Skocz do zawartości

Dolne-przednie światła w Legacy II


SLEPSON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zapytać posiadaczy Legacy II : czy macie poza światłami halogenowymi w zderzaku również światła do jazdy dziennej?

Samochód mam od niedawna i ostatnio odkryłem, że na dole działają mi tylko halogeny a po zewnętrznej stronie klosza jest tylko puste miejsce na żarówkę i jej bazę, ale brak jakichkolwiek bebechów elektrycznych. To normalne? Czy mam zderzak od innego modelu? (Samochód miał kiedyś lekką stłuczkę w przód i kosmetyka była grana..)

Załączam foto poglądowe, bo widziałem w innych Legasiach, że są tylko te okrągłe halogeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda ale gdzies mi swita ze w japonskich wersjach tam bylo swiatlo doswietlajace zakrety (albo mi ktos naściemniał).

Witam,

Standardowo jest tylko halogen, a z boku to atrapa. Ale ludzie przerabiają ten boczny, wrzucając tam gniazdo na żarówkę i przewody.

Przykład

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej nie będę zakładał nowego wątku, ale skoro już jesteśmy przy dolnych lampach, to jak wyjąć i rozebrać taką lampę w celu odparowania ?

Gdzieś ktoś pisał że te lampy są b. dobrze zabezpieczone przed ingerencją wilgoci, ale "dzięki" temu jak już się tam jakoś wilgoć dostanie, to potem samo już nie wyparuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z odkopaniem w/w wątku dorzucę za pozwoleniem swoje 3 grosze, otóż stałem się posiadaczem autka (identycznego jak na foto kolegi)z takimi samymi lampami, i jako że z zawodu jestem elektronikiem, to w wolnej chwili będę dostosowywał je do doświetlania zakrętów, co do samego faktu demontażu reflektorków, to w razie potrzeby jestem w stanie obadać jak się do nich dobrać, bo i tak mnie to czeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z odkopaniem w/w wątku dorzucę za pozwoleniem swoje 3 grosze, otóż stałem się posiadaczem autka (identycznego jak na foto kolegi)z takimi samymi lampami, i jako że z zawodu jestem elektronikiem, to w wolnej chwili będę dostosowywał je do doświetlania zakrętów, co do samego faktu demontażu reflektorków, to w razie potrzeby jestem w stanie obadać jak się do nich dobrać, bo i tak mnie to czeka :)

 

Jakto? W outback'u takie same lampy? W życiu nie widziałem innych niż te poj. okrągłe duże halogeny.

 

A skąd Szanowny Pan ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Krosna, na podkarpaciu, ale zdarza się, że bywam w Wa-wie z raz w roku :), chętnie bym się kiedy spotkał z użytkownikiem bliźniaczego auta, nawet przez chwilę myślałem, że to moje, bo mam w karcie pojazdu poprzedniego właściciela z Warszawy. P.S. Nie mam outback-a, za to kolega mieszkający obok Krosna posiada takowe autko. Profil poprawiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakieś foto tego auta się znajdzie? Umieram z ciekawości jak w obk może być taki zderzak. Chyba dosztukowany jak i u mnie, bo seryjnie było tak samo tylko jeszcze były spryskiwacze do przednich lamp.

 

Pewnie mamy te same silniki EJ25 DOHC, jakby co służę radami i doświadczeniami po przejściach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto znajdzie się jutro, po pracy porobię fotki, jak pisałem powyżej, nie mam obk, opis z początków po zakupie, kiedy to jeszcze nie wiedziało się co się ma, Zderzaki wyglądaja na oryginalne, choć od spodu pomontowane na opaskach szybkozaciskowych, na tabliczce znamionowej widnieje, wersja - US, a spryskiwacze lamp - posiadam.

 

Silniki mamy te same, właśnie zbieram na remont silnika, ponoć padła uszczelka pod głowicą, w związku z powyższym, auto prawie nie jeździ, w międzyczasie szukam porządnego mechanika, co porządnie wykona swoją pracę.

 

Dodam jeszcze że mam pompowane (prawdopodobnie niesprawne)zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie to mój pierwszy post...

...wiec witam wszystkich...

 

co do wątku to co dalej z tymi halogenami? Jak sprawa się ma?

 

Posiadam Legacy z 95r 2.0 w kombi

zderzak mam zwykły standardowy bez halogenów i właśnie wpadły mi w ręce takie halogeny o których mowa

do mojego zderzaka one nie pasują - lecz przymierzam się do małej przeróbki żeby jednak pasowały :)

-ktoś już podejmował się tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

chciałbym zapytać posiadaczy Legacy II : czy macie poza światłami halogenowymi w zderzaku również światła do jazdy dziennej?

Samochód mam od niedawna i ostatnio odkryłem, że na dole działają mi tylko halogeny a po zewnętrznej stronie klosza jest tylko puste miejsce na żarówkę i jej bazę, ale brak jakichkolwiek bebechów elektrycznych. To normalne? Czy mam zderzak od innego modelu? (Samochód miał kiedyś lekką stłuczkę w przód i kosmetyka była grana..)

Załączam foto poglądowe, bo widziałem w innych Legasiach, że są tylko te okrągłe halogeny.

 

 

Może bardziej dla potomnych niż na bieżąco, ale u mnie świecą w halogeny i zewn lampy i muszę powiedzieć, że ładnie pobocze doświetla. Jednak nie działają jako doświetlanie w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...