Skocz do zawartości

Serwis subaru i historia samochodów


Kario

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakończyłem rozmowę z serwisem Koper w wawie. Temat był prosty, czy mogą potwierdzić naprawdę blacharska z 2007 roku samochodu, który chce kupić.

Otrzymałem odpowiedź, ze nie trzymają tak starych dokumentów. Ręce opadają...

Nie mowie już, żeby było tak jak w audi, ze mam w komputerze wszystko na temat danego VIN wliczając to inne serwisy z innych krajów, ale na zlitujcie się ludzie, jak można nie wiedzieć co się samemu robiło ??

Jak to jest z historia subaru ? Co można sprawdzić ? Jest jakiś globalny system czegokolwiek ? Subaru coś takiego planuje ? Może przynajmniej SIP ? To nie jest kosmiczna technologia, to nawet jest bardzo proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę o podanie numeru rejestracyjnego samochodu, o którym mowa oraz telefon kontaktowy - oczywiście na PW. Serwis nie posiada takich informacji, być może w systemie "Kadrowej" po numerze rej. znajdę jakieś faktury.

 

[ Dodano: Pią Mar 12, 2010 4:54 pm ]

W 2008 w sierpniu zakupiono u nas dywaniki... i na tym koniec :roll: co nie znaczy, że nie były kupowane części do niezarejeastrowanego samochodu. Informacji szukaj w kraju, z którego sprowadzono samochód :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIekawa sprawa, w ASO Opla mają wszystkie dane co było robione w Oplu Corsie mojej mamuśki od 2003 roku a w Subaru nie mają ?

W Subaru tez mają....jeżeli kupione w SIP :idea: ....a przywiezionych , powypadkowych , nie serwisowanych w ASO.....nie mają :roll: :wink:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Subaru kuleje pod tym względem :cry: Sam chciałem sprawdzić historię auta, ale od na wstępie poinformowano mnie, że SIP nie prowadzi takiej bazy danych... Szkoda. Bardziej popularne marki jak Reno czy Opel mają kompletną bazę napraw po VIN dostępną w każdym ASO w Europie.. Nie mówiąc już, że to dla klienta tylko. To się przydaje gdy auto przyjedzie do ASO po raz pierwszy i od razu wiadomo co w nim było naprawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIekawa sprawa, w ASO Opla mają wszystkie dane co było robione w Oplu Corsie mojej mamuśki od 2003 roku a w Subaru nie mają ?

W Subaru tez mają....jeżeli kupione w SIP :idea: ....a przywiezionych , powypadkowych , nie serwisowanych w ASO.....nie mają :roll: :wink:

AK

 

Właśnie był serwisowany w ASO. Fakt przywieziony, ale jeszcze nigdy nie widziałem oferty sprzedażny takiego auta z rynku polskiego. Co więcej kiedyś jedna osoba, która znam chciała bezskutecznie kupić gdzieś w Polsce taki nowy... nie było. Już nie mowie o tym, żeby było można zrobić np. jazdę próbna przed kupnem...

Sugeruje Pan, że nie trzymacie historii auto z poza swojej sieci nawet jeżeli odwiedzało wasza sieć serwisów ? Albo jeżeli auto miało wypadek czy stłuczkę to też kasujecie mu historie ? Właśnie wtedy jest ona bardziej potrzebna. Audi jakoś potrafi podać dane przywiezionych samochodów i nie robi z tego tytułu problemu.

Chciałem jeszcze doprecyzować, że dostałem informacje, że NIE MA DANYCH NA 3 LATA WSTECZ, a nie, że nie ma informacji o tym konkretnym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze doprecyzować, że dostałem informacje, że NIE MA DANYCH NA 3 LATA WSTECZ, a nie, że nie ma informacji o tym konkretnym samochodzie.

Pracownik zajmujacy sie sprawami napraw blacharsko-lakierniczych slusznie powiedzial , ze dokumentacji napraw nie trzyma dluzej niz trzy lata. ( pozostaje ksiegowośc i faktury osobie uprawnionej :idea: lub ogolna informacja ....)

Prawdopodobnie zrozumial , ze pyta Pan o szczegoly jakiejs naprawy.

Właśnie był serwisowany w ASO.

Byc moze :idea: ....ale wlasciciel auta o numerze rejestracyjnym , który Pan podal w moim ASO kupowal jedynie dywaniki w polowie 2008 roku .(ogólna informacja)

Moze najłatwiej skontaktowac sie z włascicielem auta a potem sprawdzac.... :?:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że serwis nie trzyma dokumentacji dłużej niż 3 lata, ale o to właśnie chodzi - to jakiś absurd.

Dodatkowo zadałem pytania. Co gdzie i jak jest trzymane, żebym wiedział co i jak mogę sprawdzić.

Auto pewnie nie było na tych nr kiedy było naprawiane w Pana serwisie, wiec po nr nie sprawdzicie historii.

Z właścicielem auta oczywiście jestem w kontakcie. Z Pana serwisem chciałem się z kontaktować, żeby potwierdzić to co sprzedający mówi, to chyba oczywiste.

Zadam pytanie jeszcze raz: Co można sprawdzić i jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli historia jest dostępna. To dobrze. W takim razie jakbym chciał w przyszłości sprawdzić coś to jak mam to zrobić bez forum ?

 

Co do tego konkretnego auta, było pewnie naprawiane kiedy jeszcze nie było zarejestrowane w Polsce, wiec mogę podać na PW VIN.

 

W książce serwisowej jest wpis odnośnie serwisu z marca 2008 roku z ASO Koper. Dalsze wpisy sa z innego serwisu subaru i są potwierdzone tez fakturami.

 

Jeszcze takie pytanie. Czy macie historie samochodów po nr rejestracyjnych nie po VIN ? Czy każdy serwis subaru tak ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...