Jump to content

Opony letnie do Forestera

Recommended Posts

michelin pilot primacy 205/55R16 200kkm przebiegu, bieżnik 5,5 mm :mrgreen:

U mnie na Yokohamach G900 po 98k km zostało od 0 do 1 mm i to mimo zimą jeżdżenia na zimowych. Michelin uważam za b. dobre opony - kiedyś jeździłem i na letnich i na zimowych (to były pierwsze serii Aplin z jakimiś takimi specyficznymi lamelami zwanymi "Y") - tylko te ceny Michelinów. Kupując opony za tą cenę uważałbym, że mnie ktoś okrada :evil:.

• Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Krzychu byłbym wdzięczny.

A widzisz dobrze, że jednak nie byłem pewien Letnie mam 215/55/17 r Musiałem pomylić z kołami kolegi Niby możesz mieć racje, ale np w Seacie siostry procudent dopuszcza oponę 195/65/15 zamiast 195

et48 postaram sie zmierzyc jutro       jezeli masz na mysli luz miedzy opona, a nadkolem w miejscu mocowania chlapacza to jest dokladnie 38mm   

Posted Images

michelin pilot primacy 205/55R16 200kkm przebiegu, bieżnik 5,5 mm :mrgreen:

U mnie na Yokohamach G900 po 98k km zostało od 0 do 1 mm i to mimo zimą jeżdżenia na zimowych. Michelin uważam za b. dobre opony - kiedyś jeździłem i na letnich i na zimowych (to były pierwsze serii Aplin z jakimiś takimi specyficznymi lamelami zwanymi "Y") - tylko te ceny Michelinów. Kupując opony za tą cenę uważałbym, że mnie ktoś okrada :evil:.

http://www.opony.com/opony/56115_michel ... _e_3a.html

Z czego wynika taka różnica cenowa tego samego modelu?

zdecydowanie wolę pirelli cinturato p7

takie kupię do darmowozu

http://www.oponeo.pl/artykuly/v/311/132 ... _r17.htmlx

zdanie wyrobiłem sobie bo mam zwykłe p7

nigdy nie miałem tak dobrze trzymającej opony, aż ciężko uwierzyć jak dobrze trzyma na rondzie. Nigdy nie miałem tak dobrych opon, aż ciężko mi się przestawić bo inne puszczały a auto uciekało przodem a teraz tern margines jest sporo przesunięty.

pozdrawiam

Witam, od tygodnia jeżdżę na er300, wrażenia:

- są ciche/bardzo ciche - jest zdecydowanie lepiej niż na fabrycznych Yokochamach

- jak ktoś potrzebuje efektownie wyglądajacego bieżnika, to musi poszukać innego modelu na er300 jest wręcz nudny

- bardzo pewne i precyzyjne prowadzenie samochodu i zadowalająca szybkość reakcji na ruchy kierownicy

- po założeniu odniosłem wrażenie, jakby auto się lepiej zbierało i ogólnie jazda stała się jakaś taka lajtowa - może to po prostu tylko różnica po przesiadce z zimówek, ale chyba nie tylko

- wizualnie opona wygląda jakby miała mniejszą powierzchnię styku z podłożem niż np zimówka Nokian wrG2, oraz poprzednia letnia Yokohama; wczoraj porównywałem er300 i Pirelli P7 205/55/16 na drugim samochodzie i na"oko" widać jakby 205 P7 powierzchnię styku opony z podłożem miała większą?dzisiaj pomierzę dokładnie, bo mi to spokoju nie daje; er 300 ma jakby bardziej obły/zaokrąglony bok opony w prównaniu do np P7

- opona nie jest zbyt "twarda" jak na ten rozmiar - całkiem przyzwoicie znosi dziury w asfalcie

- w zakrętach bardzo ok - pozwala na dużo więcej niż Yokohama Geolander

Jak na razie to widzę tylko same pozytywy, trzeba będzie parę tys. km przejechać coby więcej konkretów napisać. Na tę chwilę mogę tylko polecić, ciut żałuję, że nie kupiłem 225/50/17, ale może nie byłoby tak komfortowo jak na 215/55/17.

