Skocz do zawartości

szyba czołowa ogrzewana subaru forester 98r


prosperopro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie czy istenieje zamiennik jakis lub gdzies da sie kupic tansza niz w ASO szybe czolowa ogrzewana do forka? cena:1300

szyba ulegla zniszczeniu przez nagrzanie jej bardzo i wlaczeniu ogrzewania wycieraczek a potem otworzylem 2 szyby boczne na raz by uslyszec faceta ktorego wyciagalem z zaspy.

 

a przy okazji chcialbym sie zapytac o reduktor podczas 4hi naped jest zapiety na 2 osie czyli kola dzialaja tak jak pozwala im mechanizm roznicowy

a czy po przerzuceniu na 4li naped powinien zalaczyc na stale wszystkie kola na raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba ulegla zniszczeniu przez nagrzanie jej bardzo i wlaczeniu ogrzewania wycieraczek a potem otworzylem 2 szyby boczne na raz by uslyszec faceta ktorego wyciagalem z zaspy.

i co pękła? :shock:

 

a przy okazji chcialbym sie zapytac o reduktor podczas 4hi naped jest zapiety na 2 osie czyli kola dzialaja tak jak pozwala im mechanizm roznicowy

a czy po przerzuceniu na 4li naped powinien zalaczyc na stale wszystkie kola na raz ?

Specem nie jestem (jak coś knocę to prośba o poprawkę mądrzejszych technicznie :) ) , ale reduktor nie jest blokadą mechanizmu różnicowego. W Subaru napęd zawsze jest "zapięty" (stały napęd na cztery koła). Reduktor jedynie zmienia przełożenia skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piklington

PILKINGTON :wink: też nie dawno wymieniałem, z jakości jestem zadowolony.

Z ogrzewaniem faktycznie nie jest dużo tańsza, ale bez to już mniej niż 300 zł, chyba że kupisz bez marży człowieka który będzie Ci ją zakładał to i z ogrzewaniem można kupić za 500-600zł.

Ktoś tak kupił ale nie pamietam kto :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za reduktor to dzieki myslalem ze poprostu wylacza mechanizm roznicowy ;) bo wtedy to dopiero samochod bylby nie do zatrzymania ;) a ze sie tak zapyta czy przypuscmy quatro w audi na tym samym polega ? czy tam chodza wszystkie kola tylko procentowo nadawana jest im moc ?

 

a co do szyby dzownilem do wielu firm i znalazlem szybe podgrzewana za 380 zl napoczatku nie chcialo mi sie wierzyc to podjechalem na miejsce w celu zamowienia takiej szyby i okazalo sie ze faktycznie tak jest posiadaja tez szyby czolowa do tribecki z czujnikami i innymi bajerami za 700 zł a w ASO 6 tys. chca ;) wiec nie wiem czy moge tutaj podac nazwe firmy ale kontakt tu zostawie moze innym maniakom subaru sie przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie na allegro. Nie wiem jak z jakością, ale warto popytać. Tak prawdę powiedziawszy, mi też pękła szyba 2 lata temu jak chciałem odkleić starą naklejkę rejestracyjną i podgrzewałem szybę. Facet w Białym zaklepał mi amerykańskimi specyfikami i jest spoko. Daje gwarancje i jest jak mówił, prawie tego nie widać. Nikt inny tego się nie chciał podjąć, bo pęknięcie od uszczelki, czyli konstrukcyjne, a szybę wtedy znalazłem za 1300. Po kilku tygodniach ktoś pod Warszawą sprzedawał tak po ok. 500 zł.

PS Tak na marginesie to podgrzewanie jest do dupy potrzebne. Jeszcze ani razu nie używałem. Teraz jak by co to bym montował zwykłą za trzy stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odgrzeję tę "zelówkę". Dostałem jabłkiem z ciężarówki co była przeładowana. Moja prędkość i ciężarówki się skumulowały i szyba pękła w kilku miejscach.

Teraz mam szybę SAINT GABAIN. Podobno ta szyba jest utwardzana. Faktycznie, to po 120kkm nie ma na niej żadnych rys a ni innych śladów użytkowania. Wiecie gdzie taka zanabyć, bo na internecie nie ma przedstawicielstwa w Polsce? Jutro ma być rzeczoznawca, wiec chce być przygotowany na argumenty, aby wstawić jakąś dowolną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję tę "zelówkę". Dostałem jabłkiem z ciężarówki co była przeładowana. Moja prędkość i ciężarówki się skumulowały i szyba pękła w kilku miejscach.

Teraz mam szybę SAINT GABAIN. Podobno ta szyba jest utwardzana. Faktycznie, to po 120kkm nie ma na niej żadnych rys a ni innych śladów użytkowania. Wiecie gdzie taka zanabyć, bo na internecie nie ma przedstawicielstwa w Polsce? Jutro ma być rzeczoznawca, wiec chce być przygotowany na argumenty, aby wstawić jakąś dowolną.

Pewna sieć hurtowni handluję szybami SAINT GOBAIN. Poszło PW :)

Generalnie bardzo dobre szyby, montowane w wielu markach na pierwszy montaż.

Ogrzewana do Forka 99 to jakieś 750 zł w detalu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odgrzeję tę "zelówkę". Dostałem jabłkiem z ciężarówki co była przeładowana. Moja prędkość i ciężarówki się skumulowały i szyba pękła w kilku miejscach.

Teraz mam szybę SAINT GABAIN. Podobno ta szyba jest utwardzana. Faktycznie, to po 120kkm nie ma na niej żadnych rys a ni innych śladów użytkowania. Wiecie gdzie taka zanabyć, bo na internecie nie ma przedstawicielstwa w Polsce? Jutro ma być rzeczoznawca, wiec chce być przygotowany na argumenty, aby wstawić jakąś dowolną.

Pewna sieć hurtowni handluję szybami SAINT GOBAIN. Poszło PW :)

Generalnie bardzo dobre szyby, montowane w wielu markach na pierwszy montaż.

Ogrzewana do Forka 99 to jakieś 750 zł w detalu :)

 

 

Drogo

Przedstawiciel polecił mi zakład obok mojej pracy. Koszt szyby z montażem jest dużo niższy niż 750zł w tej sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...