Skocz do zawartości

Czego słuchacie 'za kółkiem'?


owoc666

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam pewne wypowiedzi o HipHopie to się śmieję z tego, bo wiele osób nie kuma o co biega w tej kulturze (tak drodzy forumowicze to jest kultura), ponieważ młodzi ludzie mogą działać na różnych polach ekspresji i w jakiś sposób się realizować: czy to za pomocą tańca, grafitti albo pisania tekstów. A że stał on się bardzo popularny, więc w ten sposób się wysławiają, zresztą wydaje mi się że kilka osób naprawił i przywórcił na łono społeczeństwa pokazując im, że można robic coś pozytywnego.

 

Co do pewnego rodzaju pretensji wykonawców innych nurtów do hip-hopu przez podnoszenie argumentów, że to jest tandeta itd. A dla mnie to przemawia przez nich żal, że specjalnie już ich nikt nie słucha np. odmłodzony Maanam, którego najnowsza płyta sprzedała się w jakiejś śmiesznej ilości. I dla takich zespołów to mam jedną odpowiedź: ".....bo trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść". Podobnie będzie z HH, który za jakiś czas zostanie wyparty przez coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z prostego powodu, JA moge, jak pokazalem wyzej, napisac text hip hopowy a w beat 2000 zrobic kawalek klubowej muzyki, w druga strone to nie dziala, stad to patrzenie "z gory".

Bez urazy ale obawiam się,że zarówno ten tekst jak kawałek klubowy będą na poziomie kolesi grających od pół roku w bandzie i lekko im gitary nie stroją i nic nie można zrozumieć z ryku wokalisty. Też nie lubie tego rodzaju hh, który przyznam zgrabnie i zabawnie parodiujesz, to samo się tyczy tzw hip hop polo. Nie lubię jednak uogólnień, polski hh to nie tylko ziomale i kolesie w dresach "śpiewający" o ławce,blokach i foczkach (tzn laseczkach i tematach okolicznych tymże). Wielu ludzi ma niestety takowe mylne pojęcie i co śmieszne mniema,że ma ogólny pogląd na sprawę. I żeby nie było to ostro lubię też pojechać z CD i nie obce mi są brzmienia rockowe bo się wychowałem na metalu i się tego nie wypieram a i często słucham. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisza tzw wyjce scenowe których za nic w siwiecie niepotrafie tekstu rozczytać w takim układzie skoo potrafisz zrobić kawałek muzyki klubowej to masz u mnie Flaszke jeżeli stanie sie on sztosem i przepojem który wszyscy zapamiętają jako kawałek lata 2005 :D np na Sunrise !!!

 

Wiem ze to nie mozliwe tak wiec przejdźmy dalej skoro lubisz gitare polecam Joy Kitikonti - Dirtysummer naprawde dobry kawałek :D ja też nie jestem dobrym kierowcą a słucham KC, Dj'a KC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam pewne wypowiedzi o HipHopie to się śmieję z tego, bo wiele osób nie kuma o co biega w tej kulturze (tak drodzy forumowicze to jest kultura),

 

 

hm....jogurty też mają kultury :lol: .....które również mają mały związek z muzyką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc po mieście stołecznym i Śląsku - Antyradio, poza tymi ośrodkami - Trójka, choć częściej kasety ( nie mam odtwarzacza płytów w samochodzie :? ).

Każdy się chwali, więc ja też - chyba nikt nie wymienił PRIMUSa :?: i pochodnych

 

Pozdrawiam

A może być Pro-Paine albo Biohazard? Też czasem zapodaje ale tylko jak jadę sam. Jeszcze się zdarza Marlin Manson hehehe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam pewne wypowiedzi o HipHopie to się śmieję z tego, bo wiele osób nie kuma o co biega w tej kulturze (tak drodzy forumowicze to jest kultura), ponieważ młodzi ludzie mogą działać na różnych polach ekspresji i w jakiś sposób się realizować: czy to za pomocą tańca, grafitti albo pisania tekstów. A że stał on się bardzo popularny, więc w ten sposób się wysławiają, zresztą wydaje mi się że kilka osób naprawił i przywórcił na łono społeczeństwa pokazując im, że można robic coś pozytywnego.

Tak, to jest kultura, popkultura, kultura masowa tworzona na takim poziomie aby jak najwiekszej ilosci osob sie to podobalo, a wiec zeby jak najbardziej na tym zarobic. Kiedys HH byl alternatywa, teraz jest mainstream'em i to prawda, tak jak punk rock, na ktorym sie kiedys kosilo pieniadze, kiedys odejdzie. Ale nie zmienia to faktu ze jak boys bandy, pepsi, britney, i peugeot 307 cc jest art. natychmiastowej konsumpcji, ktory wciska sie ludziom w radio, i na kazdym kanale muzycznym. Kup-posluchaj-zapomnij-kup nowy album.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję :) Umocniło mnie to w przekonaniu, że słysząc taki kawałek i mogąc decydować jak naszybicej zmieniam otoczenie muzyczne :) W innym przypadku robię się mocno poirytowany :)

 

Dla odmiany polecam Nymphetamine - Serwerek może nieco wolny, teledysk śmieszny, ale muzyka jest pierwsza klasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie. Temat audio już wałkowaliśmy, więc może czas na wasze preferencje muzyczno-odsłuchowe.

 

Macie coś godnego polecenia?

 

Czekam :mrgreen:.

 

P.S. Nawet jak ktoś słucha Boysów i Shazzy, to niech wpisze, a może inni go bardzo nie wyszydzą ;).

 

PRIMUS!!! ten basik mniam

wszystko ca ma ładnie eksponowaną gitare basową

Infectious Grooves, Suicidal Tendencies, Slayer, Metallica, Rush, Dr. Hackenbush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoc666 nie zapodawaj koledze najbardziej hardcorowych kawałków bo sie kompletnie zniecheci Benny to ciężka nuta ja proponuje raczej cos w stylu Global Deejays - YMCA albo Don't stop czy też What a feeling.

Glucklich - Heiko & Maiko

Coracao - Jerry Ropero

 

Może te dwa kawałki coś zmienią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benny? Ciężka?! A znajdziesz coś innego z takim wokalem :twisted: ?

 

Hm, muszę zauważyć, że obecna płyta Benassiego ("Turn Me Up" pochodzi z poprzedniej) jest zdecydowanie 'lżejsza', co chyba nie do końca wyszło jej na dobre... Ale i tak jest super :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te dwa kawałki coś zmienią

 

Faktycznie przyjemniejsze, jeden nawet znam, ale ja naprawdę jestem konserwatywny i przyzwyczajony do bardziej klasycznego brzemienia. Jakoś na dłuższą metę czułbym od tego straszny mętlik w głowie. Ale być może muzyka mi taka nie pasuje bo też nie przepdam za przesiadywaniem w zadymionych piwnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto takiej muzyki nie słucha wcale to Beny może jawić się jako bardzo ciężki, koleś,który kiedyś pożyczył moje auto a to miałem w CD powiedział potem cytuje"Fajna młucka" choć mu się podobało. Ja po przesłuchniu całej płyty jestem lekko zmęczony zwykle więc na początek nietrafiony przykład raczej by kogoś przekonać (ale nie można zarzucić braku ekspresji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam pewne wypowiedzi o HipHopie to się śmieję z tego, bo wiele osób nie kuma o co biega w tej kulturze (tak drodzy forumowicze to jest kultura),

 

 

hm....jogurty też mają kultury :lol: .....które również mają mały związek z muzyką :wink:

 

ta zniewaga krwi się domaga: Festiwale Polskiej Muzyki w Sopocie czy Opolu to jeden wielki festyn marnosci branży muzycznej w Polsce, innymi słowy wieś tańczy i śpiewa. A jak ktos wyleci mi tu, że hh był też reprezentowany w Opolu przez Mezo i 18l to będę się śmiał, bo to jest muzyka dla dzieciaków, które przestały kupować płyty ICh Troje.

 

a były król popu ma dziś zapoznać się z wyrokiem sądu: ciekawe ile dostanie :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego co zapodałeś to nie bo nie mam możliwości technicznych przy kompie, ale twórczość znam, mam coś nawet, chyba to ma tytuł Hypnotica albo tak jakoś.

 

Hypnotica to faktycznie straszna 'młucka' była, właściwie to był singiel Satisfaction, tylko przemixowany na n sposobów. Nie pamiętam tylko, czy było tam cokolwiek z wokalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z rok tego nie słuchałem ale tam wszystko jest z wokalem, a hitowy kawałek,który wspominasz występuje tu tylko raz więc nie ma mowy o jakimś zbiorze remiksów czy też większym singlu- jest 14 utworów, może coś ci powie dopisek The Bizz bo nie wiem czy to nie jest tytuł,EMI jakoś to tak dziwnie wydało ale rok jest 2003 wydania. Nie mam nic z tego więcej ale chętnie bym zapoznał czy się podmienił jakimś materiałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...