Skocz do zawartości

Likwidacja szkody a wyrok sadu


koval

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Panowie za informacje!
Z wypowiedzi kovala zrozumiałem, że Policja nie była w stanie wskazać żadnego z kierowcy jako sprawcy.

Policja na miejscu stwierdzila, ze uderzenie bylo centralne a jak sie pozniej okazalo, nie bylo.

Najgorsze, ze nie pamietam co napisali w notatce :evil:

 

Z ciekawostek: dostalem zaproszenie na Walicow 10.03 i sie zastanawiam o co chodzi?

Czy o to:

Byc moze przed rozpoczeciem przewodu Sadowego ktores z Was sie namysli i stwierdzi ze uznaje sie za winnego

 

Zglosilem likwidacje szkody ze swojego AC z regresem.

 

Czy zdjecia moga byc dowodem w sprawie?

 

Jak najbardziej moga. Mozesz je wziac ze soba i ew. zaliczyc do materialu dowodowego.

 

Nie napisali Ci w jakim charakterze masz sie na Walicow stawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej moga. Mozesz je wziac ze soba i ew. zaliczyc do materialu dowodowego.

 

Nie napisali Ci w jakim charakterze masz sie na Walicow stawic?

 

w charakterze swiadka w sprawie, jutro sie okaze czy jest bezprawie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeden i drugi będzie wezwany w charakterze świadka. Sąd rozstrzygnie o winie...

 

[ Dodano: Sro Mar 10, 2010 1:18 am ]

należy naprawić auto dobrze, ale jak najtaniej, i może jeszcze zostać trochę kasy. największym frajerstwem jest oddać auto do warsztatu, gdzie sami rozliczą się z ubezpieczycielem, czyli naprawić bezgotówkowo....ten sam warsztat naprawi to samo auto za połowe tej kasy, jak będzie naprawiał klientowi, a nie dla ubezpieczalni, i nie będzie różnicy w jakosci naprawy.... :smile:

 

Dokładnie tak.

 

To pismo które dziś przyszło z PZU po przegranej sprawie w Sądzie. (przegranej przez PZU).

pzuw.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się wkur.lem :evil:

Hestia odmawia wypłacenia odszkodowania z AC, ponieważ pojazd nie był zarejestrowany na terytorium RP, co swoją drogą nie przeszkadzało pobierać im składek na ubezpieczenie...

 

Nie wiem na ile ma to znaczenie, ale w dniu zdarzenia (12.02) byłem w trakcie rejestracji, a faktycznie auto została zarejestrowane 22.02 wbite w dowodzie

 

Pomysły?

Czekać na rozprawę i ściągnąć z OC sprawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzwoń do niego , bo powinno być pięknie , ale ktoś próbuje zagrać z Tobą po swojemu . Po to Ci dałem kontakt , abyś miał pomoc , bo się tego spodziewałem - dzwoń .

 

[ Dodano: Sro Mar 17, 2010 2:19 pm ]

Mam swoje negatywne doświadczenia z tą firmą i radzę drążyć temat z P. Januszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy robią spychologię :evil: Nikt nie wypłaca pieniędzy bez walki . Nic się nie zmieniło w naszym kraju . Z doświadczenia wiem , że teraz nie warto kombinować z tanimi naprawami . Bezpieczniej jest oddać auto do ASO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem , że teraz nie warto kombinować z tanimi naprawami . Bezpieczniej jest oddać auto do ASO .

Nie.

Pieniądze należą się takie same, bez względu czy naprawiam sam młotkiem w garażu czy w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Pieniądze należą się takie same, bez względu czy naprawiam sam młotkiem w garażu czy w ASO.

Masz rację , ale z zasady urywają , aby iść do sądu . Dobre wiedzą , że nie każdy ma czas i ochotę włóczyć się po sądach i udowadniać im koszty . Jeśli robisz w tanim zakładzie , to przynajmniej trzeba zbierać rachunki za każdą część . Można też czekać do ostatecznej wyceny , a dopiero potem robić naprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU napisał/a:

Z doświadczenia wiem , że teraz nie warto kombinować z tanimi naprawami . Bezpieczniej jest oddać auto do ASO .

 

Nie.

Pieniądze należą się takie same, bez względu czy naprawiam sam młotkiem w garażu czy w ASO.

Z OC tak. Z AC tylko tyle ile zapisane jest w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się wkur.lem :evil:

Hestia odmawia wypłacenia odszkodowania z AC, ponieważ pojazd nie był zarejestrowany na terytorium RP, co swoją drogą nie przeszkadzało pobierać im składek na ubezpieczenie...

 

Nie wiem na ile ma to znaczenie, ale w dniu zdarzenia (12.02) byłem w trakcie rejestracji, a faktycznie auto została zarejestrowane 22.02 wbite w dowodzie

 

Pomysły?

Czekać na rozprawę i ściągnąć z OC sprawcy?

 

To po co kupowałeś AC jak w regulaminie było, że dotyczy tylko aut zarejestrowanych na terenie Polski :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To po co kupowałeś AC jak w regulaminie było, że dotyczy tylko aut zarejestrowanych na terenie Polski :?:

Skoro dzwonie na infolinie, przyjezdza rzeczoznawca i jest wystawiana polisa na zagraniczne numery rejestracyjne to co mnie interesuja OWU?

W dodatku co miesiac pobierane sa skladki z konta... :evil:

 

Zreszta to akurata nie jest istotne bo po wyslaniu pisma, zapadla decyzja, ze jednak zostanie wyplacone odszkodowanie. 8)

"Problem" teraz polega na tym, ze w miedzyczasie zglosilem szkode do PZU (sprawca) i rzeczoznawca wycenil szkode dwukrotnie wyzej.

 

Moze ktos sie orientuje czy moge (jak dlugo) zwlekac z wyplata odszkodowania ze swojego AC, do momentu wydania wyroku w sprawie?

Regres w tej sytuacji mi sie po prostu nie oplaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moze ktos sie orientuje czy moge (jak dlugo) zwlekac z wyplata odszkodowania ze swojego AC, do momentu wydania wyroku w sprawie?

Regres w tej sytuacji mi sie po prostu nie oplaca

 

Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę odszkodowania, później lecą odsetki ustawowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moze ktos sie orientuje czy moge (jak dlugo) zwlekac z wyplata odszkodowania ze swojego AC, do momentu wydania wyroku w sprawie?

Regres w tej sytuacji mi sie po prostu nie oplaca

 

Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę odszkodowania, później lecą odsetki ustawowe.

Hogi w tej sytuacji chodzi mi o "wstrzymanie" wyplaty do momentu wydania wyroku przez sad. ;)

Scenariusz jest taki: wygrywam biore z PZU - jestem do przodu, przegrywam likwiduje z AC - jestem do przodu na piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi w tej sytuacji chodzi mi o "wstrzymanie" wyplaty do momentu wydania wyroku przez sad. ;)

Scenariusz jest taki: wygrywam biore z PZU - jestem do przodu, przegrywam likwiduje z AC - jestem do przodu na piwo

nie ma takiej możliwości, ubezpieczyciel musi zamknąć szkodę bo też jest (wbrew pozorom :P ) z terminów rozliczany.

Jeśli rzeczoznawca udokumentował zakres uszkodzeń napisz pismo, że rezygnujesz z odszkodowania do czasu rozstrzygnięcia winy i podjęcia decyzji przez ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...