Jump to content

Dolne-przednie światła w Legacy II

SLEPSON
 Share

Recommended Posts

Witam,

chciałbym zapytać posiadaczy Legacy II : czy macie poza światłami halogenowymi w zderzaku również światła do jazdy dziennej?

Samochód mam od niedawna i ostatnio odkryłem, że na dole działają mi tylko halogeny a po zewnętrznej stronie klosza jest tylko puste miejsce na żarówkę i jej bazę, ale brak jakichkolwiek bebechów elektrycznych. To normalne? Czy mam zderzak od innego modelu? (Samochód miał kiedyś lekką stłuczkę w przód i kosmetyka była grana..)

Załączam foto poglądowe, bo widziałem w innych Legasiach, że są tylko te okrągłe halogeny.

Ja tez mam dokladnie jak Ty, tylko halogeny swieca a to z boku to atrapa.

Nie wiem czy to prawda ale gdzies mi swita ze w japonskich wersjach tam bylo swiatlo doswietlajace zakrety (albo mi ktos naściemniał).

Nie wiem czy to prawda ale gdzies mi swita ze w japonskich wersjach tam bylo swiatlo doswietlajace zakrety (albo mi ktos naściemniał).

Witam,

Standardowo jest tylko halogen, a z boku to atrapa. Ale ludzie przerabiają ten boczny, wrzucając tam gniazdo na żarówkę i przewody.

Przykład

Pozdrawiam

• 1 year later...

Hej nie będę zakładał nowego wątku, ale skoro już jesteśmy przy dolnych lampach, to jak wyjąć i rozebrać taką lampę w celu odparowania ?

Gdzieś ktoś pisał że te lampy są b. dobrze zabezpieczone przed ingerencją wilgoci, ale "dzięki" temu jak już się tam jakoś wilgoć dostanie, to potem samo już nie wyparuje :mrgreen:

W związku z odkopaniem w/w wątku dorzucę za pozwoleniem swoje 3 grosze, otóż stałem się posiadaczem autka (identycznego jak na foto kolegi)z takimi samymi lampami, i jako że z zawodu jestem elektronikiem, to w wolnej chwili będę dostosowywał je do doświetlania zakrętów, co do samego faktu demontażu reflektorków, to w razie potrzeby jestem w stanie obadać jak się do nich dobrać, bo i tak mnie to czeka :)

W związku z odkopaniem w/w wątku dorzucę za pozwoleniem swoje 3 grosze, otóż stałem się posiadaczem autka (identycznego jak na foto kolegi)z takimi samymi lampami, i jako że z zawodu jestem elektronikiem, to w wolnej chwili będę dostosowywał je do doświetlania zakrętów, co do samego faktu demontażu reflektorków, to w razie potrzeby jestem w stanie obadać jak się do nich dobrać, bo i tak mnie to czeka :)

Jakto? W outback'u takie same lampy? W życiu nie widziałem innych niż te poj. okrągłe duże halogeny.

A skąd Szanowny Pan ? 8)

A z Krosna, na podkarpaciu, ale zdarza się, że bywam w Wa-wie z raz w roku :), chętnie bym się kiedy spotkał z użytkownikiem bliźniaczego auta, nawet przez chwilę myślałem, że to moje, bo mam w karcie pojazdu poprzedniego właściciela z Warszawy. P.S. Nie mam outback-a, za to kolega mieszkający obok Krosna posiada takowe autko. Profil poprawiony :)

a jakieś foto tego auta się znajdzie? Umieram z ciekawości jak w obk może być taki zderzak. Chyba dosztukowany jak i u mnie, bo seryjnie było tak samo tylko jeszcze były spryskiwacze do przednich lamp.

Pewnie mamy te same silniki EJ25 DOHC, jakby co służę radami i doświadczeniami po przejściach...

Foto znajdzie się jutro, po pracy porobię fotki, jak pisałem powyżej, nie mam obk, opis z początków po zakupie, kiedy to jeszcze nie wiedziało się co się ma, Zderzaki wyglądaja na oryginalne, choć od spodu pomontowane na opaskach szybkozaciskowych, na tabliczce znamionowej widnieje, wersja - US, a spryskiwacze lamp - posiadam.

Silniki mamy te same, właśnie zbieram na remont silnika, ponoć padła uszczelka pod głowicą, w związku z powyższym, auto prawie nie jeździ, w międzyczasie szukam porządnego mechanika, co porządnie wykona swoją pracę.

Dodam jeszcze że mam pompowane (prawdopodobnie niesprawne)zawieszenie.

• 1 month later...

Witam Panowie to mój pierwszy post...

...wiec witam wszystkich...

co do wątku to co dalej z tymi halogenami? Jak sprawa się ma?

Posiadam Legacy z 95r 2.0 w kombi

zderzak mam zwykły standardowy bez halogenów i właśnie wpadły mi w ręce takie halogeny o których mowa

do mojego zderzaka one nie pasują - lecz przymierzam się do małej przeróbki żeby jednak pasowały :)

-ktoś już podejmował się tego?

• 10 months later...
  • 1 month later...

Witam,

chciałbym zapytać posiadaczy Legacy II : czy macie poza światłami halogenowymi w zderzaku również światła do jazdy dziennej?

Samochód mam od niedawna i ostatnio odkryłem, że na dole działają mi tylko halogeny a po zewnętrznej stronie klosza jest tylko puste miejsce na żarówkę i jej bazę, ale brak jakichkolwiek bebechów elektrycznych. To normalne? Czy mam zderzak od innego modelu? (Samochód miał kiedyś lekką stłuczkę w przód i kosmetyka była grana..)

Załączam foto poglądowe, bo widziałem w innych Legasiach, że są tylko te okrągłe halogeny.

Może bardziej dla potomnych niż na bieżąco, ale u mnie świecą w halogeny i zewn lampy i muszę powiedzieć, że ładnie pobocze doświetla. Jednak nie działają jako doświetlanie w zakrętach.