Jump to content

Wygłuszenie Subaraka

pumex1

OK?  

13 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Po ostatniej trasie (ok 600 km) nosze sie z zamiarem wygluszenia Subaraka. Wydech Supersprint 2,5'' jest bardzo zacny w odsluchu i fajny na krotsze trasy, jednak przy dluzszych wyjazdach i wyzszych predkosciach po pewnym czasie zaczyna meczyc.

Rozmawialem juz na ten temat z Michalem B., ktory polecil mi fachowca, ktory wygluszyl onegdaj jego GT-kombiwara. Poniewaz zachecil mnie do zrobienia tego - decyzja zostala podjeta. Zanim jednak to zrobie, chcialem natomiast podpytac, czy ktos z forumowiczow juz to robil i czy moze podzielic sie doswiadczeniami i uwagami.

Pozdrawiam

Pumex

zalezy co sobie kto winszuje. Ja wole tez miec glosno jak swiat wokolo ma glosno - to troch bardziej fair, nie? A jak mi przeszkadza i chce sobie czasem wyciszyc to niech inne stworzonka boskie tez sie ciesza.....

Najprostrze rozwiązanie, a przy tym uniwersalne, bo można jeździć z wyciszeniem albo bez

Bomba, pod kolor samochodu nawet można dobrać :mrgreen:

zapytaj Niunka - on wygluszal - ale pod katem AUDIO...

Prawda że jest troszke milej w samochodzie, nie stracił on gangu a jest przyjemniej jak dłużej lecisz te 160 km/h :mrgreen::mrgreen:

Emil - OK, tylko chodzi mi o te momenty kiedy i tak nikt Cie nie slyszy bo zasuwasz "hajłejem" - a uwierz mi, ze Superspint na dystansie 500 km wali w glowe bardziej niz lieterek Finlandii :mrgreen: A ja chce "zjesc ciastko... i miec ciastko..." - czyli i buczec i miec w miare cicho :lol:

Sam jestem ciekaw ile to może kosztować... 8)

Huzar - w W-wie kosztuje to jednego tałsena - i obejmuje maty wygluszajace w 4 drzwi, podsufitke i bagaznik... Podobno skuteczne i wazy jakies 15-20 kg z tego co sie dowiedzialem od praktykow.

Pozdraffka

Pumex

P.S. nauszniki zamowie na jesieni - zeby mi uszy nie odpadly na mrozie :mrgreen:

Jeśli chodzi o wygłuszenie GT to polecam, jest cicho i przejemnie. W długi weekend wyciszyłęm sobie tylne drzwi matami i powiem że różnica jest olbrzymia. Mój zabieg wyciszenia ma na celu poprawienie obecnego audio które niedługu będę montował. W niedziele możliwe że będę robił przód wiec w przyszłym tygodniu dam relacje.

Fakt, ze cena maty zacheca do zrobienia tego we wlasnym zakresie. Kwestia pozostaje umiejetnego zalozenia, tak aby bylo skuteczne tlumienie, a poniewaz nie robilem tego nigdy dlatego szukam mozliwych rozwiazan.

Poza tym, to troszke jak w tym kawale, jak hrabiemu (w okresie miedzywojennym) zeplsul sie samochod. Pojawil sie miejscowy kowal popatrzyl na silnik i sruuuu... walnal mlotkiem. Po czym mowi: nalezy sie 20 zlotych (przedwojennych)> Hrabia uwaza, ze to duzo, wiec prosi o rachunek. Tak wiec kowal kaligrafuje: walnalem mlotkiem: 1 zloty, wiedzialem gdzie 19 zlotych... :lol:

Pozdraffka

Pumex

uuuu... Moniq... to zes teraz "dala po bandzie"... :lol:....

gdzie to ja zakopalem te kompromitujace zdjecia... :roll:

gdzie to ja zakopalem te kompromitujace zdjecia...
Powiedz, powiedz ! Albo wyślij mi płytkę, mnie i tak mało kto lubi, zresztą ja się nie boję i wszystkim pokarzę to co byćwinno pokazane jużdawno :mrgreen: