Skocz do zawartości

Leasing, gdzie najlepiej?


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Adam12 napisał:

 

dokładnie. I nie muszą za bardzo się starać ponieważ aparat jest już " ustawiony"  na przychody.

 

W jaki sposób?

2/3 obrotów firmy mam w Szwecji i Norwegii. U lekarza nie byłem od 1988r. Dzieci dorosłe. Właśnie przegrałem sprawę o dom i będę bezdomny. Alimentów, ani innych zobowiązań nie mam. Połowa załogi to Ukraińcy

Do wyboru mam, czy dalej pracować i płacić podatki w naszym kraju. Znam dwie osoby co nie mają nawet NIP a materialnie mają się lepiej niż ja.

Kwotę 20tys nadpłaty VAT odzyskuję już trzeci miesiąc. To dlatego myślałem o leasingu, aby jak najmniej mieć problemów z urzędami.

Może przy nowych przepisach lepiej będzie kupić auto za gotówkę i amortyzować pięć lat? Może o to chodzi, że doraźnie będą duże wpływy do budżetu, a potem niech się martwią zwycięzcy kolejnych wyborów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lojszczyk napisał:

 2/3 obrotów firmy mam w Szwecji i Norwegii

To nie łatwiej prowadzić firmę w Szwecji lub Norwegii? Czy jednak mimo wad, nasz system podatkowy nie jest taki zły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno że mierzą swoją miarą, a drugie że przepisy są konstruowane w taki sposób aby uniemożliwić zbytniego bogacenia się, więc jak nam się udaje to na pewno musimy coś kombinować:biglol:

Edytowane przez radekk
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lojszczyk napisał:

Może o to chodzi, że doraźnie będą duże wpływy do budżetu, a potem niech się martwią zwycięzcy kolejnych wyborów?

 

dokładnie.

 

Poza tym, najprościej i najszybciej jest wyegzekwować kasę od firm. Prosty excel i już wiedzą ile wpadnie do "kasy". Nikt nie zakończy leasingu z dnia na dzień więc dokładnie wiedzą jakie będą przychody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel
3 minuty temu, haczyk napisał:

Poleca ktoś bank gdzie są dobre warunki leasingowa?  Jestem na etapie zbierania ofert ale może ktoś ma gdzie już był i poleca na obecną chwilę 

Naturalnie wypada chwalić "swój" leasing, czyli BZ WBK. Sugeruję, aby oprócz samej raty leasingowej uwzględnić także ew. "parametry dodatkowe" :

1. Zależenie od użytkowanie przy dalszych wyjazdach może być wymagana zgoda leasingu na użytkowanie samochodu ( np. wyjazd do Gruzji na Subariadę , ale nawet na Ukrainę ...) - tutaj w ramach umowy generalnej BZ WBK nie robi problemów ( a bywa z tym różnie ...)

2. Często leasing ma swojego partnera ubezpieczeniowego. "Nasz" leasing naturalnie honoruje umowę z Wartą ( a w niej można np. skorzystać z programu "bezpieczny kierowca", tu też nie ma problemów z wydaniem zielonej karty na kraje j.w. ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@haczyk - mam ten sam "problem"

Przeszedłem póki co przez pkobp, bzwbk i mleasing

Dla nowego auta za 240k brutto, na 5 lat - wychodzi w 3. powyższych miejscach bardzo podobnie, koszt całkowity na granicy 115%

Nie porównywałem dodatkowych parametrów.

 

A jak póki co wygląda "research" z Twojej strony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukaswoj napisał:

@haczyk - mam ten sam "problem"

Przeszedłem póki co przez pkobp, bzwbk i mleasing

Dla nowego auta za 240k brutto, na 5 lat - wychodzi w 3. powyższych miejscach bardzo podobnie, koszt całkowity na granicy 115% 

Nie porównywałem dodatkowych parametrów.

 

A jak póki co wygląda "research" z Twojej strony?

 

 

115%??? to strasznie dużo.... napisz, jeszcze jaka wpłata własna, przy min 20% wpłaty można spokojnie dostać 110%....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Getin leasing na 3 lata , wpłata własna 45% wykup 1%  - całość 104%
Umowa na dniach podpisana

Gap na 3 lata 1610 zł od wartości 114 tyś brutto

Możliwość wyboru ubezpieczenia , leasing nie narzuca  swojego

4 minuty temu, kowal napisał:

 

 

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, burton napisał:

115%??? to strasznie dużo.... napisz, jeszcze jaka wpłata własna, przy min 20% wpłaty można spokojnie dostać 110%....

No właśnie u mnie jest problem z pierwszą wpłatą i będzie symboliczna - 1% :/

Stąd tak wysoki koszt na pewno, chociaż ciekawy jestem czy przy takich parametrach mimo wszystko można gdzieś dostać lepszą ofertę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z polecanego tutaj wcześniej Alior Leasing.

Koszt samochodu: 72000

Wpłata własna: 10%, wykup: 1%, okres: 5 lat. Całość: 109%

GAP na 5 lat: 2580 netto

Brak opłat za zmiany w umowie, za udzielenie informacji o użytkowniku oraz za zgody/upoważnienia - wszystko mieści się w rocznej opłacie 135zł.

Niestety jest opłata za ubezpieczyciela innego niż polecają, ale finalnie koszt ubezpieczenia wyszedł niższy niż u brokera.

 

Porównywałem z dealerskim RCI oraz Idea. Wyszły nieco drożej na samej racie i sporo drożej na ewentualnych opłatach dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, jako że jestem w trakcie załatwiania leasingu to podzielę się informacją o ofercie PKO Leasing:

 

125.500 brutto

4 lata

30% wpłaty

1% wykup

GAP

 

całość 105.25%

Edytowane przez flashu
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKO Leasing a właściwie wcześniej Raiffeisen Leasing miał opcję administrowania polisami za 100 pln czym mnie rozbawił. 

Podpisując umowę umknęło mi to jakoś i dowiedziałem się czytając fakturę;)

Może PKO się z tego wycofało

A wybrałem wówczas Raiffeisen bo było sprawnie, szybko, bez zbędnych formalności

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zmiany banku.

Dziś po raz kolejny wkurzyła mnie IDEA BANK.

Chcę zmienić bank dla spółki z o.o. i prywatnie. Leasing przewiduję na luty lub marzec.

W rankingach IDEA dla małych firm stoi bardzo wysoko, ale pracują fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/4/2018 at 6:29 AM, MKK said:

PKO Leasing a właściwie wcześniej Raiffeisen Leasing miał opcję administrowania polisami za 100 pln czym mnie rozbawił. 

Podpisując umowę umknęło mi to jakoś i dowiedziałem się czytając fakturę;)

Może PKO się z tego wycofało

A wybrałem wówczas Raiffeisen bo było sprawnie, szybko, bez zbędnych formalności

 

 

 

Tak było i chyba nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Pekao Leasing na FXT - 15%, 3 lata, 1% - 105,30% + GAP około 1650 zł netto. Chyba nieźle. Do tego rzeczywiście dodatek za obce ubezpieczenie, ale wygląda na to, że sobie o nim zapomnieli, bo faktury póki co brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Kapic napisał:

Praktycznie każdy leasingodawca pobiera opłatę za zewnętrzną polisę. Średnio po 200 zł. 

Są też takie, które nie zezwalają na zewnętrzne ubezpieczenia. 

poprzedni leasing brany także w tej firmie i nie było tego  typu opłat

jeszcze dawniej u innego leasingodawcy także nie było

dlatego taka opłata była dla małym mnie zaskoczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, GrYzLy napisał:

Hej, Szukam osoby która może pomoc mojej zonie zrozumieć co i na jakich zasadach nalicza Idea Getin Leasing.

Kontakt PW.

 

Pozdrawiam

B.Rz.

 

Hej @GrYzLy

A możesz rozwinąć o co chodzi i podzielić się ew. informacjami jakie uzyskałeś?

Przyglądam się ofercie z Idea Getin Leasing i interesuje mnie obecnie wszystko na ich temat :)

 

Kuszą mnie głównie tym, że za roczną opłatą ok. 150pln netto, pozbywasz się wszelkich opłat związanych z umową leasingową (z małymi wyjątkami).

Dla mnie jest to na rękę bo obecny plan jest taki, że po jakimś czasie spłacania chcę skrócić okres umowy no i teoretycznie w Idea Getin Leasing odbędzie się to bez kosztów (poza wspomnianą opłatą roczną).

U innych leasingodawców z tego co sprawdzałem taka operacja kosztuje od 2 do nawet 5 procent aktualnego zadłużenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...