Jump to content

Dyfer umiera Impreza GC8

Axel
 Share

Recommended Posts

Witam umiera mi tylny dyfer w imprezie GC8 ver5. Mocno klika.Czy jest jakis zestaw naprawczy?Gdzie mozna kupic taki dyfer , ewentualnie wieniec główny i to drugie (berełko :razz: )

Tak, nie, nie wiem, byc moze - wybierz sobie cos :)

Dobrze byloby wiedziec cos wiecej o Twojej skrzyni biegow, bo moze w samochodzie byc w sumie cokolwiek. Dobrze by bylo, jakbys mogl sprawdzic przynajmiej numer skrzyni biegow - tak dla pewnosci, zeby potem nie przezyc zdziwienia.

Jesli, jak rozumiem, masz zwykle STi v5, a nie np. Type RA i skrzynia seryjna na pewno, to moze byc szansa na ten drugi.

Pierwszy ma raczej na pewno zle przelozenie, jesli masz skrzynie tak jak wyjechal samochod z fabryki - to chyba dyfer ze starszych WRX i WRX STi TypeRA

zobacz oznaczenie na skrzyni i na tabliczce znamionowej po lewej (kierowcy) stronie, jak oznaczenia się zgadzają, możesz mieć ori skrzynię i pewno dyfer, wtedy bedziesz w końcu wiedział czego szukasz :smile: minimum, jakiego przełożenia szukasz....zobacz czy masz szperę w dyfrze, to też przybliży Ci temat.... :smile:

Skrzynia TY754VBAAA czyli bez szpery.

Wow, to były wersje doładowane z otwartym tylnym dyfrem? Myślałem, że wszystkie miały (słabe, bo słabe, ale jednak) szpery...

To jak już wymieniać to warto wymienić na taki ze szperą

Zdecydowanie popieram. Nawet w dziale części znajdziesz dyfry za niewielkie pieniądze.

Skrzynia TY754VBAAA występowała w JDM Legacy RSK i w GT MY 99-00, ma przełożenie 4,44 czyli możesz założyć każdy dyfer z tym przełożeniem, między innymi z Forestera S-Turbo i XT. Źródło nie podaje czy Twój dyfer ma szperę, i jeżeli nie ma, a kupisz dyfer ze szperą, musisz liczyć się z dokupieniem półosiek pasownych do szpery.... :smile: dlatego sprawdź, czy ją masz