Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią


Alpin

Rekomendowane odpowiedzi

Wynikł ostatnio u mnie taki oto problem z wstecznym biegiem.

Dopóki cofa się na półsprzęgle jest ok, jak się zasprzęgli to brzmi wręcz przeraźliwie (ale nic nie przerywa, nie szarpie), jak zwalniam na wstecznym to dźwięk przechodzi w terkotanie (troszkę podobne do strzelającego przegubu, tyle, że dźwięk jest cichszy i bardziej głuchy). Wstecznego zacząłem bardzo delikatnie używać.

 

Pojazd jak w podpisie, wolnyssak 125KM, 4 miesiące temu zmieniono koło dwumasowe na jednomasowe + nowe sprzęgło + wiskoza + olej w skrzynii. Pozostałe biegi pracują raczej bez zarzutu.

 

Ostatnio byłem z czym innym u mechanika i przy okazji pokazano mi na wyciągniętych gratach jak wygląda przekazanie napędu wstecznego.

 

Samo wyciągnięcie i włożenie skrzyni to już 4 cyfrowa kwota a nie wiadomo co będzie do zmiany, a przy okazji jak już skrzynia wyciągnięta to przydałoby się zmienić może jakiś synchronizator, przesuwkę, wiec kwota może szybko wzrosnąć.

 

Co mogło się stać i czy można z tym jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zgadywać, ale bez ściągnięcia skrzyni wiele nie zrobisz:

1) Mogło paść jakieś łożysko

2) Mogło się coś ukruszyć (dobrze jak nie będzie się to mieliło z innymi trybami).

3) Miałem problem kiedyś z dociskiem i sprzęgłem - szarpało na wstecznym, a do przodu było OK. Ale to raczej u Ciebie nie występuje, skoro piszesz, że nie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zgadywać, ale bez ściągnięcia skrzyni wiele nie zrobisz:

1) Mogło paść jakieś łożysko

2) Mogło się coś ukruszyć (dobrze jak nie będzie się to mieliło z innymi trybami).

3) Miałem problem kiedyś z dociskiem i sprzęgłem - szarpało na wstecznym, a do przodu było OK. Ale to raczej u Ciebie nie występuje, skoro piszesz, że nie szarpie.

Na dodatek - może być w dyfrze , może być w skrzyni :evil:

Warto zrobić to samo na podnośniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek - może być w dyfrze , może być w skrzyni

 

a dupa dupa panie Paździochu, dyfer na ogół tak samo słychać do przodu jak i do tyłu, stawiam na wychrupany ząb koła wstecznego biegu, i obudź się chłopie, kto naprawia skrzynie w takim starym dziungu...? kupujesz używaną skrzynię za klocka i jeździsz dalej.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz używaną skrzynię za klocka i jeździsz dalej

 

ale bez rozebrania kupionej skrzyni też nie wiesz czy jest ok, czy koszt wtedy nie wychodzi porównywalny ze zmianą np. przesuwki, zębatki?

a jeśli walnięta jest zębatka na którymś z wałków to zmienia się zębatkę czy cały wałek? (nie zapamiętałem czy są zespolone)

 

skrzynia była osłuchiwana na podnośniku i zdiagnozowano, że odgłos dochodzi ze skrzyni a nie z przedniego dyferencjału

 

czy jeśli kupować skrzynię to czy od jakiegoś nowszego N/A podchodzi? zawsze to parę lat młodsze graty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dupa dupa panie Paździochu, dyfer na ogół tak samo słychać do przodu jak i do tyłu

Ja mam akurat inne doświadczenie .

