Skocz do zawartości

Leasing, gdzie najlepiej?


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję elokwencji.  

W moim przypadku doradzili jak na 100 procent bezpiecznie przeprowadzić wykup i sprzedaż w ciągu 14 dni od zakończenia leasingu bez obciążeń PIT i VAT.  

No ale skoro wiesz lepiej. 

Dziękuję za pasjonującą dyskusję. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zgłębieniu tematu, doszedłem do wniosku, że raczej nie ma znaczenia na kogo będzie wystawiona faktura wykupowa.

Jak ktoś chce to polecam wrzucić w google

"Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 5 stycznia 2017 roku o sygnaturze 1061-IPTPB1.4511.895.2016.2.KU"

i przeczytać interpretacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, burton napisał:

Po zgłębieniu tematu, doszedłem do wniosku, że raczej nie ma znaczenia na kogo będzie wystawiona faktura wykupowa.

Jak ktoś chce to polecam wrzucić w google

"Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 5 stycznia 2017 roku o sygnaturze 1061-IPTPB1.4511.895.2016.2.KU"

i przeczytać interpretacje.

 

 

No widzisz, nie trzeba nikomu płacić za pseudo porady i masz wszystko jednoznacznie potwierdzone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, krist napisał:

orientuje sie ktoś jak to będzie w przypadku rozpoczętych leasingów, czy prawo nabyte zostaje, czy od 1 stycznia będzie lecieć wg nowych zasad wszystko?

 

Ale nie ma jeszcze żadnych przepisów, są tylko wrzutki medialne. Jednak raczej trzeba przyjąć, że nie będzie żadnych praw nabytych. W Polsce przedsiębiorca ma prawo płacić haracz, a nie że jakieś prawo się należy... :wacko: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radekk napisał:

Raczej w dniu wejścia w życie zaczną obowiązywać cię nowe przepisy rozliczenia kosztów. Choć kto wie może uznają że należy zwrócić za lata ubiegłe:biglol:

Oj tam oj tam. Skoro masz na leasing to znaczy, że jesteś "bogaty" a bogacić się można tylko kosztem biednych, lub przez kradzież. Złodzieju jeden ;)

 

Ja mam propozycję, proponuję 110% podatku :) oczywiście płaconego przez bogatą część społeczeństwa, powiedzmy od dochodów 3k* na miesiąc :)

 

*zwolnieni urzędnicy bo oni nie zarabiają, oni wykonują misję :)

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o jakiś 50% czy 75% czy innych wynaturzeniach to mnie nosi. Jakim, "nierządnica", prawem pytam?

Jak nie pracuję, samochód mi  nie jest potrzebny, bo po odbiór zasiłku wystarczy mi rower a resztę potrzeb ograniczę.

Jakoś chlory stojące pod sklepem nie potrzebują do życia samochodu tylko wina. Może przejdę w ten tryb życia?

Będę miał masę czasu dla siebie, parę osób straci robotę... poradzą sobie, bo jest głód pracownika.

Ale ode mnie ta mafia przestanie dostawać złotówki, dużo złotówek.

Jak mnie, "nierządnica" zirytują to tak zrobię.

Opłata emisyjna, opłata jakościowa, taka, sraka, i jeszcze inna. Kogoś normalnie wali w dekiel naprawdę konkretnie.

 

Rozumiem walkę z nadużyciami, wyprowadzaniem pieniędzy za granicę.... ale dymanie własnego, uczciwego obywatela zwykle kończy się tak samo - rewolucją.

Zabieranie praw nabytych, uciskanie ludności ZAWSZE w historii kończy się tragicznie dla władzy. Polecam rządowi przestudiowanie historii ostatnich 500 (500 to taka modna liczba) lat.

 

Zabijanie kury znoszącej złote jajka (a taką kurą jest warstwa prężnych, ale małych przedsiębiorców - oni działają zwykle na rynku krajowym nic nie wyprowadzają, cały ich produkt zostaje w naszym kraju) to czysta głupota.

 

Nie zapomnę do końca życia, jak to Jacek Vincent dał pokaz - ogłosił limit pewnej kwoty ważnej dla przedsiębiorców za dany rok w... grudniu. Jak już było po jabłkach.

Myślałem, że ci będą nieco mądrzejsi, ale nie....

 

Cóż, z obserwacji mojej wynika, że każdy mądry ekonomista, doskonale znający reguły tej gry, nagle idiocieje i zapomina wszystko o czym mówił np na wykładach, zaraz po tym jak zostanie mininstrem finansów.....:facepalm:

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam12 napisał:

Chyba nie mieliście złudzeń kto będzie płacił za "kiełbasę wyborczą" ?  Excel się nie spina więc trzeba dosypać do rozdawnictwa i tyle.

 

Ja uciekłem z leasingu na wynajem długoterminowy.

Widzę, że kombinują czy zostawić nam 25% czy 50%. Nic nie mówią o wynajmie.

Chcą też graniczyć wartość pojazdu do odliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...