Skocz do zawartości

Forester Zawieszenie Tylne


Gość 2005Forester

Rekomendowane odpowiedzi

podepnę się pod temat :wink:

 

chce w Forku zmienić tylny stabilizator na Whiteline'a 22 mm wraz z mocniejszymi mocowaniami :cool: .

 

Czy do takiego zestawu warto także dołożyć mocniejsze łączniki stabilizatora :?: Nie wiem czy fabryczne podołaja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam u siebie z łacznikami ale mocowanie zostało seryjne.....i je wyrwało......

Wiec chyba lepiej cały zestaw a mocowanie do forka zamawiaj juz bo ja dostalem odpowiedz w pewniej firmie ze tak z 1,5miesiaca i ze jest .....w Australii :twisted: Do imprezy masz od reki a do forka niestety:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie z łacznikami ale mocowanie zostało seryjne.....i je wyrwało......

Wiec chyba lepiej cały zestaw a mocowanie do forka zamawiaj juz bo ja dostalem odpowiedz w pewniej firmie ze tak z 1,5miesiaca i ze jest .....w Australii :twisted: Do imprezy masz od reki a do forka niestety:(

 

dzięki za info :cool: - kupie z łącznikami

 

dałbym pomuka ale nie jestem autorem wątku :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie z łacznikami ale mocowanie zostało seryjne.....i je wyrwało......

Wiec chyba lepiej cały zestaw a mocowanie do forka zamawiaj juz bo ja dostalem odpowiedz w pewniej firmie ze tak z 1,5miesiaca i ze jest .....w Australii :twisted: Do imprezy masz od reki a do forka niestety:(

 

dzięki za info :cool: - kupie z łącznikami

 

dałbym pomuka ale nie jestem autorem wątku :arrow:

nie chce straszyc, ale uwazajcie na te grubsze tylne stab'y w Forku - najpierw padaja seryjne mocowania stab'a (jak np. u cypisa), potem (jak juz mocowanie bywa wymienione :razz: ) lubia padac mocowania na wahaczu...

 

cimg1317c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wszystko włacznie z fotkami i nr czesci dostepne w innym poscie 5 razy opisane.

Ja mam AGX KYB + springi standart (amory pasiły bez problemu) dupa nizej oczywiscie jest ale za 2tyg bede sprezyny KYB cena za szt 130zl na alledrogo i wszystko gra bez żeźbienia!!!

 

Ok śledzę te wątki ale nie widziałem tychinformacji.

Co do KYB to wiem, że pasują idealnie tylko są za delikatne i potrzeba do nich ocniejszysz sprężyn, których nie ma. Jeżeli coś się zmieniło to bardzo proszę o podzielelenie się tymi informacjami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsztstko fajnie ale to sprężyny do roczników do 2002 powyżej niestety są niedostępne na rynku części zamiennych innym niż autoryzowane serwisy Subaru.

Sptrzedawcy mówią, że jak by mieli do tego dojście to by mogli sprzedawać tylko to i dobrze by z tego żyli :mad:

Mój forek to rocznik 2006 i tu jest problem!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce straszyc, ale uwazajcie na te grubsze tylne stab'y w Forku - najpierw padaja seryjne mocowania stab'a (jak np. u cypisa), potem (jak juz mocowanie bywa wymienione :razz: ) lubia padac mocowania na wahaczu...

 

jakaś rada? bo właśnie miałem założyć nowe stabilizatory.......? i zabiłeś mi ćwieka... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok śledzę te wątki ale nie widziałem tychinformacji.

Co do KYB to wiem, że pasują idealnie tylko są za delikatne i potrzeba do nich ocniejszysz sprężyn, których nie ma. Jeżeli coś się zmieniło to bardzo proszę o podzielelenie się tymi informacjami.

Nic nie jest za delikatne , tylko montowanie amortyzatora do sprężyny od SLS, którą można dosłownie zgnieść gołymi rękami powoduje taki efekt jakby sprężyny w ogóle nie założyć.

wsztstko fajnie ale to sprężyny do roczników do 2002 powyżej niestety są niedostępne na rynku części zamiennych innym niż autoryzowane serwisy Subaru.

Sptrzedawcy mówią, że jak by mieli do tego dojście to by mogli sprzedawać tylko to i dobrze by z tego żyli

Mój forek to rocznik 2006 i tu jest problem!!!!

Nie wiem czy kupienie sprężyny z ASO rozwiąże problem, bo ZTCW są to sprężyny dedykowane do zawieszenia SLS.

 

To prawda, że w katalogach "popularnych" producentów brak jest sprężyn do 02+. Pracuję nad tym, żeby coś znaleźć i dam znać.

 

Czy występowały w ogóle forki 02+ bez samopoziomowania? :roll:

 

lubia padac mocowania na wahaczu...

mocowanie "z drugiej strony"

jakaś rada? bo właśnie miałem założyć nowe stabilizatory.......? i zabiłeś mi ćwieka...

wzmocnić miejsce mocowania. Zależy jeszcze jakiego staba chcesz założyć (grubość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze wolny ssak nie ma samopoziomu?

 

Mój ma. Mam auto z grudnia 2005 modelowo 06.

 

A odnośnie sprężyn dla 02+ to może ktoś miał z tym do czynienia -> http://allegro.pl/item947362808_sprezyn ... ester.html lub http://allegro.pl/item986126954_hd_spre ... _2002.html ale to hardcore raczej niż sprężyna do cywilnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to Forki od 2002 miały samopoziomujące w standardzie i nie wychodziły bez....

 

Co do tych sprężyn to zajefajne ale trzeba kogoś od offroad coby się wypowiedział o amortyzatorach do tego wynalazku (czy dadzą radę seryjne lub interesujące mnie zamienniki z KYB... :???: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych sprężyn to zajefajne ale trzeba kogoś od offroad coby się wypowiedział o amortyzatorach do tego wynalazku (czy dadzą radę seryjne lub interesujące mnie zamienniki z KYB... )

te sprężyny podnoszą auto o 35mm i nie nadają się do samopoziomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GÓRAL z Łodzi napisał/a:

Co do tych sprężyn to zajefajne ale trzeba kogoś od offroad coby się wypowiedział o amortyzatorach do tego wynalazku (czy dadzą radę seryjne lub interesujące mnie zamienniki z KYB... )

 

te sprężyny podnoszą auto o 35mm i nie nadają się do samopoziomu

 

To ja też raczej wiem. Pytanie czy do tych sprężyn znajdę zamienniki z KYB (zamienniki samopoziomu oryginalnego) czy trzeba do nich specjalnych amorów (offroad - wzmocnionych i przedłużonych)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też raczej wiem. Pytanie czy do tych sprężyn znajdę zamienniki z KYB (zamienniki samopoziomu oryginalnego) czy trzeba do nich specjalnych amorów (offroad - wzmocnionych i przedłużonych)...

pytanie do producenta/dystrybutora sprężyn

 

[ Dodano: Pon Kwi 05, 2010 11:51 pm ]

Rozwiązaniem w nowszych forkach jest montaż amortyzatorów KYB i sprężyn od zawieszenia bez samopoziomowania - np z USA.Koszt samej sprężyny to 58$. Można też zamontować sprężyny od starszego Forka + przerobienie górnych mocowań. Rozwiązaniem jest też założenia zawieszenia od Forka 98-01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, wracając do sedna

 

ja jum mam chyba 4 kpl. najdłużej starczyły pierwsze, potem same problemy z wysokością itd, niedawno zaczął lewy tłuc jak szalony, i go wymieniłem, teraz na wiosnę coś głucho jest na prawym.

 

napisałem do producenta tokico ale mnie olali totalnie, więc jedynie napluć do koperty i wysłać to może zadziała. Faktem jest, że forek na dobrych amorkach jest rewelacyjny, bo ten amorek ma rewelacyjną charakterystykę

 

tak czy inaczej wszyscy w fabryce powinni popełnić sepuku za te buble no chyba ze sash w volvo też się tak sypie lub kyb mam na myśli tylko samoregulujące

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...