Skocz do zawartości

tarcze do tribeci


lisek116

Rekomendowane odpowiedzi

w audi zostawilem arginaly ze wzgledu na czyjniki w nich zamontowanae a w subary bede probowal i dam znaka jak wyszło

 

-- Wt lis 09, 2010 8:55 pm --

 

w audi zostawilem arginaly ze wzgledu na czyjniki w nich zamontowanae a w subary bede probowal i dam znaka jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O tarczach EBC słyszałem pozytywne opinie, natomiast cena robi swoje. Myślę, że jeśli Cię stać to całkiem niezły zakup, może jacyś starsi użytkownicy niech się wypowiedzą. Ja niedawno zmieniłem na takie tarcze hamulcowe (http://www.iparts.pl/czesc/tarcza-hamulcowa,subaru,tribeca-b9-od-2005-01,3-0-250km,107-5429-18754-100032-0-257-6007712.html) i klocki i zdecydowałem się na ASHIKE bo przyznam szczerze trochę brakowało mi gotówki, ale w sumie nie narzekam, dają radę że tak powiem :) Na najbliższy czas na pewno mam spokój z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dużo już przejechałeś na tych tarczach? Pytam, bo kiedyś w OBK też zdecydowałem na tańszy zakup i płaciłem dwa razy :(

po 10 tysiącach próbowałem toczyć, ale to było bez sensu. Wprawdzie była to inna firma (NIPPARTS), ale cena tych, które podajesz też jest, jakby to powiedzieć niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena smiech na sali,

Za tarcze TRW do Passata B3 G60 (1.8 kompresor, 160 koni, 1988-93) 280x22mm wentylowane dalem 420pln w intercarsie,

tribeca to duzo wiekszy kloc, ktory wymaga lepszych spowalniaczy, wiec cena na pewno powyzej 400pln powinna byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się przymierzał, lub wie, czy podejdą tarcze z innych modeli?, np. z STI - są nieco większe średnicą. Może jest jakaś opcja by był większy wybór wśród zamienników.

 

-- 16 lut 2011, o 11:35 --

 

Jakie klocki najlepiej do tarcz EBC Turbo Groove? Jazda raczej mało dynamiczna (benzyna droga :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już masz taaakie tarcze to chyba Red Stuff :idea: bo Green ponoć tylko do 200KM :wink: a niewiele tańsze tu:

http://www.otoebc.pl/ebc-klocki-hamulcowe-c-13843.html no i pewnie racing DOT4 :idea:

 

-- 21 lut 2011, o 15:36 --

 

luki266, które EBC dokładnie pasują do Beki :idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow, używałeś kiedykolwiek tych klocków?

nie i nie planuję :mrgreen: - tarcze i klocki OEM wg mnie spisują się wystarczająco OK u mnie nawet przy hamowaniu z 200km/h - kłopotem wg mnie jest wyłącznie ich cena - zwłaszcza ta oficjalna :wink:

 

-- 22 lut 2011, o 11:12 --

 

a to nie mozna DOT 5.1 zapodac? Jest kompatybilny z dot4...

pewnie można ale DOT5.1 ponoć szybciej nabiera wody = na krócej starczy a do tego temp wrzenia na mokro bywa niższy od solidnego DOT4. Ja jednej zimy na 5.1 jeździłem i miałem wrażenie, że ciągle mi się ABS włącza - niby 5.1 ma działanie ABSu usprawniać zimą (sporo rzadszy zimą od DOT4) ale teraz mam solidnego DOT4 i ABS nie brzęczy bez przerwy a też się nie ślizgam :idea: no i manual jednak mówi DOT 3 lub 4 a mieszać zabrania nawet tej samej marki.

U mnie 5.1 robił za płukankę - wylałem po kilku zimowych m-cach i wcale nie był czysty... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na seryjnym heblu (256x13mm, lite) kilkukrotny przejazd "odcinkiem specjalnym" z Dusznik Zdroj przez Zieleniec do Lasówki zakończyło się fioletowo-brązowymi tarczami i WYRAŹNIE :mrgreen: wyczuwalnym spuchnięciem hamulca.

Po wymianie na hamulce z G60/VR6 (różnica w rozstawie śrub w piaście) czyli wentylowane 280x22 (tarcze i klocki TRW) i DOT 5.1 było miodzio i po każdym przejeździe 20 minut przerwy, delikatne lekkie przyhamowanie kontrolne i można znowu ogniem :twisted:

 

 

--

ot, taka trasa:

http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 7&t=h&z=12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Odświeżając nieco temat tarcz bo często wraca

 

Szperając w czeluściach internetu natknąłem się na coś takiego:

http://ebcrotors.com/p-223-ebc-sport-rotors.aspx

 

Wygląda obiecująco...

 

Na szczęście dla mnie do 3.0 nie ma problemu i na zestawie Tarcze SP Performance wiercone i nacinane z klockami Hawk Performance Tribeca w końcu się zatrzymuje :mrgreen:

Mogę z czystym sumieniem polecić chociaż to trochę off topic bo pierwotne pytanie było o 3.6

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

zastanawiał sie ktos nad przerobieniem calego układu na np brembo???

http://www.kdparts.com/infovehicle/brem ... fault.aspx

 

-- Wt paź 25, 2011 2:20 pm --

 

zastanawiał sie ktos nad przerobieniem calego układu na np brembo???

http://www.kdparts.com/infovehicle/brem ... fault.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiał sie ktos nad przerobieniem calego układu na np brembo???

http://www.kdparts.com/infovehicle/brem ... fault.aspx

pewnie :twisted::mrgreen:

 

w najblizszym czasie zakladam przednie hamulce od STI'09 (tj. BREMBO), oczywiscie podziele sie wrazeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

Postanowilem wywalic krzywiące sie spowalniacze OEMowe.

Wybor padl na :

Tarcze hamulcowe EBC TurboGroove 316mm + Klocki hamulcowe EBC RedStuff

(tarcze nacinane i wentylowane). Zakup za ok. 1300 PLN.

 

Efekt:

Reklamowali, ze hamowanie o 30% lepsze. Smiem twierdzić, ze dla mnie nawet bardziej skuteczne, dramatyczna zmiana na plus. Jedyny minusik (ale o tym tez sprzedawca informowal), to ze sa glosniejsze przy hamowaniu, ale dla mnie bez znaczenia.

 

R E W E L A C J A ! Nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamowali, ze hamowanie o 30% lepsze.

 

tzn. jak droga hamowania , podawana przez producenta to np. 38 m to na tych zamiennikach powinna być.....27 m... :shock: :mrgreen:

R E W E L A C J A ! Nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba, polecam.

 

no tak. :roll: ....spr. czy ten zestaw jest dopuszczony do ruchu po drogach publicznych.......bo może stwarzać zagrożenie dla jadacych z tyłu... :idea::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Postanowilem wywalic krzywiące sie spowalniacze OEMowe.

Wybor padl na :

Tarcze hamulcowe EBC TurboGroove 316mm + Klocki hamulcowe EBC RedStuff

(tarcze nacinane i wentylowane). Zakup za ok. 1300 PLN.

 

Efekt:

Reklamowali, ze hamowanie o 30% lepsze. Smiem twierdzić, ze dla mnie nawet bardziej skuteczne, dramatyczna zmiana na plus. Jedyny minusik (ale o tym tez sprzedawca informowal), to ze sa glosniejsze przy hamowaniu, ale dla mnie bez znaczenia.

 

R E W E L A C J A ! Nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba, polecam.

 

 

Tak one są rzeczywiście super , do momentu pokrzywienia sie :mrgreen: czyli od 1000km - do max 10kkm :evil: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...