Skocz do zawartości

Przypaliłem sprzęgło w automacie


Subota

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz poważnie.

Miesiąc temu byłem na przeglądzie i od tego czasu czuję zapach przypalonego oleju w samochodzie. Proszę o wskazówki co to może powodować (i w którym miejscu) –chłopaki pewnie coś pobrudzili, lub nagle zaczęła wypalać się żółta maż chroniąca silnik (76 000) ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subota, zależy co miałeś robione na tym przeglądzie... (wtedy lepiej wiadomo gdzie szukać choć nawet jak szmatą wytrzesz to od razu nie minie..). Jeśli automat to często podczas wymiany filtra ATFu - zewnętrznego się coś wyleje na zbiornik spryskiwacza (za nadkolem kierowcy..) i sobie kapie jakiś czas jeśli fachowiec nie wytrze podczas wymiany..

Ja najbardziej nie lubię zapachu oleju przekładniowego a coś tam czasami przy wlewaniu z przodu przez bagnet się kapnie... długo wietrzeje.. kiedyś nasmarowałem tym bramę przed domem to nie szło okna otworzyć ze 2-3 dni.. :mrgreen:

ps. skąd ten tytuł wątku :?: Chodzi o ten zapach :idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz poważnie.

Miesiąc temu byłem na przeglądzie i od tego czasu czuję zapach przypalonego oleju w samochodzie. Proszę o wskazówki co to może powodować (i w którym miejscu) –chłopaki pewnie coś pobrudzili, lub nagle zaczęła wypalać się żółta maż chroniąca silnik (76 000) ?.

Gdyby Ci coś pobrudzili , to dawno by się wypaliło i po smrodzie . Myślę , że gdzieś kapie na układ wydechowy . Poszukaj czy gdzieś nie masz wycieku . U mnie kapało z zewnętrznego filtra , to mi chcieli cały dzień uszczelniać skrzynię . Dobrze obejrzyj i silnik i skrzynię , bo ci wiatr może roznosić krople po całym podwoziu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow -tytuł miał być aluzją do aut z manualną skrzynią, z silnikami o dużym momencie –mój do takich chyba nie należy :mrgreen: .

 

Jednak po Twoim poście nasunęło mi się pytanie, czy sprzęgło wielopłytkowe przekazujące napęd na tylną oś też potrafi dać o sobie znać w postaci osobliwego zapachu ?

 

wlyszkow, IRAZU -dziękuję za wskazówki, muszę dokładnie samochodzik obejrzeć.

Ps. dzisiaj go trochę bardziej rozgrzałem -śmierdzi jakby mniej, może to wpływ wiosny i przepięknego zapachu powietrza :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po Twoim poście nasunęło mi się pytanie, czy sprzęgło wielopłytkowe przekazujące napęd na tylną oś też potrafi dać o sobie znać w postaci osobliwego zapachu ?

 

wlyszkow, IRAZU -dziękuję za wskazówki, muszę dokładnie samochodzik obejrzeć.

Ps. dzisiaj go trochę bardziej rozgrzałem -śmierdzi jakby mniej, może to wpływ wiosny i przepięknego zapachu powietrza :grin:

Mało prawdopodobne aby zaśmierdziało sprzęgło tylnego napędu w automacie . Prędzej poczujesz smród z samej skrzyni , choć to ten sam olej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...