Skocz do zawartości

Minimalna grubość tarcz w WRX


gieta

Rekomendowane odpowiedzi

Przód nowa 24mm / min 22mm, tył nowa: 18mm / min 16mm. Czyli jak zejdzie po 2mm od nowości, to zaleca się wymianę. Warto też sprawdzić, czy równo schodzą po obu stronach - np. przy okazji wymiany kół na zimowe / letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod wątek (jako, że szukajka od jakiegoś czasu nie działa, co jednak nieco utrudnia dotacie do archiwalnych postów) chciałem zapytać jakie tarcze poleciliby koledzy pod klocki OMP Road&Sport ?

 

Jazda: 90% miasto - "przeważnie z głową" :mrgreen:

10% trasa - "tu się hamulców nie używa..." :twisted:

Pewnie kiedyś się jakiś wypad na szkolenie w końcu trafi...ale chyba zacznę od kolejnej zimy :roll:

 

W związku z tym, co wyżej napisałem skłaniam się ku gładkim tarczom...Brembo, TRW/Lucas? DBA to już za wysoka półka cenowa...w moim przypadku stwierdziłem, że nakłady finansowe nie zostaną w pełni wykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i namiary :smile:

 

Zastanawiam się jeszcze nad kwestią wymiany - powiedzmy, że mogę nabyć w warsztacie usługę wymiany wraz z tarczami (klocki dostarczam swoje). Hipotetycznie - po jakimś czasie okazuje się, że tarcze się pokrzywiły i chcę je reklamować...w tym wypadku warsztat jako sprzedawca ponosi pełną odpowiedzialność (zdejmuje tarcze, wysyła gdzie trzeba, zakłada nowe itd.), nie ponoszę zatem żadnych dodatkowych kosztów...tak mi się przynajmniej wydaje :roll:

 

Narzut warsztatu na częsciach to pewnie ok. 100-150zł za komplet 2 tarcz. Czy w tym wypadku lepiej kupić części na własnę rękę i brać na siebie koszty w przypadku konieczności skorzystania z gwarancji czy te tarcze się jednak na tyle często gną, że lepiej zapłacić więcej i niech martwi się usługodawca :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dv24v, dokładnie tak jak piszesz, gładkie Zimmermanny.

Sam jeżdżę na takim zestawie w połączeniu z klockiem DS2500 i jestem bardziej niż zadowolony.

Jedyny mankament tego jest taki, że na zimno zdarza im się popiskiwać, ale przynajmniej ludzie mi z pasów uciekają i nie muszę ostro hamować :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkogda, Lechu "Ferodo" polecił mi gładkie zimmermany. w jakości nie gorsze od brembo, tańsze od nich o ~ 30-40 % ?

 

moje gładkie cimermannny, przez Lecha polecane po 12kkm biły jak diabi... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech jeszcze 10 osob, przepisze to samo. Tylko ubierze w inne słowa i doda, ze trzeba mocno dokrecic kola itp.

 

I co sie pieklisz dv24v!? Nie każdemu net działa tak szybko jak Tobie. Liczy się chyba to, że kolega dostał poprawną odpowiedź.

 

Nawiasem mówiąc wygląda na to, że offtop w technicznym znowu staje się normą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkogda, Lechu "Ferodo" polecił mi gładkie zimmermany. w jakości nie gorsze od brembo, tańsze od nich o ~ 30-40 % ?

 

moje gładkie cimermannny, przez Lecha polecane po 12kkm biły jak diabi... :shock:

 

Już zanabyłem :evil: bendem rekamować w razie czego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...