 

jak zwykle.... nie dziwi mnie.....:mrgreen::lol:

 

[ Dodano: Czw Mar 18, 2010 7:13 pm ]

kupujesz używaną skrzynię za klocka i jeździsz dalej

 

ale bez rozebrania kupionej skrzyni też nie wiesz czy jest ok, czy koszt wtedy nie wychodzi porównywalny ze zmianą np. przesuwki, zębatki?

a jeśli walnięta jest zębatka na którymś z wałków to zmienia się zębatkę czy cały wałek? (nie zapamiętałem czy są zespolone)

 

skrzynia była osłuchiwana na podnośniku i zdiagnozowano, że odgłos dochodzi ze skrzyni a nie z przedniego dyferencjału

 

czy jeśli kupować skrzynię to czy od jakiegoś nowszego N/A podchodzi? zawsze to parę lat młodsze graty

 

jak kupisz używaną skrzynię wyjętą z jeżdżącego auta, ze zananym przebiegiem, z gwarancją rozruchową, nie masz problemu i wcale nie musisz jej rozbierać i w niej grzebać. Subaru ma mocne skrzynie w ssakach, jest z nimi stosunkowo mniej kłopotów niż ze skrzyniami w uturbionych wersji, z racji przeznaczenia....sporo skrzyń w różnych modelach jest kompatybilnych, na każdej skrzyni jest kod i można porównać przełożenia, bo to jest najważniejsze i na to musisz uważać, żeby było zgrane z dyfrem, inaczej BUMMMMM.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpin Podnieś auto i dobrze osłuchaj . Gdyby było coś zepsute to kolega emotorsport ma wprawę naprawiania trytkami po taniości :mrgreen:

 

nie cwaniakuj Maruś, bo nie przypominam sobie, żebym Tobie coś w Twoim bolidzie wiązał drutem czy innym materiałem montażowym, (chociaż może i by się przydało....) :twisted: ani po taniości ani po drogości... :mrgreen: i jeżeli myślisz, że takimi tekstami błyśniesz....serdecznie współczuję...... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię żadnych wycieczek, staram się pomagać w problemach technicznych w miarę moich skromnych umiejętności, i musisz w końcu zrozumieć, że nie wszyscy muszą mieć takie samo zdanie na każdy temat jak TY...i dziwi mnie komentowanie moich napraw przez kogoś, komu nic nigdy w życiu nie naprawiałem, nie pierwszy to zresztą raz....ten tekst można by było prędzej uznać za ,,jakieś dziwne wycieczki pod moim adresem"....czy się mylę?

 

i żeby nie było OT, taką usterkę najlepiej zdiagnozować w warsztacie, na podnośniku, nie zaocznie.... :smile: a kolega IRAZU podpowie CI niechybnie adres najlepszego na świecie warsztatu Subaru, tam nie używają plastikowych jednorazowych opasek do mocowania..... :mrgreen: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę się podłączyć pod temat i przerwać dyskusję na temat kto gdzie i co. Sprawa jest następująca, skrzynia w wolnossaku, piątka. Przy zmianie biegu z trójki na czwórkę w wysokim zakresie obrotów następuje wyczuwalne zgrzytnięcie. Czy to już koniec skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to już koniec skrzyni?

Po co mordować skrzynię, skoro może to być tylko zużyty synchronizator?

A wymiana oleju może pomóc?

 

 

E no bez takich tekstów. Wymiana oleju robiona książkowo.

 

No dobra. A teraz się zbłaźnię. Ja też podejrzewałem synchronizator, tylko myślałem że to element skrzyni. A z informacji jakie wyczytałem to wszyscy jednogłośnie odradzają rozbieranie skrzyni.

Proszę się nie śmiać głośno, ja teoretyk jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to już koniec skrzyni?

Po co mordować skrzynię, skoro może to być tylko zużyty synchronizator?

A wymiana oleju może pomóc?

 

 

E no bez takich tekstów. Wymiana oleju robiona książkowo.

 

No dobra. A teraz się zbłaźnię. Ja też podejrzewałem synchronizator, tylko myślałem że to element skrzyni. A z informacji jakie wyczytałem to wszyscy jednogłośnie odradzają rozbieranie skrzyni.

Proszę się nie śmiać głośno, ja teoretyk jestem.

 

jakich tekstow?

