Skocz do zawartości

LOTOS Quazar - rekomendowany przez Subaru


tzd

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Dyrekcjo,

czy można prosić o zajęcie stanowiska w sprawie publikowanych w telewizji reklam "Oleje LOTOS Quazar - rekomendowane przez Subaru", szczególnie w zakresie przyczyn i celów takiej akcji, stosowania olejów LOTOS Quazar w ASO (czy jest to wymóg wynikający z umowy autoryzacji) oraz jakości olejów LOTOS Quazar w stosunku do innych, dotychczas stosowanych w ASO olejów (Castrol, Midland, Shell).

 

Czy oleje przekladniowe LOTOS także są zalecane do skrzyń biegów i dyferencjałów Subaru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima Aprilis z tym lotosem ?

Rozumiem, ze to akcja charytatywna na rzecz Rafinerii Gdańskiej :mrgreen:

A na poważnie: czy Lotos będzie teraz zalewany w ASO? I czy wszyscy, którzy dotychczas godzili się na Castrola (a wcześniej Valvoline) błądzili? :shock:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo,

czy można prosić o zajęcie stanowiska w sprawie publikowanych w telewizji reklam "Oleje LOTOS Quazar - rekomendowane przez Subaru", szczególnie w zakresie przyczyn i celów takiej akcji, stosowania olejów LOTOS Quazar w ASO (czy jest to wymóg wynikający z umowy autoryzacji) oraz jakości olejów LOTOS Quazar w stosunku do innych, dotychczas stosowanych w ASO olejów (Castrol, Midland, Shell).

 

Czy oleje przekladniowe LOTOS także są zalecane do skrzyń biegów i dyferencjałów Subaru ?

 

nie ma wymogu gwarancyjnego. Producent/importer samochodu nie może narzucić takiego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Kajto jeździ Imprezą w barwach Lotos dynamic ... więc ta reklama to pewnie wynik tej współpracy ...

 

wszyscy narzekają że eksploatacja Subaru droga jest to Dyrekcja idzie wszystkim na rękę...

przecież Hołek przetestował Platinum w Nawarze na Dakarze to Kajto stestuje Quazar na RSMP ..poza tym gorszy może jest brand (Lotos)...ale czy olej bez laboratorium tego nie wie nikt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Kajto jeździ Imprezą w barwach Lotos dynamic ..
W sumie masz racje bo od tego sezonu patronuje mu właśnie SIP, kiedy relacjonował Rajd Monte Carlo w tym roku o tym wspomniał. Ale czy ten olej jest dobry ? Ja tam jestem przekonany do Motula :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Kajto jeździ Imprezą w barwach Lotos dynamic ... więc ta reklama to pewnie wynik tej współpracy ...

 

wszyscy narzekają że eksploatacja Subaru droga jest to Dyrekcja idzie wszystkim na rękę...

przecież Hołek przetestował Platinum w Nawarze na Dakarze to Kajto stestuje Quazar na RSMP ..poza tym gorszy może jest brand (Lotos)...ale czy olej bez laboratorium tego nie wie nikt :wink:

 

Już Cie widze , jak przyjezdzasz na przegląd do Kocara, i mówisz prosze mi wlac Lotosa..... do pełna :roll:

:mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Kajto jeździ Imprezą w barwach Lotos dynamic ... więc ta reklama to pewnie wynik tej współpracy ...

 

wszyscy narzekają że eksploatacja Subaru droga jest to Dyrekcja idzie wszystkim na rękę...

przecież Hołek przetestował Platinum w Nawarze na Dakarze to Kajto stestuje Quazar na RSMP ..poza tym gorszy może jest brand (Lotos)...ale czy olej bez laboratorium tego nie wie nikt :wink:

 

Już Cie widze , jak przyjezdzasz na przegląd do Kocara, i mówisz prosze mi wlac Lotosa..... do pełna :roll:

:mrgreen::twisted:

 

niemożliwe, w kocarze leją tylko motul :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy narzekają że eksploatacja Subaru droga jest to Dyrekcja idzie wszystkim na rękę...

Zalecając niesprawdzony olej w cenie sprawdzonego... Fakt! Na rękę...

Hołek przetestował Platinum w Nawarze na Dakarze to Kajto stestuje Quazar na RSMP

A świstak siedzi...

Bo zawinął sreberka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie spinacie sie :cool: mariaże biznesowe są istotne i lojalność wobec partnerów ...castrol ma skodę, lotos ma subaru ..nie można mieć wszystkiego jak si jakiś subarak zatrze na lotosie to można mówić że olej jest do kitu...

 

Edwin..my w tym roku lejemy do subaraków olej przetestowany przez Hołka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekdebin

Trudno wyrażać opinie jak się nie stosowało tego oleju, do paliwa nie ma zastrzeżeń możliwe, że oleje są produkowane pod tym samym rygorem. Lotos nie jest takim brendem znanym jak Castrol a przy takim układzie jak chce dorównać do innych to możliwe, że oleje mogą być lepsze niż się spodziewamy.

 

Pozdrawiam Koledzy

marekdebin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Skoro Firma LOTOS przedstawiła produkty spełniające wymagania producenta to nie ma problemu ... takie produkty można stosować .

dla silników benzynowych - spełnia wymagania certyfikatu jakości API SM lub SL lub ACEA A1,A2,A3 lub ILSAC GF-3 ,a w dieslach norma ACEA C2 lul C3

Jest kilka produktów które producent zastrzegł jako jedyne do stosowania i tych nie zmieniamy , np olej do skrzyni automatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Skoro Firma LOTOS przedstawiła produkty spełniające wymagania producenta to nie ma problemu ... takie produkty można stosować .

dla silników benzynowych - spełnia wymagania certyfikatu jakości API SM lub SL lub ACEA A1,A2,A3 lub ILSAC GF-3 ,a w dieslach norma ACEA C2 lul C3

Jest kilka produktów które producent zastrzegł jako jedyne do stosowania i tych nie zmieniamy , np olej do skrzyni automatycznej.

 

zapewne wszyscy oczekiwałi takiej odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Firma LOTOS przedstawiła produkty spełniające wymagania producenta to nie ma problemu ... takie produkty można stosować .

Szanowna Dyrekcjo, czy powyższe stwierdzenie wyczerpuje znaczenie "rekomendowany przez Subaru" (dotyczące konkretnie olejów Quazar) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Skoro Firma LOTOS przedstawiła produkty spełniające wymagania producenta to nie ma problemu ... takie produkty można stosować .

dla silników benzynowych - spełnia wymagania certyfikatu jakości API SM lub SL lub ACEA A1,A2,A3 lub ILSAC GF-3 ,a w dieslach norma ACEA C2 lul C3

Jest kilka produktów które producent zastrzegł jako jedyne do stosowania i tych nie zmieniamy , np olej do skrzyni automatycznej.

Dla mnie to są jakieś wyssane cytaty o których (chyba nie tylko ja) nie mam pojęcia. Czy myślicie że jak przywalicie kombinacjami liter i cyfr to powiemy "ok, mają racje - lejmy Lotosa". Jako dział techniczny powinniście wytłumaczyć na czym polega różnica i w czym ten olej jest lepszy od Castrola czy Motula ? I nie powinny to być argumenty ekonomiczne tylko techniczne. Osobiście nie mam nowego Subaru, czy na gwarancji ale jeśli coś narzucacie to chyba użytkownicy mają prawo wiedzieć dlaczego jest tak a nie inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Skoro Firma LOTOS przedstawiła produkty spełniające wymagania producenta to nie ma problemu ... takie produkty można stosować .

dla silników benzynowych - spełnia wymagania certyfikatu jakości API SM lub SL lub ACEA A1,A2,A3 lub ILSAC GF-3 ,a w dieslach norma ACEA C2 lul C3

Jest kilka produktów które producent zastrzegł jako jedyne do stosowania i tych nie zmieniamy , np olej do skrzyni automatycznej.

Dla mnie to są jakieś wyssane cytaty o których (chyba nie tylko ja) nie mam pojęcia. Czy myślicie że jak przywalicie kombinacjami liter i cyfr to powiemy "ok, mają racje - lejmy Lotosa". Jako dział techniczny powinniście wytłumaczyć na czym polega różnica i w czym ten olej jest lepszy od Castrola czy Motula ? I nie powinny to być argumenty ekonomiczne tylko techniczne. Osobiście nie mam nowego Subaru, czy na gwarancji ale jeśli coś narzucacie to chyba użytkownicy mają prawo wiedzieć dlaczego jest tak a nie inaczej.

 

narzucają??? gdzie??? kto zabroni Ci lać do silnika cokolwiek Ci przyjdzie do głowy (byle spełniało wymogi techniczne)??? to, że renault rekomenduje elfa, to też nie dowód, że tam narzucają jego używanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzucają??? gdzie??? kto zabroni Ci lać do silnika cokolwiek Ci przyjdzie do głowy (byle spełniało wymogi techniczne)???

