Skocz do zawartości

Prośba o pomoc VIN Subaru


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niebawem stanę się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem Subaru. Swoje stare Legacy sprzedałem i kupuję Outbacka 3.6. Problem w tym, ze samochód kupuje na Litwie (bo taniej), a rejestrowac go będę w Belgradzie, bo tu na parę lat pracuję.

Dostalem od sprzedawcy VIN swojego samochodu JF1BRFLUGAGO13081. I tu mam problem. Serbowie do rejestracji auta potrzebuja daty produkcji samochodu, a nie wpisuja w dokumentach daty pierwszej rejestracji auta. Czy ktoś może mi pomóc rozszyfrowac numer VIN-u? Czy jest tam data produkcji (wątpię)? Wiem, ze pierwsze 3 litery oznaczają, ze samochod jest z Japonii i zrobiony przez Fuji Heavy Ind. A co dalej?! W internecie jest sporo informacji o subarowskim VIN, ale dane są do 2009 r. włącznie, a to auto to MY 2010.

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-ty znak w VIN oznacza MY w tym wypadku jest litera A, która oznacza rocznik 2010. Google-wałem trochę na ten temat gdy chciałem rozszyfrować VIN mojego Forestera. O ile pamiętam to A określa także rok 1980. Jak określić dokładnie datę zjechania z taśmy to nie wiem, może trzeba przyjąć jakąś z "Certificate of Conformity"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem po raz pierwszy na tym forum.

:lol: Myślę, że uprawnia mnie do tego posiadanie dwóch Samochodów:).

Mam prośbę o pomoc w rozczytaniu vin outbacka z usa :JF1B9LKB4G015328.

Z góry dziękuję "braciom" ( i "siostrom":))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaga brakuje jednego znaku w numerze vin

http://pl.wikipedia.org/wiki/Vehicle_Id ... ion_Number

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo JF1BP9LKB4G015328 2004 - 04 SILNIK 2,5 OUTBACK kod modelu B13, skrzynia 5MT czyli manualna, czarna tapicerka wnętrza, przeznaczenie lewostronne, atlantic blue pearla :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niebawem stanę się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem Subaru. Swoje stare Legacy sprzedałem i kupuję Outbacka 3.6. Problem w tym, ze samochód kupuje na Litwie (bo taniej), a rejestrowac go będę w Belgradzie, bo tu na parę lat pracuję.

Dostalem od sprzedawcy VIN swojego samochodu JF1BRFLUGAGO13081. I tu mam problem. Serbowie do rejestracji auta potrzebuja daty produkcji samochodu, a nie wpisuja w dokumentach daty pierwszej rejestracji auta. Czy ktoś może mi pomóc rozszyfrowac numer VIN-u? Czy jest tam data produkcji (wątpię)? Wiem, ze pierwsze 3 litery oznaczają, ze samochod jest z Japonii i zrobiony przez Fuji Heavy Ind. A co dalej?! W internecie jest sporo informacji o subarowskim VIN, ale dane są do 2009 r. włącznie, a to auto to MY 2010.

Z gory dziekuje za pomoc.

 

MY 2010 ale może być produkcja 2009 albo 2010....

 

Witam!

Jestem po raz pierwszy na tym forum.

:lol: Myślę, że uprawnia mnie do tego posiadanie dwóch Samochodów:).

Mam prośbę o pomoc w rozczytaniu vin outbacka z usa :JF1BP9LKB4G015328.

Z góry dziękuję "braciom" ( i "siostrom":))

 

Z tego co kojarzę to jest VIN EU spec a nie US...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JF1BP9LKB4G015328.

Przepraszam :roll:

I ponawiam prośbę o pomoc w odczytaniu.

Maras napisał:Proszę bardzo JF1BP9LKB4G015328 2004 - 04 SILNIK 2,5 OUTBACK kod modelu B13, skrzynia 5MT czyli manualna, czarna tapicerka wnętrza, przeznaczenie lewostronne, atlantic blue pearla

Mam zamiar kupić to autko, ale nie zgadza mi się kolor(jest złoty), tapicerka beżowa, sktzynia automat, nie wiem co znaczy przeznaczenie lewostronne... :oops: rany ,o co w tym chodzi???? Rejestrowany w Polsce trzeci raz. Kradziony? Składak?????

Pozdrawiam serdecznie.

Jaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JF1BP9LKB4G015328.

Przepraszam :roll:

I ponawiam prośbę o pomoc w odczytaniu.

Maras napisał:Proszę bardzo JF1BP9LKB4G015328 2004 - 04 SILNIK 2,5 OUTBACK kod modelu B13, skrzynia 5MT czyli manualna, czarna tapicerka wnętrza, przeznaczenie lewostronne, atlantic blue pearla

Mam zamiar kupić to autko, ale nie zgadza mi się kolor(jest złoty), tapicerka beżowa, sktzynia automat, nie wiem co znaczy przeznaczenie lewostronne... :oops: rany ,o co w tym chodzi???? Rejestrowany w Polsce trzeci raz. Kradziony? Składak?????

Pozdrawiam serdecznie.

Jaga

 

No to Ci napisał Maras:

Outback 2,5 na manualu, z czarnym środkiem, LHD czyli przeznaczony do ruchu lewostronnego - czytaj kierownica po lewej stronie - i jest koloru niebieskiego. Poza tym to jest VIN EU spec a nie US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JF1BP9LKB4G015328.

Przepraszam :roll:

I ponawiam prośbę o pomoc w odczytaniu.Maras napisał:Proszę bardzo JF1BP9LKB4G015328 2004 - 04 SILNIK 2,5 OUTBACK kod modelu B13, skrzynia 5MT czyli manualna, czarna tapicerka wnętrza, przeznaczenie lewostronne, atlantic blue pearla ale nie zgadza mi się kolor(jest złoty), tapicerka beżowa, sktzynia automat, nie wiem co znaczy przeznaczenie lewostronne... :oops: rany ,o co w tym chodzi???? Rejestrowany w Polsce trzeci raz. Kradziony? Składak?????[/size]

 

Nie wypada mię Marasa sprawdzać, alem se z ciekawości lukła i faktycznie. Nawet bym Cie o daltonizm podejżewała , ale.......... "automat"to cheba odróżniasz od manuala?

 

Pozdrawiam

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...