Jump to content

Subaru Impreza 93 rocznik - jakie jest czy warto kupic?

Guest Kristoff

Recommended Posts

Guest Kristoff

Czesc! Jestem nowy na forum wiec chcialbym sie poradzic kogos kto ma stycznosc z imprezka rocznik 1993. Ostatnio zauwazylem ze jest ich sporo w niemieckich komisach i w sumie sa niedrogie, maja tez niezle wyposazenie. Sa dwie wersje 1.6 i 1.8, chce kupic impreze za ok 2000 euro Wiem ze to moze smieszna kwota ale tyle mam kasy a strasznie mi sie to uto podoba. I teraz pytanie jakie to auto jest, czy da sie zalozyc lpg i jaki lpg czy tylko wtrysk? Jak z awaryjnoscia powiedzmy po przebiegu 150 tysiecy kilometrow, czy w ogole warto kupowac takiego staruszka zalezy mi na tym zeby auto bylo prawie bezawaryjne bez remontow silnika i tym podobnych. Acha na co trezba zwracac uwage kupujac uzywana impreze? Dzieki piekne za pomoc. Pzdr byc moze wlasciciel Subaru:)

hej!

jeśli zadowala Cię moc silników 1.6 i 1.8 (chociaż co ja na 1.2/66KM w Justy wyczyniałem... 8) ) i nie przeszkadza Ci, że możesz trafić na egzemplarz wyłącznie przednionapędowy (standardowo 4WD było montowane w późniejszych modelach 2.0/116KM), to myślę, że nie ma przeciwwskazń co do kupna (chociaż kupować Subaru na sam przód... :? ale to wyłącznie moja opinia).

rocznk 1993 będzie pewnie tu i tam troszkę zardzewiały: radzę przyjrzeć się błotnikom, progom i podwieszeniom zderzaków. jeśli jest to model 4WD warto kawałek tym pojechać i posłuchać czy mosty nie hałasują (bo jak hałasują to pewnie coś z nimi nie tak).

dobrze też przejechać się i sprawdzić czy biegi wchodzą jak trzeba na miejsca, jak nie to znaczy, że synchronizatory są wymęczone.

hmm nic więcej nie przychodzi mi do głowy... poczekaj na wypowiedzi forumowiczów znających się lepiej ode mnie.

pozdrawiam

Jak sie kupuje stare auto to jedynie co nalezy zrobic to modlic sie zeby sie nie psulo. Jezli samochod jezdzi, to pod zadnym pozorem nie nalezy nic naprawiac.

Święta prawda. Nasz maluch: 170k km bez remontu silnika ;).

aaaa jeszcze!

ja LPG mówię stanowczo nie. nasz mieści się ze spalaniem w granicach 10l/100km, w 1.6 czy 1.8 powinieneś jeździć poniżej dychy, czyli wcale tak drogo nie będzie.

co do przebiegu: nasze Justy z 1991 miało na liczniku 246 tys. km jak je sprzedawaliśmy i było niepokonane, Impreza (1997) ma teraz prawie 150 tys. i bez problemu osiąga nadświetlną. ani w tym, ani w tamtym nic się nie sypało (tzn. bzdurki typu np. lampka od klimy czasem się nie pali :)). jedno jest pewne - jak auto zadbane to nigdy przenigdy nie rozkraczy Ci się w trasie.

Jeżdżę Imprezą Kombi 1.8 94' z przebiegiem około 118tys.km. Spalanie około 10l (średnie), rdzy póki co ani grama. Oprócz standardowych rzeczy typu oleje , filtry, świece - nic nie wymienialem. Po prostu - stara dobra japońska szkoła. Niedługo będę się z nim rozstawał - zmieniam model na GT, gdyby nie to - autka bym nie sprzedawał.

Pzdr

Tomek

Tutaj, na forum, przeczytalem kiedys ze lepiej od razu kupic Impreze z silnikiem 2 litrowym, bo realnie pali mniej niz wersje 1.6/1.8.

Biorąc pod uwagę ciężar własny obuwia spoczywającego na pedale gazu tudzież fakt istnienia (lub też nie) cegłówki pod pedałem gazu - wynik może zawierać dużą dawkę tolerancji ... :wink: ogólnie minimalnie mniej pali 1.8 od 2.0

Pzdr

Tomek