Skocz do zawartości

Trzeszcząca klapa FOREK 10MY 2.0D


RTQLAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Posiadam Forestera 2.0 D od listopada 2009. Niestety od samego początku przy nierownosciach trzeszczy masakrycznie tylna klapa. Temat z roletka mam przerobiony i to nie jest ani roletka ani pokrywa schowka na koło zapasowe. Pomożcie bo popełnie na klapie jakas zbrodnie :) Czy jest jakas mozliwośc regulacji klapy, posmarowania czyms tych uszczelek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czy jest jakas mozliwośc regulacji klapy, posmarowania czyms tych uszczelek ?

Kiedyś w innym aucie od nowości też miałem trzeszczenie/piszczenie w drzwiach kierowcy. Żadne smarowania i inne podkładki nie pomagały. Po rozbrojeniu drzwi okazało się, że źle przyklejona do plastików była kształtka z pianki poliuretanowej. Po oderwaniu kształtki i ponownym jej przyklejeniu - jak ręką odjął. Problem w tym, że tylną klapę trochę ciężko będzie rozebrać ... Na skrzypienia plastików ( i nie tylko, np. na ciężko wchodzący klucz do zamka w drzwiach od mieszkania ;-) ) generalnie pomaga silikon w sprayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno zauważyłaś, że jak się stanie na ukos na wzniesieniu to ciężko jest zamknąć klapę, po się buda minimalnie skręca i klapa przemieszcza względem zamka. Próbowałes to zasymulować ciagnąc otwartą lekko klapę w lewo lub prawo? Probowałeś sprawdzić czy skrzypi w czasie jazdy ale gdy klapa nie jest zatrzaśnięta? Jeśli nie skrzypi to w takim razie uszczelki - trzeba nasmarować najlepiej takim sztyftem zapobiegającym przymarzaniu, albo wazeliną.

Jak nie pomoże to pewno nie klapa skrzypi a co innego (np. amorek, ale on raczej popiskuje, jeśli już, czego nie życzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem z otwarta klapa :) leżąc w bagażniku :) i faktycznie nie trzeszczało, przy zamknietej klapie trzeszczy jak sam sk...syn.

Probowałem krecic tymi kołeczkami dystansowymi w klapie i nic, znaczy jest troche lepiej ale dalej potrzeszczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to coś z zamkiem, jakieś luzy, które powodują, że zamek nie trzyma klapy i powoduje jej przesuwanie i hałas.

 

W moim przypadku zamek już demontowałem bo przestał trzymać (brud go załatwił) - być może nie ma to analogii z Foresterem MY10 ale tylko to przychodzi mi do głowy w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem z otwarta klapa :) leżąc w bagażniku :) i faktycznie nie trzeszczało, przy zamknietej klapie trzeszczy jak sam sk...syn.

Probowałem krecic tymi kołeczkami dystansowymi w klapie i nic, znaczy jest troche lepiej ale dalej potrzeszczuje.

 

No właśnie, odkręcasz 2 śruby od zamka i przesuwasz zamek za zewnątrz (do blachy), klapa będzie się trudniej zamykać ale tym samym mocniej dociskać do uszczelki. Z drugiej strony po czasie może okazać się że zamek się wyrobi i za 2,3 lata będzie wymagał wymiany. Ja bym jechał do ASO jak masz blisko, niech robią - jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...