Jump to content

NAWIGACJA FABRYCZNA

atom75
 Share

Recommended Posts

DVD czy tez CD za 300 PLN ma tylko jedna jedyna zalete. Kosztuje 300 PLN. Nie mozna tam w zasadzie nic sensownego zrobic. Mysle tu glownie o wgrywaniu bazy POI. Stacje benzynowe, sklepy, apteki i to co najbardziej interesujace czyli fotoradary. Potem dochodzi mozliwosc ostrzegania przed fotoradarami. Tez sie tego nie da zrobic, a to sie kurcze bardzo przydaje.

Kupiłem mapy za 300 zł i działają OK. Jedynie komendy w obcych językach. Mapy dosyć szczegółowe. Rozprowadza firma z Gdyni.

Jakie masz oznaczenie mapy? Jaką wersję wyświatla fabryczna nawigacja?

Wydawnictwo 2 płytowe. Napis na płytach" Use this DVD-ROM for Subar" oraz logo Subaru wskazuje na to iż wydawnictwo dydykowano tej marce. Mapy sygnowane 2009-2010 są naprawdę szczegółowe (sprawdziłem w różnych dziwnych miejscach) z dużą bazą punktów POI. Jak na kwotę 300 zł i fakt ożywienia budki z zegarem to moim zdaniem rewelacja.

można, działają w forkach takich jak mój

mapy są z drugiej połowy 2008r ale podobno już są wydane z 2010 (tak widziałem w necie)

mapa jest super jeli chodzi o intuicje i jakość prowadzenia do celu oraz dokładność. Używam auto mapy tylko w przypadku braku w mapie forka.

po odłączeniu aku najpierw trzeba włożyć płytę oem aby się wgrał system dopiero potem zmienić na mapy europy wschodniej plus niemcy i coś tam jeszcze

z toyoty mi nie działają a mam z zlexysa gdzie dział to bardzo podobnie, wręcz jest ta sama rewizja map. to samo zresztą we fiacie :razz:

Pozdro

czyli nowsza bo u mnie 2008.1 pomimo ze wersja 2009-2010 :evil:

Wersja 2009.1 (sprzedawana jako "do Subaru") widziałem już w listopadzie 2009....pewnie na rynku była dostępna wcześniej.

• 2 weeks later...

Poproszę o bliższe dane.

Ostatnio Forester 2,5XT 2005 dostawał szału w drodze do Neapolu z trzema nawigacjami.

Mapa w budce bardzo niektualna

Garmin na szybie z CNE 2010 ma skopane Włochy i brak nowych dróg w Austrii

Iphone z kieszeni miał wszystkie drogi, ale nie był najwygodniejszy w uzyciu, a pakiet 100MB-UE-dataroaming wyczerpywał się błyskawicznie

pozdrawiam

kk

Ostatnio Forester 2,5XT 2005 dostawał szału w drodze do Neapolu z trzema nawigacjami.

Mapa w budce bardzo niektualna

Budkę możesz "wywalić" to nigdy nie będzie działać jak należy ...

Garmin na szybie z CNE 2010 ma skopane Włochy

Wgraj sobie najnowszą CNE 2010.30 wersja "c"

i brak nowych dróg w Austrii

Może będą w Garminie koło 2012 roku :mrgreen: , a tak poważnie to aktualne mapki drogowe w Austrii są tu http://www.asfinag.at/index.php?idtopic=29

Iphone z kieszeni miał wszystkie drogi, ale nie był najwygodniejszy w uzyciu, a pakiet 100MB-UE-dataroaming wyczerpywał się błyskawicznie

pozdrawiam

kk

iPhona zamień na Blackberry :cool:

BZDURA :!:

wszystkie mapy robi navteq i wszyscy maja to samo tyle że z różnymi datami.

czyli moja budka ma to samo co automapa z 2009 r

BZDURA :!:

wszystkie mapy robi navteq i wszyscy maja to samo tyle że z różnymi datami.

czyli moja budka ma to samo co automapa z 2009 r

BZDURA :?: ... do fabrycznej nawigacji m.in w foresterach (kenwood KNA DV3200) jest dedykowana mapa robiona przez navteq (tylko to się zgadza) software do "budki" robi firma DENSO

... najnowsza wersja mapy to KNA-MP328 stan NAVTEQ/07Q3

... nie posiada mapy Polski ... wiec nie będziesz miał tego samego co w automapie bez dokonania przeróbek w fabrycznej nawigacji... lub zastosowania innych rozwiązań z Toyoty lub Volvo

software do "budki" robi firma DENSO

brak zastrzeżeń szybko sprawnie i czytelnie.

nie posiada mapy Polski

to nic nie znaczy, po prostu nie w kompilowali.

zobacz np mapy do landrovera które dostarcza navteq

http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... ories=YES#

a na stronie automapy jest info, ze nawiązali współpracę i automapa ma dostęp do map navteq. Nie jest jasno napisane, że geosystem oddał w zamian dane polski ale porównując automapę 2009 i mój nawteq to niczym się to nie różni przy czym znacznie bardziej odpowiada mi oprogramowanie denso.

zdecydowanie wolę widok 2d. dodatkowo budka dzieli ekran dając jasne instrukcje co i jak

pozdro