Skocz do zawartości

Leasing, gdzie najlepiej?


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś doświadczenia - opinie co do leasingu w PKO BP?

Robię przymiarkę i przy wpłacie 45% / 36m-cy / wykup 1% dostałem 103% ale do tego dość (chyba) drogi GAP fakturowy na 1,36%. Czy przy aucie używanym i wysokiej wpłacie GAP indeksowy będzie miał większy sens ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, STIFF napisał:

raczej pytam o to jak z podejściem do klienta, obsługą? Czytałem trochę niepochlebnych opinii o doliczaniu nienależnych opłat etc. Choć gorzej wypada w tym Alior.

 

rok z hakiem za mną z leasingiem, do tej pory nie miałem żadnych akcji

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie ekstra opłat, właśnie dowiedziałem się o takowej w mLeasing.

Nie wiem czy to minus czy plus oferty.

 

Można traktować to jako opłata za powiadomienie o nadchodzącym mandacie? :D

 

Może są użytkownicy, którzy często "dostają" takie zapytania więc daję znać ;)

 

WhatsApp Image 2020-08-14 at 06.28.00.jpeg

Edytowane przez lukaswoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

 

Zgadza się. Niektórzy mają na takie sprawy opłatę ryczałtową, co może się opłacać, jak ktoś łapie dużo mandatów...

ja mam ryczałt 175 PLN w Getinie/Idea (ale w to wchodza nie tylo mandaty ale np bezplatne wyliczenie wczesniejszego zakonczenia leasingu lub zmniejszenie ilosci rat - nie wazne czy sie zdecudyjesz czy nie)

ja pamietam jak kupowałem Forka to w sumie mBank dał mi najniższa rate (roznica chyba 180 pln) ale jak zobaczyłem tabele prowizji opłat i dodatkową tabele oplat to zwątpiłem

 

ja teraz czytam dokladnie tabele prowizji i oplat i jesli cos jest dla mnie nie jasne pisze do leasingu zeby miec pewne rzeczy na papierze bo pozniej to pomaga w reklamacjach za dziwne koszty :) 

Edytowane przez _akir_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rombu napisał:

 

Tak.

Ale mnie nie byłoby do śmiechu ?!

Nie to żebym się cieszył, może złą emotikonkę "dobrałem". To raczej reakcja na długo oczekiwaną i dzielnie zasłużoną karę.

Pozwalam sobie na zbyt wiele (w stosunku do przepisów) to też byłem/jestem pewien, że prędzej czy później nadejdą konsekwencje.

 

Zobaczymy czy w ślad za powyższą fakturką przyjdzie dalsza korespondencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj dostałem informację z Alior Leasing, że zmieniają tabelę opłat dodatkowych. Do tej pory w ramach opłaty administracyjnej ta tabela była krótka, teraz doszły opłaty za zmiany harmonogramu, udzielenie informacji służbom, cesję i parę innych mniej lub bardziej znaczących pozycji. Opłata administracyjna zmieniła nazwę na opłatę za obsługę umowy, kwota natomiast pozostała bez zmian, 195zł. Traf chciał, że miesiąc temu zmieniłem harmonogram za darmo, ale kolejna zmiana, którą już planuję, będzie kosztowała 300zł, a to właśnie brak tych opłat zdecydował o wyborze Alior 2,5 roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wziąłem w leasing auto, do którego zamówiłem jeszcze w salonie fabryczny hak. Hak mi zamontowano i w najlepsze sobie jeździłem. Jednak w chwili gdy dostałem twardy dowód, to zorientowałem się, że hak nie jest wpisany w dowód rejestracyjny.

Intuicja mi mówi, że salon powinien zadbać o papierologię techniczną i wypuścić auto z dokumentacją wystarczającą do tego, aby w wydziale komunikacji właściciel (czyli firma leasingowa) była w stanie zrobić wpis o haku.

 

Teraz oczywiście mamy spychologię, leasing każe mi jechać na stację diagnostyczną, żeby zrobić badanie (na mój koszt). Potem chętnie za 50zł od kartki papieru i 100zł od wizyty w urzędzie dokonają zmiany w moim dowodzie rejestracyjnym. Salon twierdzi, że po wyjeździe powinienem udać się na stację diagnostyczną i zrobić badania, choć zapomnieli mi dać jakichkolwiek certyfikatów technicznych, że hak spełnia wymagania.

Jak to powinno wyglądać w praktyce gdy kupuje się auto z hakiem założonym przez sprzedawcę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fido__

Dwa razy brałem nowe Subaru z hakiem w leasingu (Wroclaw - EFL i Kielce - Santander) i za każdym razem przy odbiorze w salonie dostawałem informacje o potrzebie legalizacji haka, auta zarejestrowane bez. Oczywiście jakiś papier na hak dostawałem i pokazywałem przy przeglądzie (na mój koszt).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.12.2020 o 06:25, Adam12 napisał:

Miał ktoś do czynienia z firmą impuls-leasing z Wawy? Rozważam przejęcie leasingu w tej firmie i szukam opinii na ich temat.  

Miałem w tej firmie leasing przez 4 lata. Zastrzeżeń i uwag w zasadzie brak. Wszystko sprawnie i przejrzyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem właśnie propozycję przedłużenia ubezpieczenia OC/AC na Forestera zakupionego w leasingu Santandera i mam do wyboru dwie opcje:

- do wartości fakturowej (około 130 tyś. - ubezpieczenie za 3.6 tyś.)

- do wartości wyceny wg Infoexpert. (ok. 96 tyś. - ubezpieczenie za 3.1 tyś. )

 

Rozumiem zaletę ubezpieczenia do pełnej wartości zakupu w przypadku auta prywatnego ale jak to się ma w sytuacji gdyby przykładowo skradziono mi auto w leasingu? Co wtedy daje mi AutoCasco do pełnej wartości? 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Michał W. napisał:

Co wtedy daje mi AutoCasco do pełnej wartości? 

 

Raczej nic bo to leasing dostaje odszkodowanie jako właściciel a ty im ewentualnie musisz dopłacić resztę należności, jakby zabrakło z polisy 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, _akir_ napisał:

nie było wymogu

 

obaj macie racje

poprosilem kolezanke z pl o jej fakture z santandera za rate leasingowa za jej forka

potwierdza ze gap byl dobrowolny do decyzji klienta, ona wziela bo koszt uznala za pomijalny

 

Faktura.thumb.jpg.da2937db02d8c0c3dd34933119347283.jpg

 

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

Edytowane przez FOR CVT
literowka
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, FOR CVT napisał:

potwierdza ze gap byl dobrowolny do decyzji klienta, ona wziela bo koszt uznala za pomijalny

 

Przy takich kwotach warto wziąć, ale jak mi proponowali GAP "zewnętrzny" to składka była już konkretna, a ryzyko całkowitego dzwona czy kradzeży uznałem za pomijalne (kto by kradł japońską dacię ;))

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...