Skocz do zawartości

Problem ze zuzyciem paliwa w GT...


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem ze zuzyciem paliwa w GT 97r. Autko na trasie nie jezdzac powyzej 120km/h pali powyzej 15l/100 a juz nie wspomne i jezdzie po miescie.

Przerabial ktos temat? moze cos, gdzies mam zle podlaczone? Auto nie jest slabe, itp. jezdzi jak trzeba na swoja moc.

 

[ Dodano: Nie Mar 14, 2010 10:36 am ]

Witam,

mam problem ze zuzyciem paliwa w GT 97r. Autko na trasie nie jezdzac powyzej 120km/h pali powyzej 15l/100 a juz nie wspomne i jezdzie po miescie.

Przerabial ktos temat? moze cos, gdzies mam zle podlaczone? Auto nie jest slabe, itp. jezdzi jak trzeba na swoja moc.

Dodam, ze przy takim samym eksploatowaniu imprezy WRX 2,5 aut. auto pali dobrych kilka litrow mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko wrozyc troche bez zadnej diagnostyki.

Sprawdz moze na poczatek przeplywke?

 

Sonda lambda ew? chociaz przy jezdzie szosa/autostrada to juz chyba i tak na nieco wyzszych obrotach w open loop pracuje? Nie wiem prawde mowiac od jakich obrotow.

 

To takie pomysly na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd - jak sie fachowo sprawdza, to Ci nie powiem niestety, ale zakladam, ze dobry serwis Subaru bedzie w stanie przeprowadzic diagnostyke sensowna. Bez tego mozemy sobie niestety wrozyc.

 

W Twoim roczniku bym Ci powiedzial, zebys sprawdzil ew. odczyty ecuexplorerem - jesli ufac Jelly Green Monsterowi, cokolwiek poza zakresem 1.02-1.05V na postoju z wylaczonym silnikiem to juz zaczatki problemow.

 

Byc moze dlatego tez nie-ASO zaleca od razu wymiane. W my99/00 przeplywki sa slabe i niektorzy jezdzacy aktywniej podobno sami z siebie wymieniaja je co rok, co dwa lata - dla pewnosci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzil ew. odczyty ecuexplorerem - (...) cokolwiek poza zakresem 1.02-1.05V na postoju z wylaczonym silnikiem to juz zaczatki problemow

dzieki, sprawdze :)

 

[ Dodano: Pon Mar 15, 2010 12:28 am ]

Edit:

na postoju, z wyłączonym silnikiem? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...