Skocz do zawartości

STI MY'11 Sedan


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w sedanach bardzo brudzi sie tylna szyba :?: :roll:

Chyba nie bo gdyby tak bylo to w reszcie swiata tez by montowano wycieraczki... :wink:

jak juz pisalem - Japonczycy maja tak, ze najlepsze rzeczy (przynajmniej na poczatku :D ) maja dla siebie... wystarczy spojrzec np. na wyposazenie dotychczasowych generacji Imprezy (silniki, wyposazenie, etc.)

 

z ta wycieraczka dokladnie taka sama sytuacja :wink:

 

 

 

p.s. gdybym mogl wybierac, to wybralbym sedana z wycieraczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem - Japonczycy maja tak, ze najlepsze rzeczy (przynajmniej na poczatku :D ) maja dla siebie... wystarczy spojrzec np. na wyposazenie dotychczasowych generacji Imprezy (silniki, wyposazenie, etc.)

 

Też mi się tak wydaje... W końcu legenda JDM trwa nieprzerwanie od lat... :roll: :wink:

 

 

z ta wycieraczka dokladnie taka sama sytuacja :wink:

 

p.s. gdybym mogl wybierac, to wybralbym sedana z wycieraczka

 

 

Bezapelacyjnie. Jestem praktyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, więc to jest jednak gadżet łechtający ego właściciela ;) BTW, kiedy pojawisz się na jakimś spocie...?? :twisted:

 

OWOC nie ma SUBARU...??!! :shock: to mnie zastrzeliłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, więc to jest jednak gadżet łechtający ego właściciela ;) BTW, kiedy pojawisz się na jakimś spocie...?? :twisted:

 

OWOC nie ma SUBARU...??!! :shock: to mnie zastrzeliłeś...

Urwanie głowy... a kiedy znowu jakis spot byl? Moze sie uda między swiętami a nowym rokiem bo powinno byc luzniej... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krakowskim Konrad / PRIMAR coś wspominał o "opłatkowym" spocie, chyba przed Wigilią.... Więc ten jest chyba najbliższy :)

 

Spot był wczoraj. Nie martw się, też nie dotarłem.. :mrgreen::twisted::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, więc to jest jednak gadżet łechtający ego właściciela ;) BTW, kiedy pojawisz się na jakimś spocie...?? :twisted:

 

Z tylna wycieraczka to jest tak ze jak sie jezdzi bardzo szybko po np mokrych polnych drogach wtedy owszem tylna szyba ma prawo sie zabrudzic no ale wtedy to taka wycieraczka za wiele tej szyby nie oczysci, ale zawsze cos :wink:

Ale z drugiej strony jak ktos jedzie w takim tempie ze tylna szyba w sedanie sie brudzi to raczej w lusterko wsteczne nie patrzy :mrgreen:

 

OWOC nie ma SUBARU...??!! :shock: to mnie zastrzeliłeś...

 

Tak to prawda kolega eMTe pisze prawde, nie mam Subaru... :wink:

1yearold czy cos sie stalo ze tak zareagowales :roll: :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OWOC, mnie zdziwiło że nie masz Subaru, byłem przekonany, że jedyną słuszną markę posiadasz... :|

 

1yearold tak w zyciu bywa ze nie mozna miec wszystkiego i trzeba Cieszyc sie z tego co sie ma :wink:

Mam nadzieje ze nie stracilem nic w Twoich oczach z tego powodu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

tylna wycieraczka w sedanach to nic nowego - niektóre fordy oriony ją miały, osobiście takiego kiedyś widziałem. A szyba brudzi się siak czy owak, owszem mniej niż w hatchach czy kombi ale jednak, więc rzec ogólnie przydatna... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczka tylna lub jej brak w sedanach to kwestia filozofii. Nigdy ich na rynku europejskim nie było, ponieważ uważano, że tutaj sedan (limuzyna!) z założenia ma znacznie więcej klasy niż hatchback czy kombi i wycieraczka ujmuje ekskluzywności (=jest wieśniacka). I tak już zostało :) Nie przypominam sobie zresztą, żeby jakikolwiek inny sedan, nawet produkcji europejskiej, miał wycieraczkę....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OWOC, ja nie oceniam ludzi po zawartości portfela, więc spoczko :) Posiadasz czy nie posiadasz, to nie ma znaczenia, ważne, że tu jesteś ;)

 

Than_Junior, a w Legacu masz wycieraczkę...?? Pojawisz się na następnym spocie??

 

ajax, Tak, wiem globalne ocieplenie :twisted: W UE Subaru to ZUŁŁŁOOOO!! :)

 

kropek, Z kierownicą po niewłaściwej stronie?? To pewnie PUG na rynek Japoński (Japan Import Market - JIM :mrgreen: )

 

luk skywalker, a Ty masz tylną wycieraczkę w GTeku?? Czy nie jest potrzebna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk skywalker, a Ty masz tylną wycieraczkę w GTeku?? Czy nie jest potrzebna??

 

 

nie mam, ale fajny bajer wycieraczka w sedanie, nie mniej uważam ze w naszych warunkach jest zbędna, ta szyba aż tak sie nie brudzi...

Z tego co sie orientuje to w budzie GC miały tylko STI, STI Type R oraz STI Type RA, czyli generalnie tylko te na rynek japoński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie pytam o tą wycieraczkę i tak się przy tym upieram, ponieważ wydaje mi się, że system ogrzewania szyby tylnej jest niewystarczający np do usunięcia wody po deszczu czy śniegu z solą.... :| W sezonie wiosna-jesień zanim się nagrzeje, to woda spłynie od pędu powietrza ;) No i pozostaje tylko manewrowanie (np cofanie z parkingu) tylko na lusterkach zewnętrznych. A już raz mi się zdarzyło, że pijany koleś wpadł na mój samochód przy wykonywaniu takiego manewru w Forku... Gdyby nie świadkowie, poszedłbym na komisariat za potrącenie pieszego w strefie zamieszkania (tam pieszy ma pierwszeństwo nad pojazdem). A sól osadzająca się na tylnej szybie Forka też wymaga spłukania płynem i przetarcia wycierką... Ja wiem, że konstrukcja obu pojazdów jest inna, ale tak czy inaczej będę się przy tym upierał ;) Jeśli 4T nie będzie robić wycierek do sedana, pozostanie hatchback.... :wink:

 

Dzięki wszystkim za pomoc!!

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki oczywiście nie mam i w większości przypadków jest zbędna - w trakcie jazdy (już od ok 50kmh) szyba jest zawsze sucha i czysta, bo to kwestia aerodynamiki. Jedynie w przypadku manewrowania faktycznie czasem by się przydawało ją przetrzeć...

 

 

PS Emilowska S203 ma wycieraczkę, ale dlatego, że została sprowadzona z Japonii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...