Skocz do zawartości

[Wrocław] Spotkania


Witek

Rekomendowane odpowiedzi

Wybiera się ktoś jutro do Wroclavii na spot JDM Crew Wrocław? Pewnie jak co tydzień jest o 20:00 na parkingu -2 :)

 

W dniu 20.01.2018 o 19:10, PR7EMEK napisał:

Wybiera się ktoś jutro do Wroclavii na spot JDM Crew Wrocław? Pewnie jak co tydzień jest o 20:00 na parkingu -2 :)

No i słabo, były tylko 2 Subaru...

Edytowane przez PR7EMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2018 o 19:10, PR7EMEK napisał:

Wybiera się ktoś jutro do Wroclavii na spot JDM Crew Wrocław? Pewnie jak co tydzień jest o 20:00 na parkingu -2 :)

 

No i słabo, były tylko 2 Subaru...

Jedziemy dzisiaj z kolegą zobaczyć co tam się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, możecie polecić jakiś dobry warsztat we Wrocławiu od skrzyni biegów, muszę zrobić rewizje-remont skrzyni w Forku( strasznie łożyska huczą). Zastanawiam się też nad kupnem używki, z tego co widzialem na allegro to można kupić za około 1000 zl wiec jak remont ma wyjść np 2500 to się zastanawiam czy nie lepiej używka, macie jakieś doświadczenia w temacie?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznać się z regulaminem oficjalnego forum SIP ;) Tutaj polecamy ASO ;) We Wro jest kilka nie-ASO i miejsc, które zajmują się skrzyniami biegów ;)

Z mojego doświadczenia - kupno używki zawsze kończy się jej remontem, więc lepiej zrób remont :)

Zawsze możesz wpaść na jakiegoś spota i pogadamy przy samochodzie - z cyklicznych spotkań we Wro jest JDM Crew Wrocław we Wroclavii w każdą niedzielę (chociaż Subaru tam niewiele się pojawia) :) 

Edytowane przez PR7EMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PR7EMEK napisał:

Polecam zapoznać się z regulaminem oficjalnego forum SIP ;) Tutaj polecamy ASO ;) We Wro jest kilka nie-ASO i miejsc, które zajmują się skrzyniami biegów ;)

Z mojego doświadczenia - kupno używki zawsze kończy się jej remontem, więc lepiej zrób remont :)

Zawsze możesz wpaść na jakiegoś spota i pogadamy przy samochodzie - z cyklicznych spotkań we Wro jest JDM Crew Wrocław we Wroclavii w każdą niedzielę (chociaż Subaru tam niewiele się pojawia) :) 

Ciekawe kogo masz na myśli, jeżeli chodzi o remont skrzyni we Wrocławiu. Ja popełniłem największy błąd i oddałem do naprawy skrzynie, zamiast samemu ją zrobić. Finał jest taki że skrzynia jeszcze nigdy nie wyła tak głośno jak po naprawie. Tak się wk....łem że jak tylko odbiorę swoje drugie auto od lakiernika to sam rozbiorę skrzynie i wymienię łożyska bo jest to proste jak drut. Nie będę prać brudów i tu na forum pisał kto zrobił mi rewizję skrzyni, ale na pewno jak ją rozbiorę to zrobię zdjęcia albo krótki filmik i wyślę temu mechanikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Polak821 napisał:

Nie będę prać brudów i tu na forum pisał kto zrobił mi rewizję skrzyni, ale na pewno jak ją rozbiorę to zrobię zdjęcia albo krótki filmik i wyślę temu mechanikowi.

