Skocz do zawartości

Dyfer umiera Impreza GC8


Axel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, nie, nie wiem, byc moze - wybierz sobie cos :)

 

Dobrze byloby wiedziec cos wiecej o Twojej skrzyni biegow, bo moze w samochodzie byc w sumie cokolwiek. Dobrze by bylo, jakbys mogl sprawdzic przynajmiej numer skrzyni biegow - tak dla pewnosci, zeby potem nie przezyc zdziwienia.

 

Jesli, jak rozumiem, masz zwykle STi v5, a nie np. Type RA i skrzynia seryjna na pewno, to moze byc szansa na ten drugi.

 

Pierwszy ma raczej na pewno zle przelozenie, jesli masz skrzynie tak jak wyjechal samochod z fabryki - to chyba dyfer ze starszych WRX i WRX STi TypeRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz oznaczenie na skrzyni i na tabliczce znamionowej po lewej (kierowcy) stronie, jak oznaczenia się zgadzają, możesz mieć ori skrzynię i pewno dyfer, wtedy bedziesz w końcu wiedział czego szukasz :smile: minimum, jakiego przełożenia szukasz....zobacz czy masz szperę w dyfrze, to też przybliży Ci temat.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia TY754VBAAA czyli bez szpery.To pewnie ten by pasował?

http://cgi.ebay.co.uk/Rear-LSD-Differen ... 1c10fec4f6

Przełożenia takie, jak w mojej GT-kowej skrzyni TY754VN1AB.

 

Czy to znaczy, że również i do mnie pasowałby taki dyfer Spec-C (R180) ?

Link :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia TY754VBAAA czyli bez szpery.

 

Wow, to były wersje doładowane z otwartym tylnym dyfrem? Myślałem, że wszystkie miały (słabe, bo słabe, ale jednak) szpery...

 

To jak już wymieniać to warto wymienić na taki ze szperą

 

Zdecydowanie popieram. Nawet w dziale części znajdziesz dyfry za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia TY754VBAAA występowała w JDM Legacy RSK i w GT MY 99-00, ma przełożenie 4,44 czyli możesz założyć każdy dyfer z tym przełożeniem, między innymi z Forestera S-Turbo i XT. Źródło nie podaje czy Twój dyfer ma szperę, i jeżeli nie ma, a kupisz dyfer ze szperą, musisz liczyć się z dokupieniem półosiek pasownych do szpery.... :smile: dlatego sprawdź, czy ją masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...