Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Polak821 napisał:

to jest takie urządzenie? 

Tak jest takie urządzenie ;) Czytałem o tym w necie ciężko dosyć dostępne bo ponoć kosztuje nie mało ;) Wiem, że w Warszawie mają takie, ale trochę daleko jechać by dać komuś spaliny "powąchać" :biglol:

2 godziny temu, kamilwro napisał:

Siemka, jakim cudem płyn w spalinach, podejrzewasz turbo?

czy pękniętą głowicę, w jakim aucie

Subaru Forester 2.5 XT - tak podejrzewam uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, ale zanim zrzucę głowicę wolałbym mieć pewność. Test co2 był robiony, ale słyszałem, że nie zawsze pokazują prawidłowy wynik. Czytałem, że jest możliwość przeprowadzenia takiego badania testu spalin i wtedy wiadomo. Jak na razie jest za mało objawów na uszkodzone upg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie masz objawy?

U mnie jedynym objawem było bomblowanie w zbiorniku wyrównawczym i test co2 w płynie wyszedł pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Krzychu91 napisał:

Potrzebuje stacje kontroli pojazdów, która posiada urządzenie do badania emisji spalin czy znajduje się w nich płyn chłodniczy ;) Ktoś coś poleci ? 

Ciekawe, nie słyszałem o tym wcześniej. Jak znajdziesz to daj znać :)

ps.: Oby Ci nic w spalinach nie wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Tinuviel napisał:

Ciekawe, nie słyszałem o tym wcześniej. Jak znajdziesz to daj znać :)

ps.: Oby Ci nic w spalinach nie wyszło :)

Spoko dam znać jutro będę dzwonić do firmy, która sprzedaje takie urządzenia może mają w głównej siedzibie bądź listę gdzie sprzedali :)

4 minuty temu, Lejos napisał:

A jakie masz objawy?

U mnie jedynym objawem było bomblowanie w zbiorniku wyrównawczym i test co2 w płynie wyszedł pozytywnie.

Wzrosła mi lekko temperatura i nic więcej bez wywalenia płynu, bez zagrzania do czerwonego pola itd. Zabrałem forestera na warsztat by sprawdzić czy nie ma wycieków, termostat itd bez rozbierania głowic oraz zrobiony test co2 (wynik pozytywny, ale słyszałem, że nie zawsze się sprawdza) wycieków brak chociaż brakowało 1,5l płynu chłodniczego więc został uzupełniony i podejrzewany jest silnik jako pożeracz płynu, ale jeżdżę po dolaniu ok 200 km i nic się nie dzieje temp. nie rośnie i płynu nie ubywa. Sprawdzałem zbiorniczek wyrównawczy i bardzo rzadko pojawia się pojedynczy bąbelek ( nie ma efektu gotowania wody w czajniku :biglol:) i trochę dymi z wydechu. Poniżej zdjęcie jak bardzo się wzrosła temperatura, a pod maską było sucho ;)

Ps. Liczę się, że poszła uszczelka pod głowicą, ale wolę sprawdzić wszystkimi możliwymi sposobami zanim zrzucę głowicę ;)

26735038_1694726927255223_1120540056_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to trzeba się nastawić na UPG. U mnie temperatura nie wzrosła na tyle żeby było to widać na wskaźniku, ale poczułem zapach płyny po przejechaniu 350 km z dużymi obciążeniami czasami do 240 km/h. W zbiorniku kipiało i od razy wiedziałem że ugotowałem uszczelkę. Przebieg miałem 120 tyś km.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liczę się z tym, ale wolę jeszcze sprawdzić ;) Mój forester i tak ma świetny przebieg bo 250 tyś km i nie robiona uszczela ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwróciłem na to uwagę, dlatego napisałem że u mnie UPG było przy 120 tyś, no ale miałem prawie o 100 koniów więcej niż u Ciebie, także to zrobiło swoje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi