Jump to content

Prośba o pomoc i radę

hercooles

Recommended Posts

Mam do Was prośbę o opinie i pomoc!.

Sprawa wygląda tak:

Rodzice mają Peugota 307sw 1,6 automat z 2003roku i mój Tato wymyślił wymane oleju w skrzyni (producent nie przewiduje ,ASO zaleca kontrolę przy 120000km), a oni mają coś około 80000km.Jak mówił tak zrobił.

Pojechał do warsztatu który zajmuje się automatami i ten olej wymienił plus filtr, zapłacił 450zł

(ASO 500zł:!)

Po 3-4 tyś kilometrów skrzynia zaczeła wariować.Przełączała sie w tryb awaryjny i samochód ledwo, ledwo do 2 biegu jechał.

W końcu na odległość wziąłem się za sprawdzenie co jest hallo!!.Poszperałem troszke na forum Peugota w dziale technicznym any way strasznie obszerny:)

Napisałem do ASO w Rybniku i umówiłem rodziców na wizytę.

Okazało się że:

Olej który został zmieniony w Serwisie XXX nie spełnia żadnych norm norm przewidzianych przez producenta skrzyni biegów dla ciekawostki to jest skrzynia zaprojektowana przez Porsche:).

W ASo wymienili olej na odpowiedni i........nic już w drodze powrotnej again the same shit. :evil:

Kolejna wizyta wymiana elektro-zaworów uszczelek i nowy soft.

Czeka ich jeszcze jedna wymiana oleju po 1500km.

Tak mniej więcej wygląda sprawa.

Dziś po moich namowach odwiedzili w/w serwis Pana Paściaża i poinformowali go o tym co narobił i czy poczuwa się do odpowiedzialności i zwrotu kosztów jakie ponieśli razem 2600zł.

Koleś był podobno arogancki i chamski.Pisma nie odebral i stwierdził że by dali sobie spokój bo z nim nie wygrają on to ma w dupie i jak chcą to może im podać namiary na ubezpieczyciela i mogą się sądzić.

Co myślicie???, jak to ugryść??,myślałem o Turbo kamerze nie wiem jak im pomóc dlatego zgłaszam się do Was droga Brać forumowa :cry:

Zapomniałem dopisać że w tej skrzyni nie ma wymiennego filtra oleju.

Koleś na szyldzie ma także znak Subaru że niby się zna!!!.Jak będę w polsce to mu ten szyld wytargam moim WRX-em:)

Guest IRAZU

Zlecenie wykonania usługi , to zawsze umowa cywilno - prawna . Nawet nie ma znaczenia , czy to jest ASO czy nie . Swoich praw można dochodzić na drodze prawnej . To zawsze jest umowa między zakładem i klientem .

Guest ariel

Współczuje :( podaj adres tego "warsztatu". Jeśli skasował was również za filtr którego nie wymienił to sprawa jest prosta. Wezwałbym na Twoim miejscu biegłego sądowego który stwierdzi nieprawidłowości związane z wymianą oleju w skrzyni. A tego przygłupa (czyt. mechanika) nagrałbym kiedy was obraża, jest chamski itp.

Tylko gdzie są dowody?

W takiej sytuacji, jeżeli mamy jakiekolwiek podejrzenia co do jakości oleju, należało go spuszczać w obecności biegłego/rzeczoznawcy ten wziąłby próbki do przebadania i można walczyć.

To, że ktoś w ASO powiedział, że olej jest niewłaściwy to słaby dowód. Jak to stwierdził? Robił analizę chemiczną? Wątpię. Po kolorze? Czy może sprawdził lepkość pocierając mokrymi od oleju palcami? To żaden dowód.

IMO będzie niezmiernie trudno cokolwiek wywalczyć w tej sytuacji. :sad:

I jeszcze jedno. Rodzicie brali jakiś kwit na usługę? Fakturę z nazwą oleju np?

Rodzice mają usługę wpisaną do książki serwisowej w której jest podany typ oleju który został wlany,i własnie po tym mechanik stwierdził niezgodność oleju.

Co do faktury za wykonanie usługi:

Koleś im wpisał tylko w książke serwisową wykonanie usługi, nie dał paragonu czy faktury, tu akurat jest wina ojca że sie nie upomniał!!.

Wczoraj zapytany o paragon fiskalny powiedział że to są drobne usługi które wpisuje w zeszyt i płaci zryczałtowany podatek.

Co do ujawniania nazwy tego fachowca raczej bym nie chciał bo to może grozić powództwem cywilnym.

Tyle że warsztat mieści sie w Jasienicy koło Bielska-Białej i zajmuje się automatami Google it:)

Guest IRAZU
Wczoraj zapytany o paragon fiskalny powiedział że to są drobne usługi które wpisuje w zeszyt i płaci zryczałtowany podatek.

Ma obowiązek wystawić fakturę na każde żądanie klienta i wystawić pokwitowanie za przyjęcie gotówki . Powiadom US to wystawi natychmiast :mrgreen: