Skocz do zawartości

Gaz w Tribece


Wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, w.rachlewicz napisał:

Na tą chwile przejechany 1 zbiornik 52 l z wynikiem 200 mil.

 

pytanie w jakich warunkach? tyle w trasie przy moim bucie pali mi mój, nie przekraczając 120 zejdzie do 15l/100km.

przyłączam się do pytania lutka, powiedz coś więcej o instalacji, jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 13.10.2016 o 22:54, Jaro_O napisał:

z tego co pamiętam uboga mieszanka ma za mało tlenu i nie dopala się a co za tym idzie temp. w komorze spalania jest niższa

mam lubryfikację elektroniczna flash lube i jak na razie jestem zadowolony

mam przejechane 145 tyś z czego na gazie prawie połowę i jak na razie bez problemu , czeka mnie wymiana świec rano czuję jak rzuca silnikiem przy odpaleniu, dodam że nie wymieniałem świec do tej pory, mam jakąś włoski parownik i butlę do której ładuję 60l. gazu na około 320 km w cyklu miejskim

witam 

właśnie oddałem auto do kontroli zaworów 

przebieg 156 tyś.  80 tyś na gazie 

wszystko ok. jeden zawór na wydechu   0,3 ciasne   dolna granica, pozostałe w  zakresach

wszystkie świece w stanie ok, 

chyba lubryfikacja działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jaro_O napisał:

witam 

właśnie oddałem auto do kontroli zaworów 

przebieg 156 tyś.  80 tyś na gazie 

wszystko ok. jeden zawór na wydechu   0,3 ciasne   dolna granica, pozostałe w  zakresach

wszystkie świece w stanie ok, 

chyba lubryfikacja działa


Gdzie robiłeś? Jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 
właśnie oddałem auto do kontroli zaworów 
przebieg 156 tyś.  80 tyś na gazie 
wszystko ok. jeden zawór na wydechu   0,3 ciasne   dolna granica, pozostałe w  zakresach
wszystkie świece w stanie ok, 
chyba lubryfikacja działa

To ja jeszcze zapytam na ile kkm starcza Ci zbiorniczek lubryfikacji

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2017 o 07:19, ppmarian napisał:


To ja jeszcze zapytam na ile kkm starcza Ci zbiorniczek lubryfikacji

wysłane z tel.
 

witam

zbiornik lubryfikanta to około 1500 do 2000 km, 

koszt kontroli trudno określić bo razem z wymianą oleju, świec,filtrów gaz paliwo powietrze kabina, tulei wahaczy przednich oraz gum drążka 2000  z materiałami 

myślę że jak na tyle czynności to ok. 

ogólnie jestem bardzo zadowolony, z obawą oddałem do kontroli szykując grubą kasę na regulację,

 po zabiegu powiem że auto do gazu się nadaje, 

z perspektywy czasu dodam że trzeba oddawać do gazownika który gazuje duże pojemności, kwestia doświadczenia oraz osprzętu,

kod silnika odczytam przy okazji  

a na marginesie, po przeglądzie  wypoleruję upiorę i dwa lata jak nic jeszcze poganiam, auto nic mi się nie znudziło, jest duże  wygodne a bryła nic nie straciła z biegiem lat

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jaro_O napisał:

auto nic mi się nie znudziło, jest duże  wygodne a bryła nic nie straciła z biegiem lat

 

u mnie prawie 5 lat, to samo zdanie (czasem gaz burzy te chwile ;) ), natomiast żonie mówię, że będzie jeździć nim aż stanie, na co mój mechanik - prędko to nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Mam pytanko, jakiej średnicy macie zbiornik, mi zaproponowano 52,5/680/180, i tak się zastanawiam czy nie za szeroki będzie. Pojemność ok. 40 l, co wejdzie to po mieście nie robi problemu.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 18.09.2012 o 14:17, remiq napisał:

BTW, w tym ostanim linku jest fajna instrukcja serwisowa silnika H6 3.0 i 3.6...palce lizać ! Można za parę $ legalnie ściągnąć i w gdyby w serwisie czegoś nie wiedzieli to podpowiedzieć :wink

Jak się wrzuci w necie nazwę tego pliku z linku to jest do pobrania za free z jakieś stronki mafiadoc.com a parę $ zostawić na stacji za LPG :P 

Oczywiście jestem zwolennikiem bezpłatnego upowszechniania wiedzy o naszej tribi :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Dziś odstawiłem autko na montaż LPG.

Instalacja BRC P&D. Mam do Was pytanie.

Gdzie zamontować przycisk sterowania? Monter zasugerował ukrycie go w schowku w zaznaczonym na foto miejscu.

Zastanawiam się tylko czy nie będzie to sprawiało problemu z niekontrolowanym przełączaniem. Z drugiej strony wszystko było by ładnie schowane...

A Wy gdzie polecacie montaż przycisku?

 

schowek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lutek34 napisał:

a po co ten przycisk chować w schowku?

Nie wiem tez sie zastanawiałem... moze po to żeby nie dziurawić kokpitu gdybym kiedyś sie rozmyślił ( w co wątpię ) i zdemontował LPG to nie zostanie dziura. 

Oglądałem tez twoje fotki. Też biorę pod uwagę to miejsce. W Forku mam nieco niżej centralkę i zdarza się że kolanem przełączę 

A tak z czystej ciekawości jakie zadanie ma ten przełącznik u ciebie obok centralki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...