Skocz do zawartości

Silencer albo inne wyciszenie


bigban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z wawy miałby pozyczyc silencera albo miałby na zbyciu tłumik seryjny lub podobny do imprezy GT? Troche za głośno mi w trasie a i z przeglądem problem. Moze da sie jakis w srodek wspawac lub ostatni zmienic albo jak wspomnialem pozyczyc od kogos silencera na swieta :) Niestety nie wiem jaki mam tłumik koncowy bo bez oznaczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uwaga co do silencera. Wcześniej gdzieś na forum natknąłem się na opinię osoby która miała odczucia słabszej "góry" po założeniu silencera.

Może i sobie to wbijam - bo faktycznie jest ciszej i może wpływać na odczucia ale w mojej subarze siedzi Blitz nur spec r - przed założeniem silencera łomot nieziemski ale przyspieszenia bardziej brutalne. Po założeniu silencera mam wrażenie że zamula w wyższym przedziale obrotów a przyspieszanie nie jest tak agresywne.

 

Zastanawiam się nad tym czy zmniejszenie średnicy wylotu o połowę (bez silencera średnica ok. 10 cm, silencer ma rurkę ok. 5 cm.) nie powoduje ujemnych skutków w dostarczaniu mocy.

 

Chyba będę celował w wymianę na cichszy zestaw bez silencera - dedykowany i strojony pod STI.

 

Pzdr.

DJK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszcze uwaga co do silencera. Wcześniej gdzieś na forum natknąłem się na opinię osoby która miała odczucia słabszej "góry" po założeniu silencera.

Może i sobie to wbijam - bo faktycznie jest ciszej i może wpływać na odczucia ale w mojej subarze siedzi Blitz nur spec r - przed założeniem silencera łomot nieziemski ale przyspieszenia bardziej brutalne. Po założeniu silencera mam wrażenie że zamula w wyższym przedziale obrotów a przyspieszanie nie jest tak agresywne.

 

Zastanawiam się nad tym czy zmniejszenie średnicy wylotu o połowę (bez silencera średnica ok. 10 cm, silencer ma rurkę ok. 5 cm.) nie powoduje ujemnych skutków w dostarczaniu mocy.

Może tak być tym bardziej, że silencery raczej tworzą taki próg dla spalin ponieważ to zwężenie zazwyczaj nie jest stożkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silencer oslabi gore, a prawdopodobnie poprawi dol (prawdopodobnie dla turbo, na pewno dla N/A). Nie ma raczej uniwersalnych silencerow. Moj lezy gdzies w garazu, jak masz wylot z wydechu wielkosci bardzo duzego grapefruita to moge Ci pozyczyc :twisted: Mozna tez jezdzic w kasku albo ze stoperami :lol:

 

Powaznie zas, najprosciej kupic cichszy wydech.

 

Mozna tez kombinowac z EXUPem, teraz Porsche i kilka mu podobnych ma to zakladane zeby bylo ciszej w miejskiej jezdzie. Ja w przyszlym tygodniu bede testowal to w N/A zeby auto chcialo ruszyc na przelocie :mrgreen: Ta sama maszynka, rozne zastosowania (u mnie pierowtne).

 

Turbodziadkowi mam zas ochote puscic spaliny z WG screemerem (zainspirowali mnie wczoraj koledzy ze streetracingforum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...