W ASO narzucaja a przynajmniej bardzo zniechecaja do uzywania innego oleju niz ich wlasny. Roztaczaja wizje nieuznania naprawy gwarancyjnej w przypadku gdy spowoduje ja przyniesiony przez Ciebie olej. Albo postrasza, ze dobrze, wleja ale z odpowiednim wpisem do ksiazki gwarancyjnej. I zaloze sie, ze 9/10 klientow zmieknie.

Cos jak marketing podnoszony do rangi zagadnien technicznych :mrgreen:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzucają??? gdzie??? kto zabroni Ci lać do silnika cokolwiek Ci przyjdzie do głowy (byle spełniało wymogi techniczne)???

W ASO narzucaja a przynajmniej bardzo zniechecaja do uzywania innego oleju niz ich wlasny. Roztoczaja wizje nieuznania naprawy gwarancyjnej w przypadku gdy spowoduje ja przyniesiony przez Ciebie olej. Albo postrasza, ze dobrze, wleja ale z odpowiednim wpisem do ksiazki gwarancyjnej. I zaloze sie, ze 9/10 klientow zmieknie.

Cos jak marketing podnoszony do rangi zagadnien technicznych :mrgreen:

 

Pozdr.

 

znam temat, przerabiałem kiedyś w kocarze. ale i tak każę lać to, co JA chcę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzucają??? gdzie??? kto zabroni Ci lać do silnika cokolwiek Ci przyjdzie do głowy (byle spełniało wymogi techniczne)??? to, że renault rekomenduje elfa, to też nie dowód, że tam narzucają jego używanie...
W takim razie jedz do serwisu i powiedz żeby zalali Ci Motula (który też spełnia te śmieszne normy) do samochodu na gwarancji. Albo sam sobie wymień olej w garażu i powiedz żeby wbili Ci to do książki przeglądu.

 

[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 12:56 pm ]

W ASO narzucaja a przynajmniej bardzo zniechecaja do uzywania innego oleju niz ich wlasny. Roztoczaja wizje nieuznania naprawy gwarancyjnej w przypadku gdy spowoduje ja przyniesiony przez Ciebie olej
Wyjąłeś mi to z ust :) Jak się coś posypie to zwalą to na olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzucają??? gdzie??? kto zabroni Ci lać do silnika cokolwiek Ci przyjdzie do głowy (byle spełniało wymogi techniczne)??? to, że renault rekomenduje elfa, to też nie dowód, że tam narzucają jego używanie...
W takim razie jedz do serwisu i powiedz żeby zalali Ci Motula (który też spełnia te śmieszne normy) do samochodu na gwarancji. Albo sam sobie wymień olej w garażu i powiedz żeby wbili Ci to do książki przeglądu.

 

[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 12:56 pm ]

W ASO narzucaja a przynajmniej bardzo zniechecaja do uzywania innego oleju niz ich wlasny. Roztoczaja wizje nieuznania naprawy gwarancyjnej w przypadku gdy spowoduje ja przyniesiony przez Ciebie olej
Wyjąłeś mi to z ust :) Jak się coś posypie to zwalą to na olej.

 

jedź do kocaru w poznaniu i powiedz, że NIE CHCESZ motula :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do kocaru w poznaniu i powiedz, że NIE CHCESZ motula :mrgreen:

Akurat o tym serwisie dużo dobrego słyszałem i wiem że wypadku nawet nowego samochodu nie zalali by mi Lotosa jeśli bym sobie tego nie życzył. Tylko że radix99, zawsze się trafi jakiś służbista który powie że ma być Lotos a jak nie to pożegnaj się czule z gwarancją :) Myślę że taka marka jak Subaru nie powinna rekomendować oleju o którym nie mają raczej pojęcia (co świadczy o tych napisanych cyferkach LP75850934... i coś tam jeszcze). Subaru produkuje na tyle porządne samochody (szczególnie te doładowane) że taki zabieg jest dla mnie działaniem czysto ekonomicznym polegającym na narzuceniu jak największej marży na potencjalnie tani olej. Martwi mnie to bo po to chyba jest dział techniczny aby wytłumaczyć zwykłemu człowiekowi czemu taki olej a nie inny.

Niedługo powiedzą że do jazdy ich samochodami rekomendują tylko buty marki Nike :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...