Płaciłem 550,00 szt

ja nie mogę do dzisiaj się otrząsnąć w temacie przyczepności p7. Absolutnie żadna moja opona tak nie trzymała. tutaj jadę bardzo ostry łuk np. na nawrotkach, i w podświadomoci mam zaszyty poziom przyczepności w innych moich oponach, że auto się już ślisgało i mocno wyjeżdzał przód a z p7 to ciężko utrzymać się w fotelu.

do darmowozu kupuję tez p7 ale te ekologiczne które i tak skopały konkurencję w swojej kategorii

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/S ... eID=280689

pozdro

ER300 w rozmiarze 215/60 R16 (H XL) praktycznie zniknęła / wysprzedała się w sklepach internetowych. Do marki Pirelli jestem uprzedzony :( .

ER300 w rozmiarze 215/60 R16 (H XL) praktycznie zniknęła / wysprzedała się w sklepach internetowych. Do marki Pirelli jestem uprzedzony :( .

ja też byłem, i to strasznie bo mnie oponiarze straszyli. Ale kupiłem 4xp7 idelanie proste, nie bija itd

potem kupił 4xsottozero do darmowozu, też rewelacja, nie dość że super na śniegi to jeszcze proste, nie biły itd.

zmieniłem zdanie o 180st

być może mam farta, to tym bardziej się cieszę.

pozdro

• 1 month later...

Witam, trochę km już przejechałem na ER 300 i nadal podtrzymuję to co wyżej już pisałem o wrażeniach z jazdy na tych oponach, ale jest jedno "ale" - myślę, że dość istotne, mianowicie z uwagi na to, iż ostatnio jakby padało ciut więcej niż normalnie, było sporo okazji, aby opony te przetestować na mokrym, samo trzymanie np w zakrętach jest bardzo ok jak na ten rozmiar, ale zaskoczyło mnie negatywnie dość nieprzewidywalne zachowanie samochodu po wjechaniu w głębszą kałużę wody - trza sie pilnować, bo ćpa autem dość mocno i ciągnie np w prawo do rowu - niby nic nadzwyczajnego - każde auto ściąga ciut w takiej sytuacji, ale jeżdżąc innymi samochodami jedno na Pirelli P7, drugie na Pirelli Pzero Rosso ( obydwa też jakiś tam napęd stały na 4 łapy) efekt ten jest powiedzmy marginalny w porównaniu z ER 300 - być może rozmiar/szerkość opony ma znaczenie ponieważ w/w opony są w rozmiarze 205/55, Forek jeździ na 215/55 - myślę, że ten 1 cm chyba nie wpływałby tak drastycznie na pogorszenie komfortu jazdy w kałużach? Może się mylę, ale zdaje "misie" że ER 300 super deszczową oponą nie jest. Jeżdżąc jeszcze Rav4 miałem założone Pirelli Scorpion 235/60/16 i w kałużach samochód był bardziej przewidywalny. Każde auto i opony testuję na okoliczność nagłego niespodziewanego przymusu wjechania w głębszą kałużę na asfalcie, coby się nie ździwić przypadkiem podczas np mijania się z "tirem" itp.

Czy ktoś kto też jeździ na ER 300 ma podobne odczucia?

pozdr Krzysiek

Ja jeżdżę na ER300 w rozmiarze 215/60/R16. Nie zauważyłem u siebie tego co Ty. :roll:

Mój Forek na tych oponach elegancko przyjmuje kałuże.

teraz mam p7 i aż czasmai nie moe uwierzyć jak dobrze trzymają

Potwierdzam te spostrzeżenia, co prawda nie testowałem innych omawianych tu modeli ale z P7 byłem bardzo zadowolony.

p7 podobno szybko się zużywają.

