Skocz do zawartości

Dziwna usterka silnika 2,0 2006r


matfiey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem z subarakiem silnik 2L 2006r. 160KM podczas uruchamiania silnika auto nie wykazało chęci do odpalenia. Przebieg wg wskazań zegara 100490km padło podejrzenie na pasek rozrządu, na słuch i opinie kilku mechaników silnik nie ma kompresji.

Sprawdziliśmy pasek - jest ok kolejna opinia poszły koła zmiennych faz rozrządu.

Na dzień dzisiejszy silnik nie odpala nie ma kompresji rozrząd jest ok , nie przestawiony, pasek niezerwany. Ma ktoś pomysł co mu może dolegać?

Koła zostały odpowietrzone też nic nie pomogło.

Czekam na jakieś wskazówki

 

[ Dodano: Sob Kwi 03, 2010 3:41 pm ]

głowice są całe nie ma wycieków spod uszczelek, olej też jest czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tak nagle się pojawiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak długo go kręciłeś?

 

może spróbuj pokręcić chwilę na wciśniętym do oporu gazie żeby go przewietrzyć i kręć aż zapali :) możliwe że go jakoś dziwnie zalało, a podobno bokser może wydawać się że nie ma kompresji jak jest zalany...

powodzenia i Wesołych Swiat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odpaliłem;) musiałem poskładać silnik po "specjalistach".

Przyczyną usterki był brak elektrolitu w akumulatorze, silnik się kręcił powolutku zalewając się, dzięki kolego za odpowiedz. podładowałem akumulator i odpalił kompresja wróciła;)

 

Ps. 3 mechaników znających się na subaru stwierdziło że poleciał pasek, jeden stwierdził że poleciały koła zmiennych faz rozrządu. rozebrali pół silnika na szczęście nie potrafili odkręcić koła pasowego na głównym wale;D

Jak nielubicie kogoś kto ma subaru moge podesłać namiar na tuper specjalistów hhhehe;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle rzeczywiście, ale najważniejsze że już wszystko gra! Cieszę się że się udało :)

a może daj na wszelki wypadek namiary na tych speców na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten silnik to ma w ogóle zmienne fazy rozrządu? bo coś mi się zdaje, że kiedyś czytałem że nie ma ale mogę się mylić...

jakieś info na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
W dniu 6.04.2010 o 17:30, drZ napisał:

a czy ten silnik to ma w ogóle zmienne fazy rozrządu? bo coś mi się zdaje, że kiedyś czytałem że nie ma ale mogę się mylić...

jakieś info na ten temat?

Z tego co mi wiadomo to ma zmienne fazy ale tylko na wałkach zaworów dolotowych, jeżeli coś pokręciłem proszę o poprawę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...