Wymiana na inny olej -typu shell gear sl. sam mam podobny problem z czworka i najpierw zmienie olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrzytanie podczas zmiany biegów to koniec pracy pierścienia synchronizatora.Zmiana oleju prawdopodobnie nic nie pomoże, szkoda kasy . Sprawa jest dość prosta, pierścień synchronizatora służy do wyrównania prędkości obrotowej między zębatkami i kiedy się wytrze w pewnej jego części pojawia się zgrzyt zęba.Wymienić zuzyte elementy, skrzynie zostawić, nie wyrzucać pieniązków w bloto.A i jeszcze jedno , cieszyc się znowu jazdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrzytanie podczas zmiany biegów to koniec pracy pierścienia synchronizatora.Zmiana oleju prawdopodobnie nic nie pomoże, szkoda kasy . Sprawa jest dość prosta, pierścień synchronizatora służy do wyrównania prędkości obrotowej między zębatkami i kiedy się wytrze w pewnej jego części pojawia się zgrzyt zęba.Wymienić zuzyte elementy, skrzynie zostawić, nie wyrzucać pieniązków w bloto.A i jeszcze jedno , cieszyc się znowu jazdą...

 

 

Nawet jeśli zgrzyta praktycznie tylko na redukcji z 5 lub przy zmianie z 3 na dosyć dużych obrotach? W czasie jazdy "na emeryta" nie zgrzyta.

 

A cena takiej wymiany (synchronizator plus robocizna) w ASO wynosi średnio??... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zajmują się Subaru tylko w dni robocze... :D:P

całkowity koszt naprawy wyjdzie dopiero po jej rozebraniu i zweryfikowaniu, na pewno naprawa jest opłacalna przy niedużych awariach w relatywnie świeżych pojazdach, natomiast w starszych autach często koszt poważniejszej naprawy podnosi wartość auta dwukrotnie.... :) także warto się zastanowić czy warto włożyć np. 3-5k w auto z 1996 roku.....czy lepiej jednak podreperować auto używką za dużo mniejsze pieniądze....każdy powinien wiedzieć sam, czego oczekuje, ile ma kasy do wydania, jak długo chce się jeszcze danym autem przemieszczać.... bo używana skrzynia może przeżyć auto, ale może też jutro się rozlecieć, nie ma reguły ani pewności.....natomiast naprawa w porządnym warsztacie daje jakąś pewność jeżeli chodzi o gwarancję, chociaż zdarzają się sytuacje, gdzie naprawiana skrzynia się też szybko psuje, i okazuje się że padło coś innego niż naprawiane, na co nie ma żadnej gwarancji, bo przecież nie wymienia się całych flaków w skrzyni, a materiał to tylko materiał, i też ulega zmęczeniu, i nie wiadomo kiedy się coś znowu wykruszy....także w tym przypadku, co by się nie poradziło, może obrócić się przeciwko radzącemu.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja. Jak już się wygrzebie skrzynię, to najdroższa jest robota+ zamontowanie/wymontowanie skrzyni, więc jak już jest wyciągnięta, to zrobić wszystko jak trzeba.

Sprawdzić stan zębów, wymienić łożyska, zobaczyć jak wygląda wałek sprzęgłowy i uszczelniacz skrzyni od strony wału chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Szczur75 napisal trza miec kiedyś wolne, a tak poważnie to podaj vin na PW to wycenimy co i jak.Odniosę się jeszcze do Twojego pytania 3-5 bieg.To są ewidętne objawy kończące żywot synchronizatorów, zwróć uwagę , że jak wolniej zapinasz biegi wtedy synchro jest w stanie wyrównać prędkośc obrotową i wejdzie bez zgrzytu, a jak zrobisz to szybciej to zgrzytnie.Tak czy inaczej te elementy trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Szczur75 napisal trza miec kiedyś wolne, a tak poważnie to podaj vin na PW to wycenimy co i jak.Odniosę się jeszcze do Twojego pytania 3-5 bieg.To są ewidętne objawy kończące żywot synchronizatorów, zwróć uwagę , że jak wolniej zapinasz biegi wtedy synchro jest w stanie wyrównać prędkośc obrotową i wejdzie bez zgrzytu, a jak zrobisz to szybciej to zgrzytnie.Tak czy inaczej te elementy trzeba zrobić.

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie: czy to wszystko warto zalewać Castrolem? Słyszałem średnie opinie na temat tego oleju przekładniowego.

 

PW poszło

 

xander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...