Nie wiem co znaczy szybko, ale u mnie komplet P7 zużył się w 3 sezony w trakcie których przejechałem na nich jakieś 30 tys. km.

Mam od kilku kkm założone P7 i dopiero teraz wiem co to jest przyczepność. Geolandary nadają sie tylko na śmietnik lub dla samobójcy, bo na takim syfie jeszcze nigdy nie jeździłem. Teraz nawet w deszczu nie ma mowy o wpadaniu w poślizg, opony trzymają rewelacyjnie. Do tego sztywne boczne ścianki poprawiają precyzję prowadzenia. Długo zastanawiałem się nad wyborem i jestem bardzo zadowolony. Jedynie poziom hałasu należy uznać jako średni, opona na pewno nie jest cichutka.

cześć, też mam p7 i tez jestem bardzo zadowolony, ale nie słusze, żadnego problemu . masz dobre ciśnienia?

Raczej mam dobre. To nie jest tak, że sa głośne. Ja je słyszę w specyficznych warunkach jak jadę jakieś 60-70 km/h na wysokim biegu gdy silnika nie słychać to wtedy słyszę lekki ich szum. ALe oczywiście nie jest to hałas generowany jak z opon Goodyeara F1, bo tam to przypominało startujący samolot.

Kolega zakupił do audi na cztery łapy opony Barum bravuris 2 , oczywiście komplementuje je przy każdej okazji , czy ktoś coś słyszał o tych gumach dobrego ?

Kolega zakupił do audi na cztery łapy opony Barum bravuris 2 , oczywiście komplementuje je przy każdej okazji , czy ktoś coś słyszał o tych gumach dobrego ?

I nastała cisza.

:mrgreen:

sama nazwa to jak "dyskoteka w remizie"

albo jeszcze lepiej

buhahaha

z adac

Barum Bravuris

+

Stosunkowo mały opór toczenia.

-

Słaba na suchej jezdni, co obniżyło ocenę końcową.

Faktycznie , zasadziłem jak kulą w płot z tymi barumami :oops: , przepraszam , więcej się to nie powtórzy :mrgreen: , a tak na serio to też muszę kupić letnie gumy a że początkujący jestem to nie wszystko jeszcze ogarniam i widzę np. że mój forek stoi na gumach 215 /60 R16 , a niektórzy chwalą się oponami w rozmiarze 205 / 55 R16 . Czyżby to była tak nie wielka różnica w średnicy że można się nie przejmować?

O rozmiarze nie dyskutuję :-). Założyłem natomiast ostatnio Bridgestone ER300 215/60/16 H XL - moim zdaniem to opony jakby stworzone do Forestera (poprzednio zajeździłem Geolander G900, które w porównaniu do ER'ek były bardzo kiepskie). Na wywarzaniu okazało się dodatkowo, że są idealnie proste i nie wymagają praktycznie ciężarków. Wywarzałem na wypasionym Hunterze testującym koła w warunkach drogowych. Zaprzyjaźniony wulkanizator nie mógł się nachwalić :-).

ja polecam P7. Jestem wybitnie zadowolony z tych opon. Najlepsze jakie do tej pory miałem a już kilka ich było było. Er 300 nie było w rozmiarze 215/55r17 94 v lub w w okresie kiedy szukałem opon. Po wpadzie z zimówkami straciłem zaufanie do bridgów chodziło o lm 22 lub 25które zostały potem wycofane czy jakoś tak. taki syf jak wintehawk z firestone.

opirelli mam teraz bardzo dobre zdanie stąd ostanie zakupy

ostatnie 3 kpl to pirelli

czyli p7 subaru

p7 cinturato darmowóz

sottozero zimówki do darmowozu

ze wszystkich zakupionych pirelli jestem bardzo zadowolony

pozdrawiam