Hmm... jak odbierałeś auto to nie wyła? ;) Bo wiesz, jeśli mechanik źle zrobił to ja bym pojechał i reklamował (zwłaszcza jak zapłacone), a nie wymieniał sam... no, ale to twoje auto i kasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złość Ci przecież piachu do skrzyni nie wsypał;) Może spartaczył robotę a może wyszło tam coś innego. Tak czy siak powinien to poprawić jeżeli dba o swoją renome. Jeżeli natomiast nie naprawił, wziął kasę i nie chce tego poprawić to dawaj śmiało Jego dane ku przestrodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadki, gdzie klient przyjechał z reklamacją do warsztatu po 2 latach (!) od wymiany tulei w zawieszeniu i się pyta czy to gwarancja obejmuje, bo mu od tygodnia stuka :P Dlatego pytam jak to jest, że auto odebrane, a skrzynia dalej szumi... a może to nie skrzynia tylko sprzęgło albo dyfer, itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię sam wymontowałem i zawiozłem do rewizji bo chwilowo byłem zajęty drugim autem (remont silnika w moim drugim WRX-ie). Po zamontowaniu skrzyni hałas pojawił się od razu. Sprawdziłem że jest to na pewno skrzynia biegów. Zamierzam ją sam rozebrać i zweryfikować a następnie poinformować mechanika który robił mi rewizję. Chcę sam sprawdzić co spartolił, żeby później mi kitu nie wciskał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej idiotycznego(choć i tak musiałem się ostro hamować) pomysłu nie słyszałem. To samo z jechaniem do niego po rozebraniu skrzyni - i co, wpadniesz do niego, powiesz "cześć, robiłeś mi to i źle zrobiłeś coś. tak tylko przychodzę, żebyś wiedział. do widzenia"? Bo każdy właściciel firmy po takiej(albo jakiejś analogicznej) sytuacji powinien, w delikatnej wersji, poinformować o powodzie utraty gwarancji na sprzęt/naprawę. W mniej delikatnej poleci kilka epitetów, a jak się trafi impulsywny i agresywny specjalista + przyjdzie do niego wojowniczy klient to się może skończyc rękoczynami. I takie akcje bywają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteście mega ogarnięci a szczególnie Ty @siewcu . Ja nie wożę aut do mechaników a tylko z powodu braku czasu zawiozłem skrzynię do gościa którego znam i on zna mnie, nie z forum gdzie prawicie swoje mądrości lub spotykacie się na parkingu w jakiejś galerii i onanizujecie się nad nowym Blow offem. Dlatego też nie pisałem kto robił mi skrzynię bo to nie miejsce na obrzucanie się gównem. Rozbiorę skrzynię, pojadę do gościa i powiem co spierdolił, a że zna mnie (nie z forum) to powie sorki i pewnie będzie chciał się zreflektować. Świat mechaników jest bardzo mały i zazwyczaj się zna ludzi z którymi się współpracuje.  

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polak821 mam wrażenie ze sam ze

soba się kłócisz na tym forum :) po prostu nie bardzo wiemy co chcesz zrobić. Jeśli chcesz polecenia serwisu to polecamy MTS w Dzierzoniowie. Jeśli chcesz się pożalić to jest nam przykro - mówię szczerze - szkoda, ze Ci się coś takiego przytrafiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteście mega ogarnięci a szczególnie Ty [mention=3503]siewcu[/mention] . Ja nie wożę aut do mechaników a tylko z powodu braku czasu zawiozłem skrzynię do gościa którego znam i on zna mnie, nie z forum gdzie prawicie swoje mądrości lub spotykacie się na parkingu w jakiejś galerii i onanizujecie się nad nowym Blow offem. Dlatego też nie pisałem kto robił mi skrzynię bo to nie miejsce na obrzucanie się gównem. Rozbiorę skrzynię, pojadę do gościa i powiem co spierdolił, a że zna mnie (nie z forum) to powie sorki i pewnie będzie chciał się zreflektować. Świat mechaników jest bardzo mały i zazwyczaj się zna ludzi z którymi się współpracuje.  
Nie rozumiem dlaczego kogoś obrażasz mimo że nikt ci nie nie zrobił . Przynajmniej ja a to że z kimś przywitam lub pogadam a tutaj mi ktoś coś doradzi to moja sprawa. Jak mi się to nie podoba to nie zakładam konta tutaj. I traktujesz Subaru tak jak każde inne auto bez całej otoczki z witaniem machaniem itp każdego wybór. Mi się to podoba i tyle każdy może mieć własne zdanie ale nie widzę powodu do obrażania kogoś . A co to serwisu to ja polecam też Dzierżoniów tam sam jeżdżę więc tyle w temacie .

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polak821 tak, lubimy się spotykać w galeriach, na parkingach, itp. gdzie rozmawiamy o samochodach, które są naszą pasją :) Z tym onanizowaniem się, to ktoś cię jednak mocno wkręcił ;) To dział dotyczący szeroko pojętych spotkań we Wrocławiu, więc jeśli chcesz bawić się w gry typu "jestem mega mechanikiem (tylko nie mam czasu) i wiem, kto nie umie zrobić skrzyni, ale nie powiem" to raczej nie tutaj :P

Edytowane przez PR7EMEK
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Polak821 napisał:

Widzę że jesteście mega ogarnięci a szczególnie Ty @siewcu . Ja nie wożę aut do mechaników a tylko z powodu braku czasu zawiozłem skrzynię do gościa którego znam i on zna mnie, nie z forum gdzie prawicie swoje mądrości lub spotykacie się na parkingu w jakiejś galerii i onanizujecie się nad nowym Blow offem. Dlatego też nie pisałem kto robił mi skrzynię bo to nie miejsce na obrzucanie się gównem. Rozbiorę skrzynię, pojadę do gościa i powiem co spierdolił, a że zna mnie (nie z forum) to powie sorki i pewnie będzie chciał się zreflektować. Świat mechaników jest bardzo mały i zazwyczaj się zna ludzi z którymi się współpracuje.  

Jak nie pasuje to wyjazd. Uczestnictwo tu jest dobrowolne i zdecydowanie lepiej jest trzepać nad nowym woskiem na parkingu w galerii handlowej niż takie chore akcje robić, po których każdy normalny mechanik(nawet kolega) kazałby(delikatnie mówiąc) spieprzać. W sumie fajna opcja, składasz komuś silnik a potem on przyjeżdża z klockami lego w bagażniku i pokazuje "o, tu źle założyłeś".

 

W sumie to mam pomysł wielki mechaniku. U mojej mamy w aucie jest jeden problem, coś z silnikiem i mam nawet podejrzenie co. Przywiozę na naprawę, zrobisz i jeśli nie będzie działać to zawiozę auto do ASO, powiedzą co nie działało i dostaniesz fakturę do zapłaty za naprawę. Pasuje?

Edytowane przez siewcu
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, siewcu napisał:

Jak nie pasuje to wyjazd. Uczestnictwo tu jest dobrowolne i zdecydowanie lepiej jest trzepać nad nowym woskiem na parkingu w galerii handlowej niż takie chore akcje robić, po których każdy normalny mechanik(nawet kolega) kazałby(delikatnie mówiąc) spieprzać. W sumie fajna opcja, składasz komuś silnik a potem on przyjeżdża z klockami lego w bagażniku i pokazuje "o, tu źle założyłeś".

Szkoda że nie byłeś taki mądry jak Cię spotkałem u Juliana jak składał silnik. Ale obiecuje Ci że będziesz mógł mi to powiedzieć prosto w oczy! 

P.S. Nie szukam mechanika ani zakładu który mi coś naprawi, byłem tylko ciekaw kto jest taki dobry w skrzyniach we Wrocławiu (chociaż jeżeli chodzi o skrzynie subaru to super mechanikiem znawcą nie trzeba być).

P.S. 2 Jeżeli kogoś uraziłem stwierdzeniem że się onanizujecie to przepraszam. Onanizujcie się gdzie chcecie i kiedy chcenie oraz nad czym chcecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PR7EMEK napisał:

@siewcu @Polak821 myślę, że niepotrzebnie się nakręcacie ;) Niech każdy robi co lubi i tyle... no i faktycznie pasowałoby się ustawić na jakiegoś spontan-spota, bo sporo Subaru jeździ po Wro, ale brak śniegu jakoś nie zachęca do integracji ;)

 

Ciekawe czy się doczekamy śniegu :/ Ja w tym sezonie jeszcze nie miałem okazji chociażby tknąć oponą śniegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tinuviel napisał:

Ciekawe czy się doczekamy śniegu :/ Ja w tym sezonie jeszcze nie miałem okazji chociażby tknąć oponą śniegu. 

Ja miałem okazję raz - chwilowe uderzenie zimy w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Nagle okazało się, że Subaru jest najszybszym autem na trasie... aż do momentu, kiedy śnieżyca ustała i droga znów zaczęła robić się czarna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...