Skocz do zawartości

Subaru Impreza 2.5 TS


Markosszakal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego rodzaju samochodu? Chodzi mi głównie o silnik. Jak się sprawuje jakie jest spalanie oraz jak z cześciami

Silnik to 2.5 TS 165 KM Jest do wersja US. Szukałem troszke o tym silniku ale nikt o nim nie pisze. Może ktoś ma taką wersje i podpowie jak się sprawuje. Jeszcze mam pytanie co do materiałów z jakich są wykończone wersje z US, czy czymś się różnią od Europejskich?? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik o którym piszesz to bardzo wytrzymała jednostka , jedna z lepszych subarowskich motorów.Motor na pojedynczym wałku czyli SOHC w sumie bardzo prosta i dobra jednostka, ale nie porywa dynamiką , spalanko całkiem całkiem ok 11-13 literków, ale da się przeżyć przecie to subru.Nie bardzo rozumiem co masz na myśli materiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zawieszenie i hamulce jest słabsze??

zawieszenie nie moze byc slabsze bo to ta sama konstrukcja - moze byc troche bardziej miekkie niz w 2.0 ale mysle ze to samo, hamulce podobnie a i tak jak chcesz mocno upalac to lepiej wsadzic te z WRX eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego rodzaju samochodu? Chodzi mi głównie o silnik. Jak się sprawuje jakie jest spalanie oraz jak z cześciami

Silnik to 2.5 TS 165 KM Jest do wersja US. Szukałem troszke o tym silniku ale nikt o nim nie pisze. Może ktoś ma taką wersje i podpowie jak się sprawuje. Jeszcze mam pytanie co do materiałów z jakich są wykończone wersje z US, czy czymś się różnią od Europejskich?? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Typowy silnik subaru, ktory zasilal chyba wszystkie modele subaru w USA w koncu lat 90 i pozniej. Jedyna wada ktora stawia go za jednostka N/A 2.2 jest fakt, ze po 150 tys mil leca uszczelki pod glowicami. Da sie je wymienic nie wyciagajac silnika ze wzgledu na SOHC. Trzeba uwazac zeby nie przegrzac, choc nawet to nie zabilo mojego.

Roznice pomiedzy poszczegolnymi latami polegaly na pojawieniu sie EGR-u, ale dol jak i glowice poza EGR-em sa te same. generalnie wytrzymale cholerstwo, ale nieambitnie wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cichy C.

Witam jestem nowym użytkownikiem chciałem sie niejako podczepic pod temat gdyż nie chce zakładac nowego o tym samym.Koło jesieni chce sprzedać moja Honde Civic 2002 1,6 110km i kupić Impreze z silnikiem 2.0 125 lub 2,5 165koni. Na forum jest niedużo informacji na temat tych silników dotyczących spalania (katalogowe dane znam) i ogolnie jazdy autami z tymi silnikami(szukajka słabo działa) 90% info jest o autach z turbo. Czy jakis użytkownik w/w wolnossaków mógłby sie pochwalić jak jest ze spalaniem tych aut?? Szczególnie 2.0 125km bo ciężko coś znaleźć. Hondą jeździ sie całkiem fajno jak na 110km ale sprzedaje bo chodzi mi o napęd na obie osie. Z danych katalogowych jeźdza podobnie. Pozdrawiam Cichy C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam jestem nowym użytkownikiem chciałem sie niejako podczepic pod temat gdyż nie chce zakładac nowego o tym samym.Koło jesieni chce sprzedać moja Honde Civic 2002 1,6 110km i kupić Impreze z silnikiem 2.0 125 lub 2,5 165koni. Na forum jest niedużo informacji na temat tych silników dotyczących spalania (katalogowe dane znam) i ogolnie jazdy autami z tymi silnikami(szukajka słabo działa) 90% info jest o autach z turbo. Czy jakis użytkownik w/w wolnossaków mógłby sie pochwalić jak jest ze spalaniem tych aut?? Szczególnie 2.0 125km bo ciężko coś znaleźć. Hondą jeździ sie całkiem fajno jak na 110km ale sprzedaje bo chodzi mi o napęd na obie osie. Z danych katalogowych jeźdza podobnie. Pozdrawiam Cichy C.

 

witam pierwsze moje subaru impreza 1,8 103koniki na tracie 7,5 w miescie 10-11 normalna jazda

teraz mam subaru impreze 2,0R 2006r 160koni trasa 8,5 miasto 11 delikatnie jezdzac............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem chciałem sie niejako podczepic pod temat gdyż nie chce zakładac nowego o tym samym.Koło jesieni chce sprzedać moja Honde Civic 2002 1,6 110km i kupić Impreze z silnikiem 2.0 125 lub 2,5 165koni. Na forum jest niedużo informacji na temat tych silników dotyczących spalania (katalogowe dane znam) i ogolnie jazdy autami z tymi silnikami(szukajka słabo działa) 90% info jest o autach z turbo. Czy jakis użytkownik w/w wolnossaków mógłby sie pochwalić jak jest ze spalaniem tych aut?? Szczególnie 2.0 125km bo ciężko coś znaleźć. Hondą jeździ sie całkiem fajno jak na 110km ale sprzedaje bo chodzi mi o napęd na obie osie. Z danych katalogowych jeźdza podobnie. Pozdrawiam Cichy C.

 

mialem civica 1.6 sport 2005r i mam poruwnanie, impreza 2.0 srednio pali ok 2litry wiecej w trasie i jakies 3 litry wiecej w miescie od takiego civica 1.6 i generalnie im szybciej jezdzisz tym roznica na niekorzysc Subaru sie zwieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy C., mój Civ EP1 (1.4) palił w mieście jakieś 7-8 w trasie 5-6-7, Forek 2.0 bierze na trasie 8l, w mieście 11. Jazda spokojna, ale nie emerycka :).

Impreza- też 2.0 125km, jeżdżona dynamicznie po wawie, paliła max 16l i 11l w trasie. Masz tu porównanie, jak spożycie wzrasta z prędkością :)

Potem przyszła era LPG i spalanie 16/11 zostało tylko paliwo staniało ;) Na torze w Toruniu wyszło jakieś 37l/100km (lpg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...