Jump to content

Leasing, gdzie najlepiej?

Recommended Posts

Staramy się ustalić saldo konta, i nie możemy uzyskać informacji na jakich zasadach z konta pobierane są pieniądze dla innych podmiotów.

Nikt nic nie wie jak w czeskim filmie.

Pomimo regularnych wpłat co miesiąc, pojawiło się jakieś zadłużenie. Na chwile obecna nie polecam bo na przestrzeni 7mc dopłaciliśmy już wartość 2 miesięcznych rat więcej, nie będąc w stanie uzyskać informacji za co. Wszedzień jesteśmy straszeni rozwiązaniem umowy z naszej winy. 

P.S> w czesniej nie szukalem zadnych opinie, a to pierwsze co wpadlo w moje rece... doslownie identyczna sytuacja.

https://www.wykop.pl/wpis/23686137/kurwa-wiele-w-zyciu-bledow-popelnilem-ale-wziecie-/

Pozdrawiam

B.Rz.

Edited by GrYzLy
Dodanei PS
  • Thanks 1
  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mówiąc szczerze , zupełnie sie z tym nie zgadzam , wręcz odwrotnie ! Sam jako pracodawca/ mikro/przedsiebiorca czekam na długie/krótkie weekendy . I nie mówię tu z z pozycji właściciela , ale ze sporą

Po prostu, na przedsiębiorców, którzy próbują się bogacić, politycy i urzędnicy patrzą jak na złodziei. Dlaczego? Bo każdy mierzy swoją miarą....

Gadasz Pan bzdury. Jak prowadzę i firmę i do niej dojeżdżam, to dlaczego nie mam zawieźć po drodze dziecka do przedszkola? A to już zasługuje na 50% odpis. To nie są uczciwe reguły gry. Mam

Posted Images

Hej [mention=4782]GrYzLy[/mention]
A możesz rozwinąć o co chodzi i podzielić się ew. informacjami jakie uzyskałeś?
Przyglądam się ofercie z Idea Getin Leasing i interesuje mnie obecnie wszystko na ich temat

Kuszą mnie głównie tym, że za roczną opłatą ok. 150pln netto, pozbywasz się wszelkich opłat związanych z umową leasingową (z małymi wyjątkami).
Dla mnie jest to na rękę bo obecny plan jest taki, że po jakimś czasie spłacania chcę skrócić okres umowy no i teoretycznie w Idea Getin Leasing odbędzie się to bez kosztów (poza wspomnianą opłatą roczną).
U innych leasingodawców z tego co sprawdzałem taka operacja kosztuje od 2 do nawet 5 procent aktualnego zadłużenia.

Dobra rada od wszystkiego co ma Getin w nazwie radzę trzymać się z daleka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie wiem jakich macie opiekunów w Idea Getin ale mój jest z tej puli z byłej Idei. Nigdy nie miałem problemów ze spłatami, saldem, rozrachunkami, cesją etc. a  mam u nich czwarte auto.

Ostatnio nawet dostałem monit na 70 PLN za brak rzekomo terminowej wpłaty. Po sprawdzeniu przelewów okazało się, że błąd jest po ich stronie, po 3 dniach przysłali korektę do monitu.

Nikogo nie osądzam wiadomo, że każdy kija ma dwa końce , ale wszędzie pracują ludzie i jeśli trafi się na normalnego, zaangażowanego człowieka to z pozornie najgorszą  instytucją/firmą można normalnie współpracować a z naszej strony, jako klientów , zastanówmy się czy zawsze traktujemy swoich dostawców usług tak jakbyśmy sami chcieli być traktowani.

Dla kontrastu chwalony często kiedyś  Alior - kijem bym nie tknął! ;)

PILNE!

do osób który przerabiały wykup z leasingu na os. prywatną.

na kogo dokładnie była wystawiona faktura wykupowa?

podobno nie ma znaczenia czy na imię i nazwisko czy tez na dane firmowe.

Może to ktoś potwierdzić? 

chodzi oczywiście o jednoosobową działalność..

35 minut temu, Ayu napisał:

Idea Getin

Potwierdzam , 3 leasing w tej firmie i bez żadnych problemów w trakcie umów i przy zakończeniu .
Diabeł tkwi w szczegółach , generalnie trzeba płacić terminowo i czytać umowy szczególnie kary za spóźnienia i inne rzeczy za które mogą obciążyć .

52 minuty temu, burton napisał:

przerabiały wykup z leasingu na os. pryw

moja zona

wykup na imie, nazwisko, adres domowy, ostatnia rata czyli wykup zaplacona z konta prywatnego

tapatalked

1 godzinę temu, Ayu napisał:

Dla kontrastu chwalony często kiedyś  Alior - kijem bym nie tknął! ;)

Możesz podać jakieś szczegóły. Jestem ciekawy o co chodzi. 

@haczyk w moim przypadku całość podejścia do obsługi konta firmowego, osobistego i oferty leasingowej oraz "wałek" na jednym produkcie - takiego miałem fachowego doradcę.

17 godzin temu, OBK CVT napisał:

moja zona

wykup na imie, nazwisko, adres domowy, ostatnia rata czyli wykup zaplacona z konta prywatnego

dostałem takie info z leasingu

"Oferta zakończenia umowy i wykupu pojazdu dotyczyła wykupu pojazdu przez Korzystającego – a Korzystającym była firma .........

W sytuacji kiedy wykupującym miałaby być osoba fizyczna, oferta zakończenia umowy i wykupu pojazdu wyglądałaby inaczej – wykup pojazdu przez osobę fizyczną możliwy jest tylko i wyłącznie za wartość rynkową."

nic już z tego nie rozumiem...

ja tez

dwa (lub trzy) miesiace przed koncem umowy byl mail z kwestionariuszem, jaka ma byc forma zakonczenia leasingu

w umowie korzystajacy to imie-nazwisko, firma o nr nip itd itd plus weksel podpisany przez imie-nazwisko

umowa z nieistniejacym leasingodawca, przejeta przez znany i lubiany ;) bank

tapatalked

Godzinę temu, burton napisał:

nic już z tego nie rozumiem...

To proste, umowę zawarł podmiot X (osoba z działalnością gosp.) więc wykup będzie fakturowany na ten sam podmiot. Nie ma się co przejmować, to nie ma żadnego znaczenia przecież ;) 

2 godziny temu, GREGG napisał:

To proste, umowę zawarł podmiot X (osoba z działalnością gosp.) więc wykup będzie fakturowany na ten sam podmiot. Nie ma się co przejmować, to nie ma żadnego znaczenia przecież ;) 

no tak , to logiczne, pytanie tylko czy tak samo będzie logiczne w razie kontroli z US....

powiedzą, że skoro faktura jest na dane firmowe to wykupił Pan jako firma, a nie osoba fizyczna...

znowu inni mówią, że to nie ma żadnego znaczenia i bądź tu mądry;)

3 minuty temu, burton napisał:

no tak , to logiczne, pytanie tylko czy tak samo będzie logiczne w razie kontroli z US....

powiedzą, że skoro faktura jest na dane firmowe to wykupił Pan jako firma, a nie osoba fizyczna...

znowu inni mówią, że to nie ma żadnego znaczenia i bądź tu mądry;)

Przecież tą fakturę wywalasz do kosza po zarejestrowaniu auta na siebie, to do czego ten urząd ma się przyczepić? 

8 minut temu, burton napisał:

teoretycznie jeśli ktoś wystawił fakturę na twoją działalność to masz obowiązek ją zaksięgować...

A z czego ten obowiązek wynika? 

nie mam teraz podstawy prawnej w głowie ale weź przykład jpk, wszystko musi się krzyżować....

ktoś wystawia fv, wykazuje przychód, to druga strona powinna wykazać koszt w takiej samej kwocie...

• Upvote 1
2 godziny temu, burton napisał:

nie mam teraz podstawy prawnej w głowie ale weź przykład jpk, wszystko musi się krzyżować....

ktoś wystawia fv, wykazuje przychód, to druga strona powinna wykazać koszt w takiej samej kwocie...

No dobrze. A co jeśli Kowalski dla żartu/przez pomyłkę weźmie fakturę na moja firmę na stacji benzynowej w Wąchocku? Przecież nikt go nie będzie sprawdzał czy jest z danej firmy czy nie. 

3 godziny temu, burton napisał:

Na to trzeba patrzeć z drugiej strony - odliczasz VAT, to system sprawdza, że wystawca go wykazał, żeby nie było odliczenia z pustych faktur. I tyle. Jako przedsiębiorca indywidualny możesz wyrzucić wszystkie faktury zakupowe do kosza i nikt cię nie ukarze, może nawet jakąś nagrodę dostaniesz od urzędu, bo zapłacisz więcej podatku :biglol:

Zresztą tu masz dobry argument:

Godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

No dobrze. A co jeśli Kowalski dla żartu/przez pomyłkę weźmie fakturę na moja firmę na stacji benzynowej w Wąchocku? Przecież nikt go nie będzie sprawdzał czy jest z danej firmy czy nie. 

A co do tematu głównego, mam teraz leasing BZWBK (ten współpracujący z SIP) i póki co wszystko bardzo fajnie działa :)

• Upvote 2

Przerabiam ten temat co 3 - 4 lata. Jeżeli będzie faktura na firmę musi zostać zaksięgowana ponieważ auto to środek trwały. Żaden leasing nie powinien robić problemów z wykupem przez osobę fizyczną będącą jedynym właścicielem firmy korzystającej z leasingu. Nie powinien ale jak widać stosują różne standardy. Ja nigdy nie spotkałem się z takimi problemami.

Wykup na jednoosobową firmę a osobę fizyczną ma całkowicie inne konsekwencje podatkowe VAT i PIT.

Do tego dochodzi kwestia przerejestrowania auta. Nie można tego zrobić na osobę fizyczną kiedy faktura jest na firmę.

Dla mających wątpliwości proponuję zamówić interpretację z kancelarii doradczej. On line kosztuje to około 200 - 300 netto.

57 minut temu, Adam12 napisał:

Do tego dochodzi kwestia przerejestrowania auta. Nie można tego zrobić na osobę fizyczną kiedy faktura jest na firmę.

Dla mających wątpliwości proponuję zamówić interpretację z kancelarii doradczej. On line kosztuje to około 200 - 300 netto.

Dobrze, że tych "mądrości" z netu nie czytają w moim wydziale komunikacji, bo dziwnym trafem rejestrują auta na osobę fizyczną niezależnie od wpisania nazwy firmy na fakturze zakupu. Ale pewnie się nie znają, w przeciwieństwie do "ekspertów" za 200 zeta :biglol: 

• Haha 1
  • Upvote 2
1 godzinę temu, Adam12 napisał:

Przerabiam ten temat co 3 - 4 lata. Jeżeli będzie faktura na firmę musi zostać zaksięgowana ponieważ auto to środek trwały. Żaden leasing nie powinien robić problemów z wykupem przez osobę fizyczną będącą jedynym właścicielem firmy korzystającej z leasingu. Nie powinien ale jak widać stosują różne standardy. Ja nigdy nie spotkałem się z takimi problemami.

Wykup na jednoosobową firmę a osobę fizyczną ma całkowicie inne konsekwencje podatkowe VAT i PIT.

@Adam12 niepotrzebnie wprowadzasz zamieszanie, jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność w dowodzie rejestracyjnym wpisana jest osoba fizyczna, a nie firma osoby fizycznej, więc z rejestracją nie ma żadnych problemów. Otrzymując FV z leasingu na firmę-jednoosobową działalność masz prawo, a nie obowiązek odliczenia np. podatku VAT. Po wykupie z leasingu można przeznaczyć pojazd na cele osobiste i nie księgować fv w firmie. 

1 godzinę temu, Adam12 napisał:

Jeżeli będzie faktura na firmę musi zostać zaksięgowana ponieważ auto to środek trwały.

Czy kupione auto będzie środkiem trwałym w firmie decyduje podatnik, jeżeli np. założę, że auto będę użytkował w firmie do 12 m-cy ładuję jednorazowo w koszty i nie wprowadzam do ewidencji środków trwałych, więc nigdy nie będzie środkiem trwałym bo nie spełnia definicji ŚT. 

