Skocz do zawartości

Skrzynia GT ''99 dziwny dźwięk...


doqtor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z dziwnym odgłosem dochodzącym z okolicy skrzyni biegów w moim GT. Zaczęło się w sumie w momencie przepięcia z 3 na 2 przy wyprzedzaniu. Dźwięk przypomina trzaskanie/trykanie...jest raczej nieregularny...jakby ktoś pod autem kręcił kołem fortuny :wink: dosłownie...lub jakby coś przeskakiwało... jego częstotliwość zwiększa się w momencie przyspieszania przy mocnym obciążeniu napędu...gdy odpuszczam gaz lub jadę na niskich obrotach z małą ilością gazu, znika. Przy wyższych prędkościach i stałej jeździe też tego nie słychać...głównie 2,3 bieg i sporo gazu. Przy oszczędnym obchodzeniu się z gazem i delikatnym przyspieszaniu po przejechaniu 100km na razie cisza...nie cisnąłem auta i się trochę uspokoił :lol: Sprawdziłem wszystkie osłony, wydech, śruby mocujące, spawy itd...mam lekki luz na półosiach przednich, troszkę większy niż tzw. "montażowy" i może to ma jakiś wpływ na coś w skrzyni... zastanawiam się też czy to może wałek sprzęgłowy czy gdzieś ząb się nie skruszył na którymś biegu...a może jest w skrzyni coś co może dawać takie odgłosy, chociaż spuściłem olej ze skrzyni i nic nie wyleciało...jakieś małe opiłki na korku tylko ale to chyba norma. Nie zdążyłem przestudiować jej budowy niestety a obawiam się żeby nie doszło do większych problemów. Może ma ktoś jakiś pomysł albo miał problem z czymś podobnym...będę wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co...cisza...dziwne to może trochę ale teraz przy trochę mocniejszym wciśnięciu gazu nic się nie dzieje. Zapominałem dodać że po wysprzęgleniu ten odgłos trykania znika...pewnie związane jest to z obciążeniem napędu.

wydaje mi sie, ze to jedna z bardziej prawdopodobnych i typowych dla tych skrzyn usterek. czytajac twoj opis jest to bardzo prawdopodobne
tylko jak coś by się ukruszyło to pewnie znalazłbym to w oleju który spóściłem a tam niczego nie było poza małymi opiłkami na magnesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...w porównaniu do GT-kowej wydaje się być krótsza i mocniejsza...póki co mam na razie spokój...jestem tylko ciekaw co to mogło być...czyżby coś się obluzowało...może jakiś luz na wałku...nie jeździło się przecież 50km/h 2xw tygodniu tylko to auto na co dzień więc może się trochę wyrobiła... :wink: coś czuję że lepiej będzie ją wyjąć i dmuchać na zimne bo nie lubię jak coś mi przeszkadza w słuchaniu boksera :mrgreen: aaa...z tego co pamiętam to ten dźwięk pojawiał się też jak przejechałem dłuższy odcinek brukiem lub jakąś nierówną drogą...

 

[ Dodano: Pią Kwi 02, 2010 8:51 pm ]

...i po kilku dniach spokoju przy mocniejszym przyspieszeniu na 2 biegu znów to samo...śmieszna sprawa ale jak jeżdżę w miarę spokojnie nie obciążając napędu i ciągnąc długo na biegach jest cisza...niezbyt mam ochotę rozbierać skrzynię...szczególnie że mechanika mam 300km od siebie...może macie jakiś pomysł...szczególnie że szykuje mi się wymiana wydechu i strojenie we wtorek a do tego konieczne jest przeciągnięcie na biegach do końca...i boję się że coś poleci konkretnie...jakieś sugestie? Będę wdzięczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jest sprawna, jedzie jak trzeba tylko jakieś dziwne dźwięki są i właśnie próbuję się dowiedzieć czy ktokolwiek miał podobny problem bo wtedy trochę łatwiej podejść do tematu bez niepotrzebnego dłubania... Rozumiem że nie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja pomogę bo mój WRX właśnie stoi bez skrzyni.

 

Podczas przyspieszania na 3ce usłyszałem dokładnie taki sam dzwięk, istnie koło fortuny, im szybciej jechałem tym częstsze. Wszystkie biegi działają, mogę normalnie jechać, tylko to pukanie. Na luzie to samo, na biegu to samo. Dotoczyłem się 40km/h do pracy, potem laweta i zaprzyjaźniony serwis.

 

Po rozebraniu skrzyni okazało się że mam połamane zęby 3eciego biegu. Od tak po prostu.

Radzę wyjąć skrzynie, rozebrać ja i sprawdzić czy wszystko całe.

 

 

Ja szukam właśnie 3ki to JDMowej skrzyni do GF8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...