Jump to content

Zmiana bębnów na tarcze...

kazio

Recommended Posts

Czy zmieniając bębny na tarcze, linki ręcznego mogę zostać? Jak wygląda sytuacja z przewodami hamulcowymi, co trzeba zmienić?

Poza tym jest sens zmieniać bębny na tarcze? :mrgreen:

Przeguby wejdą w piasty od wrx ? Czujnik abs jest ten sam?

S U K A J K A -> co 3 tyg ktos o to pyta :twisted:

Linki musisz zmienic, przewody pasują, zwrotnice musisz zmienić załorzyć mechanizm ręcznego z szczękami, z tego co pamietam czujnik ABS pasuje z półosiami nie wiem.....

Zawsze cos poprawia ale tanio nie wychodzi jak chcesz zrobić dobrze bo np linka kosztuje 250zl a o urzywke cierzko bo pozapiekane mocowania do tego dodaj 2 sróby zwrotnic bo na 90% bedziesz je traktował kontówka (ok 60zl szt).

No chyba ze masz drugie auto na częsci i bedziesz przekładał czesto wychodzi ok 1tysl zl taka zabawa

Jakoś nie pamiętam żeby ktoś o to pytał a już trochę na forum jestem :)

Śrubki to wiem ze jest z nimi problem, ale już mam dwie. Łożysko mi huczy wiec i tak muszę to rozebrać...

Sam kilka razy o tym pisalem:P ale twoje całe zwrotnice musisz wyawlic wiec zmiana łorzyska ci nic nie da bo wszystko tam nie tylko piasta jest inne, a srobe spinajaca wahacze i zwrotnice trzeba ciąć bo w 90% jej nie odkrecisz taka mala wada konstrukcyjna w subaru mi z 2 udało sie jedna po traktowaniu przez 2 dni wd40 i grzaniu palnikiem.

Nie jest to tak hop do zrobienia....

Ponowna lista zakupów->

1)Zwrotnice z GT lub starego wolnego ssaka (pewnie tez komplet łorzysko do zrobienia )jak nie to zrobisz sobie 2 razy robote)

2)komplet linek z GT

3)kompletny tylni hebel ręczny z Gt

4)tarcze

5)zaciski z jarzmami

6)śróby spinajace wahacze

ps na szybko ->http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=125107&highlight=b%EAbny

cypis, dzięki za pomoc, ten link znalazłem ale tam nie ma konkretnych informacji.

Ogólnie wiem co trzeba zmienić... :) śruby, zwrotnice, szczeki.. itd, wiem wiem ;) Pomysalem ze jak mam i tak kupować łożysko za ponad 150zl to może zmienię na zdrowe piasty ze zwrotnicami.

Ale dobrze ze wspomniałeś o zwrotnicach od GT... , z WRX nie są takie same?

zwrotnica z tego co pamietam była ta sama w bugu inna była chyba tylko piasta , ale poczekaj niech to ktos zweryfikuje bo nie jestem tego pewien!!!

powiem ci ze wg mojego katalogu zwrotnica z buga jest taka jak w Gt a rozni sie piastą......to ja juz nic nie wiem , Ogolnie najlepiej calosc zaadoptowac z jakiegos rozbitego GT

• 3 weeks later...

Miałem podobną operacje- na jednym podnośniku powiesiłem 2,0 z tarczami z tyłu ( 115 KM ) a na drugim 2,0 ( 125km ) z bębnami i szczękami. Zwrotnice zostały te same przekładałem tarcze,zacisk, jarzmo i piastę z łożyskiem ( kurcze nie pamiętam o linkach ręcznego- ale chyba też ). :) W każdym razie centralne śruby te długie musiałem wymienić bo grzanie nie pomagało a gumówka była szybsza :) P.S Śruby znalazłem gdzie indziej bardzo, bardzo podobne i tańsze :) I chyba tyle :) Także operacja d zrobienia- zaznaczam że ani to GT ani nic i się udało i pasowało. P.S a propo linki macie dojście do zamienników czy tylko z oryginału ?

cos panie kolego nie tak...

ZWrotnice zostały te same??? raczej niemozliwe bo z bebna nie ma mocowania pod zacisk....zopelnie rozna zwrotnica!!!

Ze śurubami nie kombinował bym zeby oszczedzis 50zl ryzykowac urwanie czegos ....ja podziekuje jednak.

Linek nie spotkalem nigdy zamiennika a kiedys poszukiwalem :evil:

jest to zupelnie inny odlew...pod beny nie ma hakow do zamocowania zacisku ogólnie całym mocowaniem hamulców sie rozni, nie da sie zaadoptowac tzn da sie wszystko ale nie wiem czy ktos rozsadny by to zrobił :twisted::twisted: