Skocz do zawartości

Czujnik chłodnicy


Kostek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc,

Mam Subaru Justy 1,2 4 WD, mało jeżdżone 48 tys z 1991 roku i jeden problem, a mianowicie: Dość szybko, gdy wskaźnik temperatury osiąga 1/3 wysokości to włącza się wentylator chłodnicy. Jest to zjawisko dosyć częste. Termostat jest dobry, pompa wodna prawdopodobnie też. Chciałbym dotrzeć do czujnika, ale nie wiem gdzie on się znajduje, na chłodnicy go nie widać. Czy może ktoś z Was mógłby mi pomóc, jak znaleźć ten czujnik, a może wskazać ew. inną przyczynę włączania się wentylatora,

Z góry dziękuję,

Kostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik temperatury w justy działa tak, że jeżeli jest na 1/3 to znaczy, że temperatura jest w normie. Jak doszedłby do połowy... to najprawdopodobniej byłoby już blisko przegrzania silnika ;) Jeżeli wentylator przy obecnej pogodzie włącza się w czasie jazdy, to obstawiałbym zgnitą chłodnicę. Na postoju ma prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem stąd bo to jest auto od początku w mojej rodzinie. Jeździł nim mój Ś.P. ojciec. Jeździł dość często, ale krókie przebiegi. A co do czujnika to faktycznie pod kolektorem widać taki tylko kolega mechanik powiedział mi,patrząc na nasadkę z kablami, że on ma chyba dwie wsuwki,a te czujniki są sprzedawane z jedną. Czy to jest wzrokowe złudzenie? Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

mam pytanie czy w justy węze od chlodnicy powinny byc napompowane czy mięciutkie bo gotuje mi wode i zastanawiam sie na brakiem cisnienia w układzie?

 

-- Wt paź 16, 2012 12:36 am --

 

mam pytanie czy w justy węze od chlodnicy powinny byc napompowane czy mięciutkie bo gotuje mi wode i zastanawiam sie na brakiem cisnienia w układzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...