Skocz do zawartości

tarcze do tribeci


lisek116

Rekomendowane odpowiedzi

Kacpero_1

Weszly jak fabryczne, bo sa produkowane do tego modelu. Nie jest to zaden druciarsko-experymentalny tuning tylko prosta wymiana OEM na zamiennik znacznie wyzszej jakosci i wykonany w innej technologii.

 

Carfit,

"Tak one są rzeczywiście super , do momentu pokrzywienia sie czyli od 1000km - do max 10kkm "

Mam przejechane 40 tys km ta subaryna i gorszego shitu w swoim zyciu nie widzialem, niz te OEMowe (toczone juz 2x po wjezdzie w kaluze). Wiec wszystko co zaloze powinno byc lepsze. Do wszystkich moich aut, zawsze zakladalem nawiercane / wentylowane Brembo lub EBC i nigdy nie natrafilem na sytuacje o ktorej piszesz. Aut kilkanascie przerobilem, w pare kaluż wjechalem, wiec jakas skale porownawcza mam.

Blotem łatwo rzucić, tylko napisz jak planujesz przeprosic użytkownikow tego forum jak za 6 tys km (bo 4 tys juz przejechalem) zamelduje i powiem, ze sie jednak nie pokrzywily, pomimo Twojego 100% przekonania, że "[...] do max 10kkm".

 

Panie Andrzeju,"

"no tak. ....spr. czy ten zestaw jest dopuszczony do ruchu po drogach publicznych.......bo może stwarzać zagrożenie dla jadacych z tyłu... "

Juz sie przyzwyczailem do Pana teorii. Nie wszystko co oryginalne i z ASO jest najlepsze... a szczegolnie z jednego ASO. Wszystko idzie tam gladko, dopoki nie okazuje się, że auto to US Spec, a dokladniej zostało kupione z pominięciem kosmicznej marzy lokalnych Dealerow. Nagle pracownicy zapominają angielski, musze ich uczyc jak dobrać numer katalogowy dla częsci i zapominaja oddzwonic z informacja.

 

Tyle w temacie, czas pokaże, co warte te tarcze i czy Pan Andrzej jak zwykle mial racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle w temacie, czas pokaże, co warte te tarcze i czy Pan Andrzej jak zwykle mial racje.

 

Ja nie oceniam czy te tarcze z tymi klockami sa dobre czy nie bo nie mam od dłuższego czasu kontaktu z zamiennikami. Ocenę tego zestawu wystawił Carfit który wie co mowi :D Zwróciłem uwage jedynie na dwie sprawy :

1/reklama , ze hamowanie jest o 30% lepsze......oczywista bzdura... :wink:

2/czy są dopuszczenie do ruchu po drogach publicznych..... :?:

ps.klocki i tarcze do Subaru Tribeca są w ciągłej sprzedaży w moim aso bez znaczenia czy wersja US czy UE.......i nie pamiętam reklamacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.klocki i tarcze do Subaru Tribeca są w ciągłej sprzedaży w moim aso bez znaczenia czy wersja US czy UE.......i nie pamiętam reklamacji :wink:

to chyba mial Pan szczescie, ze klienci nie zglaszali reklamacji, bo kazdy uzytkownik LGT/Tribeki wie, ze to tylko kwestia czasu - i to niedlugiego, kiedy seryjne przednie hamulce zaczna "bic"... a teorie o krzywieniu sie tarcz od "wjezdzania do kaluz" to mozna se miedzy bajki wlozyc - te hamulce sa po prostu kiepsko zaprojektowane :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Teść mój kochany zrobił 180 000 tribecą b9 I ZMIENIŁ tarcze raz jeden. Jezdzic nie umie, jeździ za szybko i ...bezmyślnie. w kazdym razie ja uwazam ze tribeca jest mega fajnym autem i jedyne jaki ma problem to spalanie i...wycieraczki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Teść mój kochany zrobił 180 000 tribecą b9 I ZMIENIŁ tarcze raz jeden (...)

hamulce sa dla mieczakow :mrgreen:

pewnie jak ludzie widza morde B9, to zjezdzaja na pobocze i tesc nie musi hamowac :lol:

 

(...) i jedyne jaki ma problem to spalanie i...wycieraczki :mrgreen:

a dokladnie wycieraczka kierowcy :wink:

 

p.s. 180 tys. na jenych tarczach? :roll:

znam ludzi, ktorzy twierdza, ze im B9 pali 10L... w miescie :P:mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba mial Pan szczescie, ze klienci nie zglaszali reklamacji, bo kazdy uzytkownik LGT/Tribeki wie, ze to tylko kwestia czasu - i to niedlugiego, kiedy seryjne przednie hamulce zaczna "bic"..

 

Powiem tak.Teść mój kochany zrobił 180 000 tribecą b9 I ZMIENIŁ tarcze raz jeden. Jezdzic nie umie, jeździ za szybko i ...bezmyślnie.

 

co by bylo na tych zamiennikach , produkowanych w "innej technologii".......1000000km... :?: :mrgreen: ..(ale bez kaluż :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.klocki i tarcze do Subaru Tribeca są w ciągłej sprzedaży w moim aso bez znaczenia czy wersja US czy UE.......i nie pamiętam reklamacji :wink:

to chyba mial Pan szczescie, ze klienci nie zglaszali reklamacji, bo kazdy uzytkownik LGT/Tribeki wie, ze to tylko kwestia czasu - i to niedlugiego, kiedy seryjne przednie hamulce zaczna "bic"... a teorie o krzywieniu sie tarcz od "wjezdzania do kaluz" to mozna se miedzy bajki wlozyc - te hamulce sa po prostu kiepsko zaprojektowane :lol:

Potwierdzam, US Spec MY08 z nalotem 30k mil, jedno póławaryjne hamowanie 180→140 na autobahnie i hamulce biją po dziś dzień przy hamowaniu z siłą 30%+. Minął ponad rok od tego zdarzenia... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, US Spec MY08 z nalotem 30k mil, jedno póławaryjne hamowanie 180→140 na autobahnie i hamulce biją po dziś dzień przy hamowaniu z siłą 30%+. Minął ponad rok od tego zdarzenia... :roll:

pewnie po hamowaniu niedlugo wjechales do kaluzy :wink: :mrgreen:

 

inna odpowiedz (w stylu p. AK :P ): jazda z takimi szybkosciami jest niezgodna z prawem w PL, wiec sam jestes sobie winien... :mrgreen::lol:

a jezeli jechales np. autobahnem w DE, to reklamacje masz zglaszac w tym kraju :idea::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze hamulcowe EBC TurboGroove 316mm + Klocki hamulcowe EBC RedStuff - miałem kiedyś taki zestaw w moim OBK H6 i mam podobne zdanie jak Carfit. Zresztą kiedyś opisywałem swoje wrażenia o tych "sportowych" tarczach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, US Spec MY08 z nalotem 30k mil, jedno póławaryjne hamowanie 180→140 na autobahnie i hamulce biją po dziś dzień przy hamowaniu z siłą 30%+. Minął ponad rok od tego zdarzenia... :roll:

inna odpowiedz (w stylu p. AK :P ): jazda z takimi szybkosciami jest niezgodna z prawem w PL, wiec sam jestes sobie winien... :mrgreen::lol:

Zgodnie z interpretacją faceta, który jest moim instruktorem kat. A, manewr wyprzedzania jest manewrem szczególnie niebezpiecznym i powinien zostać zakończony jak najszybciej. Jechałem w strefie 30km/h, instruktor mnie wyprzedził. W czasie wyprzedzania dobiłem gdzieś do 90-100km/h. A w CB tylko "Manewr wykonany poprawnie, bezpiecznie, wszystko OK, zaliczone" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(toczone juz 2x po wjezdzie w kaluze)

 

 

Toczenie tarcz w aucie 2 tonowym , to wyrzucanie pieniedzy w błoto, :roll: , toczy sie w seicento :twisted: jak ktoś po miescie jeździ :lol: :wink:

Aut kilkanascie przerobilem, w pare kaluż wjechalem, wiec jakas skale porownawcza mam.

 

 

No ja jakąś tez mam :roll: :lol: , tym bardziej że jestem ( chyba jeszcze :lol: ) dealerem EBC :roll: , ale to nie oznacza że mam niewypowiadać sie krytycznie :idea: , jedynie co mają dobre to...... dostępność i praktycznie wszystko do każdej marki , z jakością niestety bywa różnie :roll:

Blotem łatwo rzucić, tylko napisz jak planujesz przeprosic użytkownikow tego forum

 

 

:shock: , a niby za co i kogo mam przepraszać :shock: :?: , poczułeś sie urażony że skrytykowałem jakiś produkt , który akurat Ty wybrałeś :?: :shock:

jak za 6 tys km (bo 4 tys juz przejechalem) zamelduje i powiem, ze sie jednak nie pokrzywily, pomimo Twojego 100% przekonania, że "[...] do max 10kkm".

