Skocz do zawartości

Amortyzatory


poit1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie znalazłem jakiegoś głębszego opisu tego tematu więc pytam. Proszę o poradę jakie polecacie amortyzatory (tył + przód) dla Legacy 97 2,0 sedan. Tak powoli się zbliża się ich kres, a nie chce wydać więcej niż 1000 zł za cały komplet.

 

Pozdrawiam serdecznie

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poit1, jeśli masz czas to możesz pociągnąć to też z US:

 

CONVENIENT 4 piece KIT for 1995 - 99 SUBARU Legacy (Exc. Outback Model) Includes 4 KYB GR2 / ExcelG Part Numbers: 334112 334111 334164 334165

 

komplet 254usd + przesyłka.. ale nie wykonasz gwarancji w razie awarii więc może nie warto jeśli w PL znajdziesz to samo o 200-300zł drożej tylko.. :idea:

Ja sprowadzałem do Tribeki z US amory ale tylko dlatego, że w PL zupełnie nie były (nie są.. :idea: ) dostępne.. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprowadzałem do Tribeki z US amory ale tylko dlatego, że w PL zupełnie nie były (nie są.. ) dostępne..

Byly i sa dostepne :!: :!: w wersji UE ( sztywniejsze od US )

Cena pewnie grała rolę. ( w przypadku oleju jak pamietam :roll: sprowadzanie z US nieopłacalne cena podobna :wink: )

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly i sa dostepne w wersji UE ( sztywniejsze od US )
OEMowe do EU pewnie tak ale czy na 100% pasują bez dodatkowych wymian/zabiegów (poza rozbiciem większej skarbonki) :idea: bo z jakiegoś powodu (może wyłącznie komercyjnego :idea: ) KYB nie oferuje w EU tych które zakupiłem w US za 300usd komplet (a usd był wtedy po 2,40 - czyżby więc komplet w cenie 1szt. OEMa :grin: ).

 

Cena pewnie grała rolę.

nie widzę powodu aby było inaczej - oszczędzają bogaci i nam się opłaci.. :wink:

 

w przypadku oleju jak pamietam sprowadzanie z US nieopłacalne cena podobna

:???: jeśli mamy na myśli AMSOILa to primo: trudno go z czymkolwiek porównać; secudno: w UK/NL jest sporo droższy niż "samodzielnie".. więc wg mnie zdecydowanie warte zachodu.. a obecne (przejściowe/chwilowe/testowe) zalanie Top1Oil 10W-40 Zenzation uważam za ciekawe doświadczenie - świetny stosunek ceny/jakości (61zł brutto detal za 4L oryginał US :shock: ) a 100% syntetyk z molibdenem (jak kosztowne Liqui Moly czy nawet Motul) - polecam uwadze, oprócz Lotosa oczywiście.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z jakiegoś powodu (może wyłącznie komercyjnego :idea: ) KYB nie oferuje w EU tych które zakupiłem w US za 300usd komplet (a usd był wtedy po 2,40 - czyżby więc komplet w cenie 1szt. OEMa :grin: ).

 

Cena pewnie grała rolę.

nie widzę powodu aby było inaczej - oszczędzają bogaci i nam się opłaci.. :wink:

 

w przypadku oleju jak pamietam sprowadzanie z US nieopłacalne cena podobna

- świetny stosunek ceny/jakości (61zł brutto detal za 4L oryginał US :shock: ) a 100% syntetyk z molibdenem (jak kosztowne Liqui Moly czy nawet Motul) - polecam uwadze, oprócz Lotosa oczywiście.. :wink:

 

To mozna doskonale zarobic :idea: ..dlaczego Pan nie otworzyl oficjalnego , duzego sklepu z towarami z US....nie chce sie Panu czy sa jakies inne trudnosci :?: :roll: że tylko na forach Pan działa :wink:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zachwyty o cenach w us....."prawie darmo" nijak sie nie maja do prozy zycia w tym kraju

w pełni się zgadzam - na forach w US można wyczuć, że amortyzatory (a nawet o zgrozo płyn hamulcowy) zmieniają jedynie zapaleńcy.. a najchętniej mieszkańcy US kupują olej w cenie 4-5usd za 1qt a AMSOIL i podobnej klasy oleje to towar butikowy z czego wniosek, że statystycznie tam wcale nie jest tak różowo..

zostane tutaj i nawet nie bede sobie glowy zawracal pozorna róznica cen

ja również zostaję ale z tą różnicą, że czasami rozważę skorzystanie z ich cennika - chociaż obecnie zdarzyło mi się zrezygnować z zakupu za oceanem na rzecz wykonania usługi w kraju (niestety poza ASO ale zawsze sprawdzam ile co w PL kosztuje i analizuję za i przeciw..) - jak wykonam i będę znał efekty to się podzielę (za tydzień) w części dla Tribek - może również Sieci się to info przyda bo zapowiada się na wysokiej jakości usługę przy użyciu nowoczesnej technologii a za rozsądną cenę...

 

[ Dodano: Sob Kwi 03, 2010 12:07 am ]

To mozna doskonale zarobic ..dlaczego Pan nie otworzyl oficjalnego , duzego sklepu z towarami z US....nie chce sie Panu czy sa jakies inne trudnosci że tylko na forach Pan działa

ten za 61zł kupiłem w kraju - jest w Kazimierzowie :wink: a ja jestem z innej branży i mam zbyt mało czasu na dodatkowe "interesy" :neutral: poza tym przeszkód nie ma o czym wiedzą liczne firmy tym się zajmujące... ja tylko stwierdziłem brak AMSOILa na naszym rynku podczas obecności już Red Line i Royal Purple - stąd ciekawość poznania - zwłaszcza w świetle tego czego się o tych olejach dowiedziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z innej branży i mam zbyt mało czasu na dodatkowe "interesy"

 

to wszystko wyjasnia....

 

niestety poza ASO ale zawsze sprawdzam ile co w PL kosztuje i analizuję za i przeciw..)

 

ja nie analizuję...kupuję jak mi sie cos podoba lub moze byc przydatne.... :razz: ..jak zaczne analizować to ....najczęsciej nie dochodzi do zakupu...... :sad:

 

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak już jest temat to zapytam. Do Legacy '06 kombi amorki? Ostatnim razem kiedy wymieniałem przód, to dostałem jakieś chyba nie takie bo przód stoi teraz minimalnie wyżej. Dlaczego nie wymieniałem w ASO? A bo w tym czasie amortyzatory do mojego Legacy były dostępne tylko na zamówienie, musiałbym czekać na nie kilka tygodni. A potrzeba niestety była nagła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...