Jump to content
Flipper

Akcja serwisowa: ulepszenie produktów

Recommended Posts

Szanowni Państwo!

Producent samochodów marki Subaru, firma Fuji Heavy Industries, odnalazł możliwość poprawy jakościowej swoich produktów. Aby wykonać tę operację konieczna jest wizyta w Autoryzowanym Serwisie. Z większością właścicieli modeli gdzie można przeprowadzić ulepszenie, skontaktowaliśmy się poprzez Dealerów-sprzedawców.

Wiadomość niniejszą kierujemy głównie do właścicieli pojazdów (modele jak poniżej), do których nie mamy możliwości dotrzeć z powodu braku danych kontaktowych.

Modele z silnikami 2.0L DOHC NA – benzynowe 08-09MY Legacy & Outback, 08-09MY Impreza, 08-10MY Forester, Działania mają charakter jakościowy bez wpływu na bezpieczeństwo, przeprowadzane są bezpłatnie przez Autoryzowane Serwisy.

Zapraszamy właścicieli pojazdów nabytych w Unii Europejskiej i mieszczących się we wskazanym powyżej zakresie do skontaktowania się z najbliższym ASO w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty.

Informacje szczegółowe proszę zadawać w tym wątku.

witam.

czy możecie Państwo wytłumaczyć na czym polega owo "ulepszenie" , co jest zmieniane? z jakich powodów?

Wymiana softu sterującego pracą silnika. :roll:

Takie info otrzymałem dzwoniąc do serwisu.

Sebastian32

Czy ta latka poprawi cos w zwiazku z lagiem wystepujacym pomiedzy 2k-3k obrotow, ktory pojawia sie i znika niczym zly omen ;)

dwaksu, przez ponad 2 lata eksploatacji nie zauważyłem u siebie tego objawu --> reklamuj.

BTW. Jutro jadę do serwisu. Myślałem, że dołożą turbo, ale podobno będą tylko grzebać w elektronice. ;)

Myślałem, że dołożą turbo, ale podobno będą tylko grzebać w elektronice. ;)

Za 60 tys na pewno dołożą :lol: Ale dziurę w masce musisz sam wyciąć :wink:

Za 60 tys na pewno dołożą :lol: Ale dziurę w masce musisz sam wyciąć :wink:

Niestety nie chcieli dołożyć, mimo że byłem wypłacalny - dziurę bym wyciął - blacha dość cienka ;)

Na razie pojeździłem tylko trochę po mieście i nie zauważyłem jakiejś specjalnej różnicy w działaniu silnika. Może na trasie?

Przy okazji była wymiana przednich klocków, więc nie było za darmo ;)

Z tego co zauważyłem - u mnie na pewno zmniejszono wolne obroty. Domyślam się, że całość ma na celu poprawienie ekonomiki spalania :)

Niedawno kupiłem Outbacka z 2008 roku, czy ASO Subaru nadal może przeprowadzić tą akcję jeśli poprzedni właściciel tego nie robił? Czy po numerze VIN można w ASO sprawdzić czy ta akcja została przeprowadzona?

Akcja dotyczyła silnika 2,0 H4 a z Twojego profilu wynika, że zakupiony OBK ma silnik H6.

Mam pytanie odnośnie akcji przywoławczej związanej z wymiana sprężyn zaworowych . Otrzymałem w połowie kwietnia takiego maila:

Uprzejmie informujemy, że Subaru Corporation, producent samochodów Subaru, poinformował nas o konieczności wymiany sprężyn zaworowych silnika w partii wyprodukowanych samochodów Subaru. Zjawisko to może doprowadzić do utrudnienia lub braku możliwości uruchomienia silnika, a w skrajnej sytuacji zgaśnięcia silnika w czasie jazdy.

Nie odnotowaliśmy w pojazdach wprowadzonych przez nas na polski rynek takiego przypadku, jednakże aby zabezpieczyć te pojazdy przed taką ewentualnością, podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu akcji przywoławczej. Grupa pojazdów przeznaczonych do akcji została wyselekcjonowana i dostarczona nam przez Producenta.

Do grupy tych pojazdów należy zakupiony przez Państwa samochód o numerze identyfikacyjnym (VIN): xxxxxxxxxxxxxxx

Uprzejmie prosimy o kontakt z jedną z naszych Autoryzowanych Stacji Obsługi Subaru (https://dealerzy.subaru.pl) i uzgodnienie dogodnego terminu wizyty, w celu wykonania koniecznej kontroli i usprawnień, które zostaną wykonane przez ASO Subaru bezpłatnie.

Mamy nadzieję, że te profilaktyczne działania, ukierunkowane na wydłużenie bezpiecznego użytkowania samochodów Subaru, spotkają się z Państwa życzliwym przyjęciem.

Od tamtego czasu nic się nie dzieje , a zgłosiłem się do najbliższego serwisu w Gdańsku to powiedzieli mi, że dopiero się do akcji przygotowują. Proszę o informację w jakim terminie ASO ma obowiązek przeprowadzić akcję, do której jest zobowiązane zgodnie z prawem (UOKiK). 

Pozdrawiam 

Dzień dobry Państwu !

Dziękuję serdecznie za zamieszczony przez Szanownego Pana komentarz do wykonywanej akcji serwisowej w zakresie wymiany sprężyn zaworowych w silnikach Subaru FB/FA. Pragnę poinformować, że akcja serwisowa którą ogłosił producent obejmuje bardzo znaczną w sensie ilościowym liczbę pojazdów w związku z czym wykonanie napraw we wszystkich przedmiotowych samochodach w stosunkowo krótkim czasie jest niezmiernie trudne z przyczyn technicznych i wykonawczych. 

Decydująca w tym wypadku jest kolejność zgłoszeń Szanownych Klientów. Zapewniam Państwa, że do sprawy podchodzimy z należytą uwagą i profesjonalizmem i dołożymy wszelkich starań aby wykonać akcje serwisowe w możliwie szybkim czasie. Każdy Klient zostanie niezwłocznie poinformowany o gotowości serwisu do przyjęcia samochodu do naprawy.

Z wyrazami szacunku Paweł Narloch ASO SUBARU ZDANOWICZ GDAŃSK

Dziękuję za odpowiedź . Szczegóły wysłałem na PW.

Również łączę wyrazy szacunku i pozdrawiam .

Spóźniłem się kilka lat:cry: