Jump to content

Przewody i świeczki.

BartZ
 Share

Recommended Posts

Jeżeli było to przepraszam i proszę o link, a jeżeli nie, to co moglibyście doradzić szanowni forumowicze w przedmiotowej materii? To chyba już teraz ta wymiana, nie wiem jak świece ale przewody wyglądają okrutnie ... :razz:

wymień...

najpierw znajdź odpowiednie :wink:

My fault :mrgreen: Oczywiście o to mi właśnie chodziło - co założyć, gdzie szukać, czyli co polecacie?

Że wymienić to jasna sprawa :razz:

Najlepiej to wyjmij jeden swój przewód i pojedź z nim (oczywiście innym autem :P) do sklepu, albo zapamiętaj czy w cewce jest gniazdo czy bolec i jakiego kształtu są fajki przy świecach... bo tu co producent to inny wynalazek..

TERZO

a gdyby tak z imienia i nazwiska :wink: znalazłem na ten przykład Sentechy, ale czy one są dobre to szczerze nie mam pojęcia, jeśli chodzi o świeczki, to zawsze mi doradzano, że do japońców tylko NGK, no ale przecież jest Bosch, Champion i pewnie inne. Więc może opierając się na waszych doświadczeniach doradzicie coś? :grin:

BartZ, w FAQ jest nawet kilka linków:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=117890

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=114917

Kable WN najlepiej zakup w ASO - nie dlatego, że to forum SIP, ale faktycznie to są naprawdę dobre kable warte swoich pieniędzy. Świece... w instrukcji nic nie masz napisane? :)

więc co z tymi świczkami?

NGK PFR6B

Czyli tak jak sądziłem, dzięki szczur75, przewody też już wiem. W tych starych postach była jeszcze mowa o świecach NGK BKR7, warto, pasują w ogóle do Forka?

W tych starych postach była jeszcze mowa o świecach NGK BKR7, warto, pasują w ogóle do Forka?

NGK PFR6B pasują

dobra dobra, zrozumiałem :mrgreen: :wink:

no ale przecież jest Bosch
tego badziewia to nawet nie kupuj

Generalnie nie zamierzam, ale jednak interesuje mnie skąd tak negatywna opinia, w końcu Bosch robi świece od tzw. zawsze... :razz:

no ale przecież jest Bosch
tego badziewia to nawet nie kupuj

Generalnie nie zamierzam, ale jednak interesuje mnie skąd tak negatywna opinia, w końcu Bosch robi świece od tzw. zawsze... :razz:

Tylko do szwabskich samochodów. W japońcach nie działają. :mrgreen:

Nie o to chodzi, poprostu chciałem wiedzieć co jest z nimi nie tak.

Co prawda wyznaję zasadę od dawna, że lepiej NGK do europejczyka, niż Boscha do japończyka, ale abstrahując od tego próbowałem się dowiedzieć z czego wynika wg. was lichość świec Boscha...

Obiło mi się o uszy, że z Boscha to tylko napis tam jest.

znaczy, że co - Chińczycy wycinają elektrody swoimi małymi łapkami ze złomowanych migów 19? :mrgreen::twisted:

• 1 month later...

Wracam do tematu, gdyż:

1. Jeśli chodzi o świeczki to sprawa jest jasna i prosta (NGK PFR6B - platynowane więc dość drogie)

2. kable WN - otóż BERU stworzyło nową serię kabli w tym również do subaru (oznaczenie ZEF 1528 - nie wiem czy przeznaczone są do wszystkich modeli H4), które w IC stoją 220 zł / kpl, postanowiłem się poświęcić :twisted: :wink: i przetestować te kable, dlatego je zakupiłem i założyłem ... no i wszystko jest w jak najlepszym porządku :D