 

Niestety moje doświadczenie pokazuje , że jak Ci sie nawet pokrzywią przy przebiegu 5kkm , to 95% klientów którzy chwalili i bronili swego wyboru/produktu, nie pochwalą sie, ani powiedzą, tylko pocichutku :mrgreen: kupią następny komplet tarcz :roll: , zazwyczaj w przypadku B9 OEM :twisted: tak to już bywa, ale oczywiuście życzę Ci z całego serca aby Twój zestaw sprawował sie długo i bezawaryjnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Informuje, ze tarcze Ebc pomimo Carfita krakania nie pogiely sie po 12 tys i hamuja duzo efektywniej niz oryginaly. Roznica jest dramatyczna na plus, w poziomie halasu na minus ;-) Uwaga - sa duzo glosniejsze i wrecz slychac jak naciecia i nawiercenia ryja klocek ;-)

 

Chcesz zeby Tribeca zaczela hamowac to Zapomnij o oem'ie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuje, ze tarcze Ebc pomimo Carfita krakania nie pogiely sie po 12 tys i hamuja duzo efektywniej niz oryginaly. Roznica jest dramatyczna na plus, w poziomie halasu na minus ;-) Uwaga - sa duzo glosniejsze i wrecz slychac jak naciecia i nawiercenia ryja klocek ;-)

 

Chcesz zeby Tribeca zaczela hamowac to Zapomnij o oem'ie !

Normalnie gratuluje :idea: widocznie wyszło szydlo z worka i sie kompletnie nie znam na tych wspanianialych produktach :twisted: , gdzie sama tarcza daje takie efekty :idea: naprawdę pozazdrościć :roll: .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ja montowałem trw tył i przód w bece 3.0 2007 rok 15 tys i narazie jest ok.

 

 

Dzięki za odpowiedz, kilka lat temu montowałem nowe tarcze TRW na tył do Voyagera którym zrobiłem kilkanaście tyś km zanim go sprzedałem i nie było problemów z hamulcami, więc chyba zdecyduje się na ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tarcze wymienione, kupiłem TRW, pomalowałem tarcze i zaciski. Stare tarcze nie miały jeszcze minimalnej grubości, ale były bardzo skorodowane. Przy okazji wyregulowałem hamulec pomocniczy, który teraz trzyma i samochód się nie toczy.

Tak to wyglądało przed wymianą

20161015_161817.thumb.jpg.5d8d994408d8d125b81d48df72daf090.jpg

 

 

a tak po wymianie

20161015_173509.thumb.jpg.efcfb6f62fb0ca082c8b2e2ecab01f8d.jpg

 

Edytowane przez lutek34
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

jakby ktoś szukał dobrych tarcz, mogę polecić firmy Rotinger seria Graphite Line z powłoką antykorozyjną (galwanizowane), nawiercane, frezowane... założone miesiąc temu, jak dla mnie ciche i robią swoją robotę i dodatkowo wyglądają fajnie :) aktualnie ich nie ma na alledrogo, ale można drynknąć do firmy...

Screenshot_400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 12:45, mirmur napisał:

jak dla mnie ciche

przy ostrym heblowaniu, nie słychać wycia dobiegającego z hamulców?

U mnie słychać, zwłaszcza jak hamulce się rozgrzeją, ale wtedy lepiej hamują.

 

71734070_741297616340916_6800318382290763776_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQkMtNKudg7aqoErYE-0SbXUN-BZYuzG8NXvYDS7GTQT_I6e0TX_L-e1VDQGH6jCMF0&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=78b8f5716e40c2c89eb689e3409a7544&oe=5E1FDCDB

 

 

71706062_2606527929408790_3067188922355286016_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQlQmQN-0xj4Jbs0Yc5gdjsj0lnwqe1c8cO_DC2Z8sGRjLvn8TyEMebwwjZMa5SZwQw&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=4151f6ea357b57e1a42b367cfe86302b&oe=5E31948C

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj specjalnie dla Ciebie zrobiłem mały test...

kilkanaście hamowań, aby rozgrzać tarcze, otworzyłem okna (bo na zamkniętych cisza) rozpędziłem się... hebel...cisza, dosłownie nic :huh:

zapomniałem dodać że zjeb.i od żony dostałem...co ty wyprawiasz...:D

Edytowane przez mirmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...