Skocz do zawartości

CB Radio na stałe Forek 2000 (stara buda)


limeryk

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje podejśc do tematu, bo mam dość poplątanych drutów, zwijania majdanu przed wyjściem z kabiny żeby ukryć przed zbójami, potem jeszcze trzeba schować antenę itd. Jak najlepiej zainstalować CB w Forku ? Tu ważny jest model CB radia i wymiary jego pudełka, który by pasował do geometrii kilku potencjalnych miejsc zamocowania. Jest miejsce pod kierownicą z lewej. Ręką można sięgnąć a zbój nie widzi radia. najkrótsza droga przewodu antenowego byłaby do lewego błotnika - ale to trochę kiepskie warunki propagacji - dach o niebo lepszy tylko lepiej go nie dziurawić obok szyberdachu, a poza tym ciągnięcie kabla utrudnione żeby nie wisiał tylko był schowany. Źródło zasilania kilkanaście centymetrów i można się podczepić. Jeśli ktoś to dobrze rozwiązał to proszę o wskazówki. Na forum jeden z kolegów wsadził CB do schowka i kiedy używa to jeździ z otwartym schowkiem - to przeszkadza pasażerowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem radio na tunelu po prawej stronie. Przy lewej nodze pasażera. Moje radio, nowe kosztuje 180 zł, chyba nie ukradną takiego... Poza tym mam AC.

Antenę zamontowałem na stałe, na tylnej klapie po prawej stronie - specjalnym uchwytem do przykręcania anten do klap bagażnika.

Ja mam taki:

ucar.jpg

 

 

ale są też takie:

 

UchwytCB2.jpg

 

uchwyt_bagaznikowy_sf-40_montaz_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem radio na tunelu po prawej stronie. Przy lewej nodze pasażera.

minusem tego rozwiązania jest brak możliwości całkowitego dosunięcia fotela pasażera - przynajmniej u mnie tak było. Chyba, że bardzo głęboko radio zamontujesz.

 

Antenę zamontowałem na stałe, na tylnej klapie po prawej stronie - specjalnym uchwytem do przykręcania anten do klap bagażnika.

och, ale musisz mieć cudowną antenę z cudownym mocowaniem :mrgreen:

 

Hogi, a czy w swoim AC dokupiles opcje ubezpieczenia dodatkowego wyposazenia ? Bo samo AC to Ci na niewiele sie zda w takim wypadku. :mrgreen:

ja mam AC w Hestii z pakietem szyba i pakietem sprzęt/bagaż w środku. Hogi pewnie też coś takiego miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei montuję radio pomiędzy tunelem, a fotelem pasażera. Mój Uniden akurat się tam mieści. By nie rysować tunelu oraz by było mniejsze prawdopodobieństwo przemieszczania - oddzielam radio od tunelu cienką gąbką. Dodatkowo zamontowane w tym miejscu radio nie jest prawie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, a czy w swoim AC dokupiles opcje ubezpieczenia dodatkowego wyposazenia ? Bo samo AC to Ci na niewiele sie zda w takim wypadku. :mrgreen:

Radio nic nie warte, ale AC za szybę zwróci. :razz:

 

[ Dodano: Nie Mar 21, 2010 10:41 pm ]

minusem tego rozwiązania jest brak możliwości całkowitego dosunięcia fotela pasażera - przynajmniej u mnie tak było. Chyba, że bardzo głęboko radio zamontujesz.

Pomyślałem i o tym, jest tak w sam raz.

 

och, ale musisz mieć cudowną antenę z cudownym mocowaniem :mrgreen:

Kabel zmieniłem, bo był zgniły i jest ok. :cool: Dzięki. :cool:

 

ja mam AC w Hestii z pakietem szyba i pakietem sprzęt/bagaż w środku. Hogi pewnie też coś takiego miał na myśli.

Wystarczy, że chociaż za szybę zwrócą 1200 zł. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytajcie sobei zatem OWU "szyba" jak jest u Was.

W WARcie w przypadku uszkodzenia szyby lub jej wybicia w gre wchodzi jedynie zamiennik i to na dodatek z warsztatu wskazanego przez ubezpieczyciela - najczesciej AUTO GLASS JAAN.;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...