Jump to content

Wibracje silnika

toks
 Share

Recommended Posts

Ostatnio przypadkowo zauważyłem że po otwarciu, klapa bagażnika delikatnie drga. Skłoniło mnie to do otworzenia maski przy pracującym silniku (zazwyczaj robię to przy wyłączonym) - i niestety - silnik nie pracuje gładko - widać to szczególnie na plastikowej osłonie - drgania są wyraźne, poza tym wydaje mi się że silnik pracuję głośniej - słychać dodatkowe głuchy basowy przydźwięk. Drgania występują zarówno przy zimnym jak i rozgrzanym siniku.

Do serwisu jadę za tydzień - może ktoś może jakiś pomysł co się szykuje - żeby przez tydzień nie żyć w niepewności?

Przebieg dopiero ok. 35kkm. 2.0 diesel

No diesel, diesel. Ale wcześniej pracował gładziutko,

a teras napis 'Boxer Diesel' trudno rozczytać - tak wibruje...

Rozumiem, ze nie doswiadczasz "przewleklej kalibracji" - przy przebiegu 35kkm pewnie zdazyles rozpoznac to zjawisko :mrgreen:

Obstawialbym gorsze paliwo. U mnie wlasnie to ma wplyw na poziom wibracji i glosnosc.

A swoja droga gorna oslona silnika jest dosyc kiespsko mocowana i ma spory luz na zaczepach. Mozna ewentualnie porozmawiac z fachowcami od "spawania" zderzakow...

Pozdr.

Kalibracja to oczywiście znane mi zjawisko i oczywiście nie na tym polega mój problem. Paliwo - shell vpower diesel lub ewentualnie statoil.