Jeżeli informacje jakie przedstawiasz są w Twojej księgowości proponuję zmiany, możesz trochę zaoszczędzić;)

P.S. raczej nie polecam kancelarii on-line

Edited by vexus
  • Upvote 1
6 minut temu, vexus napisał:

Czy kupione auto będzie środkiem trwałym w firmie decyduje podatnik, jeżeli np. założę, że auto będę użytkował w firmie do 12 m-cy ładuję jednorazowo w koszty i nie wprowadzam do ewidencji środków trwałych. 

Jeżeli informacje jakie przedstawiasz są w Twojej księgowości proponuję zmiany, możesz trochę zaoszczędzić;)

Nie upraszczaj, bo wprowadzasz w błąd. Zalezy jaką wartość ma przedmiot. Jeśli auto kosztuje więcej niż 10tys zł, to nie możesz tak zrobić

16 minut temu, vexus napisał:

Otrzymując FV z leasingu na firmę-jednoosobową działalność masz prawo, a nie obowiązek odliczenia np. podatku VAT. Po wykupie z leasingu można przeznaczyć pojazd na cele osobiste i nie księgować fv w firmie. 

tak i w przypadku jego sprzedaży w okresie do 6 miesięcy odprowadzić PIT od różnicy sprzedaż -wykup z leasingu.

16 minut temu, vexus napisał:

Czy kupione auto będzie środkiem trwałym w firmie decyduje podatnik, jeżeli np. założę, że auto będę użytkował w firmie do 12 m-cy ładuję jednorazowo w koszty i nie wprowadzam do ewidencji środków trwałych, więc nigdy nie będzie środkiem trwałym bo nie spełnia definicji ŚT. 

co nie zmienia faktu że przy sprzedaży będzie zobowiązanie PIT i VAT od ceny sprzedaży odejmując koszt zakupu. Jeżeli ktoś jest na liniowym w sumie daje 42%......

Godzinę temu, GREGG napisał:

pewnie się nie znają, w przeciwieństwie do "ekspertów" za 200 zeta :biglol: 

nie mówię o "ekspertach" tylko formalnie działających firmach doradczych z uprawnieniami. Też byłem sceptyczny w tej kwestii ale po jednej usłudze i odwiedzinach w ich centrali zmieniłem zdanie.

Dostajesz pełną interpretację  z odstępstwami. Jako gratis ubezpieczenie bezpłatnego następstwa prawnego w przypadku sporu z US w opracowanej sprawie.

W obecnej sytuacji "polityczno-gospodarczej" weryfikacja tego typu transakcji 5 lat wstecz nastąpi wcześniej czy później. Na pierwszy rzut idzie ograniczenie możliwości odliczania od podatku a pewnie później kolejne opcje wyrwania jak najwięcej kasy do fiskusa.

Edited by Adam12
4 minuty temu, lojszczyk napisał:

Nie upraszczaj, bo wprowadzasz w błąd. Zalezy jaką wartość ma przedmiot. Jeśli auto kosztuje więcej niż 10tys zł, to nie możesz tak zrobić

Niestety, a właściwie stety nie masz racji, wartość TU nie ma znaczenia, jednorazowo wrzucam auta o wartości wielokrotnie wyższej niż napisałeś  

1 minutę temu, Adam12 napisał:

tak i w przypadku jego sprzedaży w okresie do 6 miesięcy odprowadzić PIT od różnicy wykup - sprzedaż. W praktyce do 32% od sprzedaży.

Dlatego w planowaniu leasingu powinno się uwzględnić okres 6 mcy:D Tak zwana: optymalizacja podatkowa

6 minut temu, Adam12 napisał:

nie mówię o "ekspertach" tylko formalnie działających firmach doradczych z uprawnieniami. Też byłem sceptyczny w tej kwestii ale po jednej usłudze i odwiedzinach w ich centrali zmieniłem zdanie.

Jeżeli udzielili ci takich porad, które wcześniej opisałeś, łącznie z tym wymysłem o braku możliwości rejestracji na osobę fiz. auta z faktury na DG, to szkoda nawet komentować. Pewnie nie bez przyczyny dają w gratisie te polisy do sporu z urzędem skarbowym :P