Jump to content

Jazda na rękawie Subarakiem

eMTe
 Share

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy Subarakami ( zwłaszcza STI ) można smigać na rękawie bez wysprzęglania? Jesli nie to prosiłbym o bardzo szczegółowe wyjasnienie mi dlaczego nie.

Pozdrawiam:)

A nie jest poprostu tak, że dyfer przekaże moc na przednie koła, jeśli to krótkotrwałe zaciągnięcie i puszczenie to nic się nie stanie (chyba że ESP zatrzyma przednie koła) ?

ESP zatrzyma

Przypomina mi się cytat z Va Bank: "A niech mnie Matka Boska broni. Pod jednym dachem z antychrystem?" :mrgreen:

ESP w subaru - przecież tego się nie da czytać :twisted:.

Chciałbym się dowiedzieć czy Subarakami ( zwłaszcza STI ) można smigać na rękawie bez wysprzęglania

Oczywiście, że można. Ale dużo krócej / drożej, niż z wysprzęglaniem :twisted::mrgreen:.

ESP zatrzyma

Przypomina mi się cytat z Va Bank: "A niech mnie Matka Boska broni. Pod jednym dachem z antychrystem?" :mrgreen:

ESP w subaru - przecież tego się nie da czytać :twisted:.

Chciałbym się dowiedzieć czy Subarakami ( zwłaszcza STI ) można smigać na rękawie bez wysprzęglania

Oczywiście, że można. Ale dużo krócej / drożej, niż z wysprzęglaniem :twisted::mrgreen:.

panikarz :razz:

Przypominam, ze gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikających z niewłaściwego użytkowania samochodu. Dotyczy to również używania hamulca postojowego do wymuszani poslizgu. A jeśli już ktoś chce koniecznie podjąć ryzyko to ZAWSZE z wysprzegleniem.

Ps łatwo mówić "nie panikuj" i "nic się nie staaaaanie" jak samemu nie trzeba ponosić konsekwencji.

Przypominam, ze gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikających z niewłaściwego użytkowania samochodu. Dotyczy to również używania hamulca postojowego do wymuszani poslizgu. A jeśli już ktoś chce koniecznie podjąć ryzyko to ZAWSZE z wysprzegleniem.

Ps łatwo mówić "nie panikuj" i "nic się nie staaaaanie" jak samemu nie trzeba ponosić konsekwencji.

Halo halo, Panowie, mówimy tu chyba o używaniu auta do upalania czy o warunkach gwarancji na nowy pojazd ? Ja ponoszę konsekwencje katowania mojego auta, które zresztą jest do tego przystosowane i przeznaczone. Wszystko, co nie jest pyrkaniem po autobahnie albo innej prostej drodze, w przedziale obrotów użytecznych, jak Pan Bóg przykazał (na spółkę z producentem) a jest zapokajaniem dzikich żądz :twisted: i pompowaniem sobie adrenaliny, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem awarii, kolizji, wcześniejszego zużycia i innymi dyrymałami... :razz: Idąc dalej tym tokiem myślowym, to montowanie głośniejszych wydechów jest na ogół sprzeczne z Kodeksem Drogowym, a zmiana jakiejkolwiek śrubki grozi utratą zgodności z homologacją i jednocześnie podjęciem ryzyka niewypłacenia odszkodowania przez ubezpieczalnię w przypadku szkody....W Niemczech jest to szczególnie rygorystycznie przestrzegane, ubezpieczalnie tylko czychają na niewpisane do Briefu koła czy inny wydech, żeby zbyć roszczenia odszkodowawcze.....Na razie u nas jeszcze nie jest tak poporopopopo...ale pewno też do czasu.... :mrgreen: to dalej: zalecamy jazdę po asfalcie, i nie zjeżdżanie na drogi nieutwardzone, bo istnieje ryzyko pogięcia podłogi w aucie i nabawienia się odprysków lakieru od kamieni..... :smile: chyba każdy logicznie myślący człowiek zdaje sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji ,,twardego' użytkowania auta i jak decyduje się na jego katowanie, bierze pod uwagę jakieś straty, i moim zdaniem trzeba by było być kretynem, żeby przy powstaniu jakiejś usterki w aucie ewidentnie z własnej winy, żeby próbować je naprawiać na koszt gwaranta....mam nadzieję, że nie jesteśmy jeszcze tak skretyniałym narodem jak amerykanie, żeby nam pisac na kubkach kawy, że - UWAGA - może być gorąca, i na pralkach, że nie służą do prania dzieci a tym bardziej dorosłych..... :lol:

Jeżdżę GTkiem i STI używając ręcznego, bez wysprzęglania,bo tak mi się lepiej prowadzi auto i mam nad nim lepszą kontrolę, a jak się rozleci skrzynia czy wiskoza, moja sprawa, i jak ktoś chce tak samo, robi to na własne ryzyko, jak ja....mam nadzieję, że jak komuś się rozleci skrzynia, nie będzie mnie podawał do sądu, bo się na mnie wzorował.... :smile:

UŻYWANIE RĘCZNEGO HAMULCA DO PODCINANIA, Z WYSPRZĘGLANIEM CZY BEZ, MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ GROŹNEJ AWARII POJAZDU, A SZKODY Z TEGO WYNIKAJĄCE NIE SĄ NA PEWNO OBJĘTE GWARANCJĄ! :lol: :grin: :smile:

Dobrej zabawy :smile:

Harvi, Ty cwaniaczku aktywny z tyłu i z przodu :twisted: nie masz problemu, bo po pierwsze: twój bolid nie wie co to gwarancja, i chyba nigdy nie wiedział :twisted: , a po drugie Twój komp obsługuje chyba usługę :smile: rozpinania napędów przy podcinaniu? :lol:

Harvi, Ty cwaniaczku aktywny z tyłu i z przodu :twisted: nie masz problemu, bo po pierwsze: twój bolid nie wie co to gwarancja, i chyba nigdy nie wiedział :twisted: , a po drugie Twój komp obsługuje chyba usługę :smile: rozpinania napędów przy podcinaniu? :lol:

chyba nie :mrgreen:

ale może bedzie miał bo bolidek harviego coraz bardziej przypomina WRC :twisted:

co do ręcznego to tylko do ratowania najlepiej.

a po drugie Twój komp obsługuje chyba usługę :smile: rozpinania napędów przy podcinaniu? :lol:
Mam w abonamencie :smile: :cool:
twój bolid nie wie co to gwarancja,
Tradycyjnie - przecież to prawie seria :idea::lol:

co do ręcznego to tylko do ratowania najlepiej

znaczy się, Pan uważasz, że można doprowadzać do sytuacji, która wymaga ratowania...? :roll: :lol:

a ja tam, wolę wolniej...... :grin: :grin: :grin: bezpieczniej..... :lol:

co do ręcznego to tylko do ratowania najlepiej

znaczy się, Pan uważasz, że można doprowadzać do sytuacji, która wymaga ratowania...? :roll: :lol:

a ja tam, wolę wolniej...... :grin: :grin: :grin: bezpieczniej..... :lol:

e nie ja tam jak ciocia zosia ja recznego tylko pod marketem uzywam. :idea:

bolidek harviego ma juz klatke ze specyfikacji S 2000 obspawana bude,zrobiony silnik,skrzynie zawias,wydech i wiele wiele innych fajnyxh rzeczy. mysle ze bedzie to jeden z ciekawszych projektow w polsce ! :wink: tak afajna rozbudowana i doinwestowana eNka :mrgreen:

bolidek harviego ma juz klatke ze specyfikacji S 2000 obspawana bude,zrobiony silnik,skrzynie zawias,wydech i wiele wiele innych fajnyxh rzeczy. mysle ze bedzie to jeden z ciekawszych projektow w polsce ! :wink: tak afajna rozbudowana i doinwestowana eNka :mrgreen:

a to kawior jeden no... :twisted:

Czyli będzie kolejna po mojej justy super rajdówka w Polsce? :lol: