Jump to content

Trzeszcząca klapa FOREK 10MY 2.0D

RTQLAS
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

Posiadam Forestera 2.0 D od listopada 2009. Niestety od samego początku przy nierownosciach trzeszczy masakrycznie tylna klapa. Temat z roletka mam przerobiony i to nie jest ani roletka ani pokrywa schowka na koło zapasowe. Pomożcie bo popełnie na klapie jakas zbrodnie :) Czy jest jakas mozliwośc regulacji klapy, posmarowania czyms tych uszczelek ?

Witam wszystkich

Czy jest jakas mozliwośc regulacji klapy, posmarowania czyms tych uszczelek ?

Kiedyś w innym aucie od nowości też miałem trzeszczenie/piszczenie w drzwiach kierowcy. Żadne smarowania i inne podkładki nie pomagały. Po rozbrojeniu drzwi okazało się, że źle przyklejona do plastików była kształtka z pianki poliuretanowej. Po oderwaniu kształtki i ponownym jej przyklejeniu - jak ręką odjął. Problem w tym, że tylną klapę trochę ciężko będzie rozebrać ... Na skrzypienia plastików ( i nie tylko, np. na ciężko wchodzący klucz do zamka w drzwiach od mieszkania ;-) ) generalnie pomaga silikon w sprayu

Pewno zauważyłaś, że jak się stanie na ukos na wzniesieniu to ciężko jest zamknąć klapę, po się buda minimalnie skręca i klapa przemieszcza względem zamka. Próbowałes to zasymulować ciagnąc otwartą lekko klapę w lewo lub prawo? Probowałeś sprawdzić czy skrzypi w czasie jazdy ale gdy klapa nie jest zatrzaśnięta? Jeśli nie skrzypi to w takim razie uszczelki - trzeba nasmarować najlepiej takim sztyftem zapobiegającym przymarzaniu, albo wazeliną.

Jak nie pomoże to pewno nie klapa skrzypi a co innego (np. amorek, ale on raczej popiskuje, jeśli już, czego nie życzę)

jeździłem z otwarta klapa :) leżąc w bagażniku :) i faktycznie nie trzeszczało, przy zamknietej klapie trzeszczy jak sam sk...syn.

Probowałem krecic tymi kołeczkami dystansowymi w klapie i nic, znaczy jest troche lepiej ale dalej potrzeszczuje.

Może to coś z zamkiem, jakieś luzy, które powodują, że zamek nie trzyma klapy i powoduje jej przesuwanie i hałas.

W moim przypadku zamek już demontowałem bo przestał trzymać (brud go załatwił) - być może nie ma to analogii z Foresterem MY10 ale tylko to przychodzi mi do głowy w tym momencie.

jeździłem z otwarta klapa :) leżąc w bagażniku :) i faktycznie nie trzeszczało, przy zamknietej klapie trzeszczy jak sam sk...syn.

Probowałem krecic tymi kołeczkami dystansowymi w klapie i nic, znaczy jest troche lepiej ale dalej potrzeszczuje.

No właśnie, odkręcasz 2 śruby od zamka i przesuwasz zamek za zewnątrz (do blachy), klapa będzie się trudniej zamykać ale tym samym mocniej dociskać do uszczelki. Z drugiej strony po czasie może okazać się że zamek się wyrobi i za 2,3 lata będzie wymagał wymiany. Ja bym jechał do ASO jak masz blisko, niech robią - jest na gwarancji.

• 1 year later...