Jump to content

3" downpipe w GT'99

GeOrGe

Recommended Posts

Chłopaki mam szybkie pytanko. Mogę w dobrych pieniądzach kupić trzy calowe downpipe z sportowym katalizatorem i szerokim kołnierzem. Obecnie mam 3 cale catback i ECU z PPP (ładuje 1.2bara). Pytanie brzmi czy konieczny będzie remap po takiej akcji czy ECU sobie poradzi?

PS. Wiem że 3" to trochę za dużo ale jest okazja

Jesli masz w tej chwili katalizator - to powiedzialbym, ze sobie poradzi bez wiekszego problemu.

Moze ew. byc problem z lekkim przeladowywaniem po pewnym "odetkaniu" wydechu moze ewentualnie, ale chyba nie powinno byc tragedii, bo i tak troche "przeszkod" spaliny maja.

Z emisjami i lambdami problemu w kazdym razie byc nie powinno - zwlaszcza, ze jak widze masz my99.

Ja bym zaryzykowal - zwlaszcza jesli to ten, ktory widzialem zdaje sie na scoobynecie czy gdzies tam :)

To ja nawet nie mam sie co pytać o ryzyko wymiany seryjnego dp na 2,5' przelot... chociaż różne opinie już słyszałem od "spoko spoko" do "boost zwariuje" :D

Prawde mowiac poziom wymiennosci tych rur, ew. prostota z jaka sie je dopasowuje przy pomocy spawarki, powoduje, ze juz nawet przestalem patrzec od czego to jest ;) tylko czy ma po drodze ta rura cos, czego potrzebuje - jak np. wielki tlumik, bo 3calowy wydech mi glowe rozrywa ;)