Skocz do zawartości

20 000 mil...


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Natchniony rozmową z kumplami w pracy o pokonywanych dystansach chciałem zagadnąć Was szanowni forumowicze, ile robicie (km :wink: )? dziennie (do pracy na ten przykład), tygodniowo, miesięcznie, rocznie, jak Wam wygodnie...

 

Ja osobiście jestem w stosunkowo mało komfortowej sytuacji, gdyż do pracy dojeżdżam dokładnie 94 km, co daje 940 km tygodniowo i ok. 4000 miesięcznie, a w roku to razem z wypadami weekendowymi i wakacyjnymi to ze 45 000 km wyjdzie... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem w stosunkowo mało komfortowej sytuacji, gdyż do pracy dojeżdżam dokładnie 94 km, co daje 940 km tygodniowo i ok. 4000 miesięcznie, a w roku to razem z wypadami weekendowymi i wakacyjnymi to ze 45 000 km wyjdzie...

 

...co daje miesięcznie średnią krajową na paliwo :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sypki

właśnie sobie uświadomiłem, że wydaję na jedno auto tylko jakieś 20 kPln rocznie - samo paliwo rzecz jasna,

O H M Y G O D :!: :!: :!:

 

grygo

widać na załączonym obrazku :mrgreen: :wink:

 

[ Dodano: Pią Mar 26, 2010 1:41 pm ]

Than_Junior, Harvester

pocieszacie mnie, że nie tylko ja przepalam fajnego kompakta co roku... :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, ciesz się, że po Polsce jezdzisz. Ja ostatnio zaplacilem za jeden bak 93 Euro :?

 

Zakladajac srednie spalanie 10l/100km, spalam 3000l paliwa. Przy aktualnej cenie 1,47 EUR za litr daje to 4.410 Euro rocznie czyli ponad 17 tys zl :|

 

Najsmieszniejsze jest to, ze przy moim trybie podrozowania w 80% przypadkow jest to i tak najtansza opcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior

Nie wiem co lepsze - bulić więcej za zupę czy częściej remontować zawias...? :wink:

Siak czy owak przy tego typu przebiegach, okazuje się nagle, że olej 3 x w roku, tarcze i klocki 1x w roku i takie tam...Nie zazdroszczę nam... :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Mar 26, 2010 2:20 pm ]

sypki

oh yes, it is indeed... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ to i ja Cię trochę pocieszę.

Na tę chwilę mam do pracy w zależności od trasy, którą wybiore od 50 do 65 km w jedną stronę, do tego jakieś kręcenia po mieście, weekendy, więc miesięcznie 3kkm to norma.

 

 

Dlatego przymierzam się do zmiany miejsca zamieszkania, bo na dłuższą metę tak się nie da; albo nie wytrzyma Forek (ma już swoje lata :wink: ), albo mój portfel :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forka użytkuję od 11 miesięcy (29 kwietnia będziemy mieli rocznicę ;) ) i w tym czasie przejechałem 49,5 tyś km tankując 3774,56 litrów paliwa co kosztowało mnie następującą ilość pieniędzy:

10001,94 złotych polskich

444,62 euro europejskich

426,64 koron duńskich

69123,00 koron islandzkich

54,11 funtów brytyjskich

2319,31 koron szwedzkich

1885,12 koron norweskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordę - Dyrekcja mnie przebiła :mrgreen: Na szczęście nie wiele i od jutra nadrabiam dystans . Rocznie robię ok 65kkm a w życiu przejechałem subarakami 800kkm ; innymi 300kkm ; ciężarówkami 250kkm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę mam do pracy w zależności od trasy, którą wybiore od 50 do 65 km w jedną stronę, do tego jakieś kręcenia po mieście, weekendy, więc miesięcznie 3kkm to norma.

 

Ja podobnie - do roboty ok 65 km w jedną stronę. Łącznie z weekendowymi wypadami daje to między 35 a 40 kkm rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ps. nazwa tego tematu jest nieco myląca :roll:

Miało to nawiązywać do bezkresnej tułaczki po morzach i oceanach z asfaltu i betonu, w narażeniu na liczne niebezpieczeństwa czyhające tu i ówdzie... :razz: ... czyli jak kpt. Nemo :mrgreen:

ale faktycznie może być trochę mylące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...