Jump to content

Justy - blacharka i klatka

lukass
 Share

Recommended Posts

Jako że stwierdziłem iż Justy dostanie chyba dożywocie w naszej stajni to chciałbym zeby to dożywocie było jak najdłuższe i najgodniejsze. W związku z tym chciałbym:

-pozbyć się wszelakiej rudej z nadwozia (nadkola tył, wnęki kół tył przy mocowaniach amorków, fartuch przy mocowaniu akumulatora i jakieś drobnostki przy progach), wiec parę wstawek trzeba by zrobić, nie musi być to idealnie jak fabryka, ale bez rudej,

-zaklatkować zgodnie z załącznikiem J - nie musi być to bardzo rozbudowana klatka, ale chciałbym wzmocnić/usztywnić nadwozie i wyciąć w takim przypadku parę zbędnych rzeczy co by waga plus minus sie zgadzała,

-przy okazji pozbyć się zbędnych wygłuszeń i bitumów,

-no i oczywiście miejsca napraw i wnętrze po wstawieniu klatki trza by cos tam podmalować.

Co bym chciał się dowiedzieć? Ano oczekuję podpowiedzi gdzie to zrobić dobrze i tanio, bo nie chciałbym podwoić wartości Justyny :wink: Wszelkie propozycje warsztatów/dłubaczy itp mogą być tu a oferty cenowe na PW :wink:

Maty bitumiczne usuniesz sam - wkrętak płaski, szpachelka, młotek i naprzód.

Jeden cały dzień i masz problem z głowy. Przy okazji usuniesz ze spawów "kit" który napychają między blachy.

Klatka - patrząc skąd jesteś nie wiem, czemu pytasz ;) Dopchnij go ( coby nie marnować wahy ) do Treli i już.

Pomyśl nad bardziej rozbudowaną klatką, zamiast męczyć budę dużą ilością obspawywania.

Ruda - potrzebujesz zestaw szczotka druciana, wiertarka, końcówka druciana do w/w. Wyczyścisz spokojnie sam. Co potem, to zależy od tego jakiej wielkości ta rdza.

Malowanie wnętrza też ogarniesz. Jeśli masz dostęp, to sprężarka i pistolet, jeśli nie, zwykły lakier samochodowy w sprayu. Musisz element ( obszar ) przed pomalowaniem wymyć ( benzyna ekstrakcyjna albo do mocniejszych zastosowań birol ), zmatowic ( papier ścierny ziarno oczywiście minimalne ), potem znów benzyna i możesz malować. Warstw nakładaj wiele, a cienkich.

Informuj o postępach ! Trzymam kciuki :twisted:

wkrętak płaski, szpachelka, młotek i naprzód

opalarka pomoże usunąć gumy z podwozia i nadkoli, szczotka obrotowa na flexie czy wiertarce też nie zaszkodzi, a bitumy najlepiej odbija się na ogół na zimno :smile: polecam zatrudnić do tej czynności kobietę :smile: zapozna się bliżej z motoryzacją i jednocześnie nabierze szacunku dla pracy fizycznej... :lol:

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 9:02 am ]

przy klatce zgadzam się z przedmówcą :smile: połącz ją w maksymalnej ilości miejsc z budą, kielichy zawieszeń, słupki środkowe i przednie, znakomicie usztywni to budę, a jak poodbijasz bitumy, zobaczysz dopiero prawdziwą ,,twarz" swojego auta... :smile:

Wszystko fajnie, tylko trzeba by mieć na to jeszcze czas i miejsce, a z tym u mnie gorzej - szczególnie z czasem, bo nie chciałbym zeby to trwało pół roku czy rok. Tak więc chętnie bym to zlecił komuś :idea:

Bitumity ogarniesz sam w jeden weekend, więc czasu wiele to nie wymaga. Tych mat nie ma dużo - najpierw postukać trochę młotkiem, a resztki drobne które zostają zmywają się ładnie birolem.

Z klatką i tak będziesz musiał poczekać z 1,5 miesiąca na wolny termin. W tym okresie na pewno znajdziesz wolną chwilę na pozbycie się wygłuszeń. Trelę masz w Bliznem - podejdź i pogadaj.

Niezupełnie :wink:

A mozesz mi podesłać jakieś namiary?

lukass a jak juz robisz taka rajdowke, to nie interesowalyby cie przewody hamulcowe do Justy? :)

Wszystko w swoim czasie :wink: Tym bardziej że za niedługo powiększy sie mi rodzina i muszę jakoś wytłumaczyć żonie te wydatki.

Wszystko w swoim czasie :wink: Tym bardziej że za niedługo powiększy sie mi rodzina i muszę jakoś wytłumaczyć żonie te wydatki.

Jak cos, to wal na priv, akurat mam zestawik - co do ceny sie dogadamy :)

lukass na mazowieckie szutry zdążysz?

Raczej nie, poza tym ostatmio jakoś mega braki czasu doskwierają i nawet STi już 2 tygodnie nie jeździłem :oops: