Skocz do zawartości

Jazda na rękawie Subarakiem


eMTe

Rekomendowane odpowiedzi

ESP zatrzyma

 

Przypomina mi się cytat z Va Bank: "A niech mnie Matka Boska broni. Pod jednym dachem z antychrystem?" :mrgreen:

 

ESP w subaru - przecież tego się nie da czytać :twisted:.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy Subarakami ( zwłaszcza STI ) można smigać na rękawie bez wysprzęglania

 

Oczywiście, że można. Ale dużo krócej / drożej, niż z wysprzęglaniem :twisted::mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP zatrzyma

 

Przypomina mi się cytat z Va Bank: "A niech mnie Matka Boska broni. Pod jednym dachem z antychrystem?" :mrgreen:

 

ESP w subaru - przecież tego się nie da czytać :twisted:.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy Subarakami ( zwłaszcza STI ) można smigać na rękawie bez wysprzęglania

 

Oczywiście, że można. Ale dużo krócej / drożej, niż z wysprzęglaniem :twisted::mrgreen:.

 

panikarz :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, ze gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikających z niewłaściwego użytkowania samochodu. Dotyczy to również używania hamulca postojowego do wymuszani poslizgu. A jeśli już ktoś chce koniecznie podjąć ryzyko to ZAWSZE z wysprzegleniem.

 

Ps łatwo mówić "nie panikuj" i "nic się nie staaaaanie" jak samemu nie trzeba ponosić konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, ze gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikających z niewłaściwego użytkowania samochodu. Dotyczy to również używania hamulca postojowego do wymuszani poslizgu. A jeśli już ktoś chce koniecznie podjąć ryzyko to ZAWSZE z wysprzegleniem.

 

Ps łatwo mówić "nie panikuj" i "nic się nie staaaaanie" jak samemu nie trzeba ponosić konsekwencji.

 

Halo halo, Panowie, mówimy tu chyba o używaniu auta do upalania czy o warunkach gwarancji na nowy pojazd ? Ja ponoszę konsekwencje katowania mojego auta, które zresztą jest do tego przystosowane i przeznaczone. Wszystko, co nie jest pyrkaniem po autobahnie albo innej prostej drodze, w przedziale obrotów użytecznych, jak Pan Bóg przykazał (na spółkę z producentem) a jest zapokajaniem dzikich żądz :twisted: i pompowaniem sobie adrenaliny, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem awarii, kolizji, wcześniejszego zużycia i innymi dyrymałami... :razz: Idąc dalej tym tokiem myślowym, to montowanie głośniejszych wydechów jest na ogół sprzeczne z Kodeksem Drogowym, a zmiana jakiejkolwiek śrubki grozi utratą zgodności z homologacją i jednocześnie podjęciem ryzyka niewypłacenia odszkodowania przez ubezpieczalnię w przypadku szkody....W Niemczech jest to szczególnie rygorystycznie przestrzegane, ubezpieczalnie tylko czychają na niewpisane do Briefu koła czy inny wydech, żeby zbyć roszczenia odszkodowawcze.....Na razie u nas jeszcze nie jest tak poporopopopo...ale pewno też do czasu.... :mrgreen: to dalej: zalecamy jazdę po asfalcie, i nie zjeżdżanie na drogi nieutwardzone, bo istnieje ryzyko pogięcia podłogi w aucie i nabawienia się odprysków lakieru od kamieni..... :smile: chyba każdy logicznie myślący człowiek zdaje sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji ,,twardego' użytkowania auta i jak decyduje się na jego katowanie, bierze pod uwagę jakieś straty, i moim zdaniem trzeba by było być kretynem, żeby przy powstaniu jakiejś usterki w aucie ewidentnie z własnej winy, żeby próbować je naprawiać na koszt gwaranta....mam nadzieję, że nie jesteśmy jeszcze tak skretyniałym narodem jak amerykanie, żeby nam pisac na kubkach kawy, że - UWAGA - może być gorąca, i na pralkach, że nie służą do prania dzieci a tym bardziej dorosłych..... :lol:

 

Jeżdżę GTkiem i STI używając ręcznego, bez wysprzęglania,bo tak mi się lepiej prowadzi auto i mam nad nim lepszą kontrolę, a jak się rozleci skrzynia czy wiskoza, moja sprawa, i jak ktoś chce tak samo, robi to na własne ryzyko, jak ja....mam nadzieję, że jak komuś się rozleci skrzynia, nie będzie mnie podawał do sądu, bo się na mnie wzorował.... :smile:

 

UŻYWANIE RĘCZNEGO HAMULCA DO PODCINANIA, Z WYSPRZĘGLANIEM CZY BEZ, MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ GROŹNEJ AWARII POJAZDU, A SZKODY Z TEGO WYNIKAJĄCE NIE SĄ NA PEWNO OBJĘTE GWARANCJĄ! :lol: :grin: :smile:

 

Dobrej zabawy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvi, Ty cwaniaczku aktywny z tyłu i z przodu :twisted: nie masz problemu, bo po pierwsze: twój bolid nie wie co to gwarancja, i chyba nigdy nie wiedział :twisted: , a po drugie Twój komp obsługuje chyba usługę :smile: rozpinania napędów przy podcinaniu? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvi, Ty cwaniaczku aktywny z tyłu i z przodu :twisted: nie masz problemu, bo po pierwsze: twój bolid nie wie co to gwarancja, i chyba nigdy nie wiedział :twisted: , a po drugie Twój komp obsługuje chyba usługę :smile: rozpinania napędów przy podcinaniu? :lol:

 

chyba nie :mrgreen:

 

ale może bedzie miał bo bolidek harviego coraz bardziej przypomina WRC :twisted:

 

co do ręcznego to tylko do ratowania najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ręcznego to tylko do ratowania najlepiej

 

znaczy się, Pan uważasz, że można doprowadzać do sytuacji, która wymaga ratowania...? :roll: :lol:

a ja tam, wolę wolniej...... :grin: :grin: :grin: bezpieczniej..... :lol:

 

e nie ja tam jak ciocia zosia ja recznego tylko pod marketem uzywam. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolidek harviego ma juz klatke ze specyfikacji S 2000 obspawana bude,zrobiony silnik,skrzynie zawias,wydech i wiele wiele innych fajnyxh rzeczy. mysle ze bedzie to jeden z ciekawszych projektow w polsce ! :wink: tak afajna rozbudowana i doinwestowana eNka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolidek harviego ma juz klatke ze specyfikacji S 2000 obspawana bude,zrobiony silnik,skrzynie zawias,wydech i wiele wiele innych fajnyxh rzeczy. mysle ze bedzie to jeden z ciekawszych projektow w polsce ! :wink: tak afajna rozbudowana i doinwestowana eNka :mrgreen:

a to kawior jeden no... :twisted:

Czyli będzie kolejna po mojej justy super rajdówka w Polsce? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...