Skocz do zawartości

Trzy opony jednakowe, jedna ma więcej mięsa o 3mm


Roman

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Czy coś się stanie z napędem jeśli sobie założę tako oponkę która ma więcej mięska o 3mm.

Zależy do jakiego samochodu i na jaką oś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Czy coś się stanie z napędem jeśli sobie założę tako oponkę która ma więcej mięska o 3mm.

 

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

 

Pozdrawiam

zaloz ja na lewy przod (przednie lewe kolo) i bedzie ok :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloz ja na lewy przod (przednie lewe kolo) i bedzie ok :smile:

 

w razie wątpliwości ... chodzi o to koło które masz z prawej strony gdy staniesz i otworzysz maskę :mrgreen:

dokladnie tak :mrgreen:

 

wg. moich obserwacji, wlasnie ta opona zuzywa sie najszybciej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód to subaru Legacy

Zadałem kiedyś podobne pytanie Działowi Technicznemu . Dostałem odpowiedż , że nie powinno się nic stać . Pilnuj za to ciśnień w oponach . Radzę założyć tę oponę na prawy przód , bo tam najszybciej się zużywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU wiedziałem, że namieszasz :mrgreen:

 

ale ..

reasumując:

 

- z opinii wyczytanych na forum wynika, że założenie jednej nowej gumki na przednią oś nie grozi żadnym uszkodzeniem napędu... mam tu na myśli niewielką różnicę w zużyciu bieżnika pomiędzy pozostałymi oponami Roman (u Ciebie 3mm) a nie np 11mm :wink:

sam byłem w podobnej sytuacji gdy na pie#%$#$@#%$@ pseudo autostradzie w okolicach Brna rozwaliłem jedną oponę, pozostałe miały przebieg +/- 5kkm

- co do osi, większość jest zgodna - przednia

- co do strony pojawiają się pewne wątpliwości :shock: jak domniemam spowodowane faktem, że zużywa się bardziej ta strona bardziej dociążona ... więc jeśli głownie jeździsz sam to założyć powinieneś od strony kierowcy eddie_gt4... jeśli z "pilotem" i to cięższym od Ciebie ... to zakładaj z drugiej strony IRAZU

 

merci :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU wiedziałem, że namieszasz :mrgreen:

Wcale nie . Prawa przednia jedzie po najgorszej nawierzchni . Jedzie po studzienkach , kamieniach i wyrwach pozimowych . Przy krawężniku leżą różne przedmioty ; kamyki , śrubki i nakrętki . Poza miastem , często tym kołem trafiamy na uszkodzone krawędzie asfaltu i ta opona często ulega uszkodzeniu - takie mam doświadczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie . Prawa przednia jedzie po najgorszej nawierzchni . Jedzie po studzienkach , kamieniach i wyrwach pozimowych . Przy krawężniku leżą różne przedmioty ; kamyki , śrubki i nakrętki . Poza miastem , często tym kołem trafiamy na uszkodzone krawędzie asfaltu i ta opona często ulega uszkodzeniu - takie mam doświadczenia .

 

Zapomniałeś dodać że też zdarzają się wystające druty z asfaltu. Takie tam pamiątki drogowców robiących asfalcik. :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie . Prawa przednia jedzie po najgorszej nawierzchni . Jedzie po studzienkach , kamieniach i wyrwach pozimowych . Przy krawężniku leżą różne przedmioty ; kamyki , śrubki i nakrętki . Poza miastem , często tym kołem trafiamy na uszkodzone krawędzie asfaltu i ta opona często ulega uszkodzeniu

 

U mnie z kolei najwięcej uszkodzeń i niespodzianek mają koła tylne. Za każdym razem gdy sezonowo zmieniam opony robię przegląd pod tym kątem to właśnie z tylnych wyjmuję: szkiełka, kamyczki, jakieś druciki, raz cierń z żywopłotu jak mniemam, zeszlifowane podkładki, itd. nie mówiąc o uszkodzeniach typu ubytki / nacięcia gumy.

 

W przednich jest tego znacznie mniej ale to tylko moje subiektywne doświadczenie związane ze specyfiką zamieszkiwania w miejscu otoczonym przez inwestycje drogowe w związku z Euro 2012 :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...