twierdzić, więcej - jestem przekonany, że w tym przypadku to uprzedzenie nie jest z technicznego punktu widzenia uzasadnione. Wiem też, jakie inne firmy olejowe korzystają z produktów naszego partnera. Nie mogę, ani nie zamierzam żadnego użytkownika zmuszać do zmiany poglądów. Niemniej, podobnie jak w przypadku samego Subaru jestem przekonany, że z czasem wątpliwości na ten temat zostaną rozwiane przez ..... doświadczenie.

Na koniec parę słów o Castrolu ( z którym współpraca układała się jak najbardziej pozytywnie). Przy równoważnej jakości produktu zadecydowało zaangażowanie partnera we współpracę. Innymi słowy - jak wiadomo Castrol jest zaangażowany m.in. w duży projekt marketingowy ze Skodą. Jest to skądinąd zrozumiałe, że ten projekt cieszył się większym priorytetem, niż Subaru - wystarczy spojrzeć na statystykę sprzedaży :wink:

Lotos Oil jest partnerem, który bez żadnych kompromisów jakościowych chce, i może bardziej się zaangażować na rzecz Subaru. Co też - jak widać choćby na podstawie wspomnianej reklamy - z pełnym przekonaniem czyni.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.

 

Szanowna Dyrekcjo,

(...)

Czy oleje przekladniowe LOTOS także są zalecane do skrzyń biegów i dyferencjałów Subaru ?

 

 

Uprzejmie proszę o ustosunkowanie sie także do tego pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do tematu należy dodać, że forma "zalecania" zawiera dość szeroki zakres współpracy, tak technicznej, jak i marketingowej.[...]

Cieszę się że Dyrekcja poważnie nas traktuje. Nie obiecuję, że wleję Lotosa ale... nie wykluczam tego kiedyś.

A na razie wydrukuję sobie tę odpowiedź i będę woził do ASO wraz z bańką własnego oleju :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez zawsze można było wlewać swój olej, bez problemów z gwarancją, byle spełniał normy jakościowe, a "zalecenia" to tylko marketing i nie wpływa na sprawy gwarancyjne. zresztą różne ASO też nie zawsze wlewały to co akurat było oficjalnie "zalecane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznesowo sprawa jasna - dzięki odpowiedzi Szanownej Dyrekcji. W sprawach technicznych pomęczymy eksperta ds. Quazara z ramienia Lotosa - od tego jest... no i czekamy na pierwsze testy praktyczne, opinie, doświadczenia... Osobiście mam dość długą kolejkę olejów do przetestowania obecnie więc spokojnie poczekam aż Pan Ekspert zaspokoi mój głód informacji.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez zawsze można było wlewać swój olej, bez problemów z gwarancją, byle spełniał normy jakościowe, a "zalecenia" to tylko marketing i nie wpływa na sprawy gwarancyjne. zresztą różne ASO też nie zawsze wlewały to co akurat było oficjalnie "zalecane"

Opisałem powyżej czego doświadczałem w ASO przynosząc własny olej. Widzę szansę na skrócenie tej rytualnej rozmowy :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...